Értékelések (1140)

Hát az első rész után nézni ezt olyan, mintha egy finom csirkekpaprikás után száraz kenyérhéj lenne a desszert. Szerintem ezzel el is mondam mindent, amit erről a filmről gondolok.
2026. 04. 24.
Könnyed hétvégi film
Sandra B szerintem igazán jó színésznő. Komolyabb szerepben is jó, romantikus filmekben is jó...de nekem a vígjátékokban tetszik leginkább. Valahogy jól áll neki a bénázás...Ezt a filmet többször is láttam és mindig szívesen nézem meg újra. Sajnos láttam a második részét is..... azt nem ajánlom. Ezt viszont kifejezetten!
2026. 04. 24.
Amikor ez a film készült, akkor nagy divatja volt ezeknek a parajelenségeknek, papapsychológiának, kézrátétes gyógyításoknak és egyebeknek. A témája miatt nem igazán tudtam beleélni magam, amikor megnéztem a filmet. Nem is igazán tetszett. De próbálok objektíven értékelni. És ha úgy nézem, akkor témájában jó film, és a főszereplőnő nagyon hitelesen alakít. Úgyhogy szerintem jó film ez, hiába nem tetszett nekem. :-)

56 A szerzetes  (2011)

2026. 04. 22.
Erre mondom, hogy így kár második (vagy többedik) részt csinálni egy filmből. Ha nincs új ötlet, ami legalább közel olyan jó, mint az előző, akkor nagyon nagy csalódást képes okozni. Az Oceans 11, 12, 13-ban nagyjából ugyanaz a sztori, mégis jól működik. A Terminator esetében szerintem a 2 még felül is múlta az első részt. De sajnos az általános jelenség az, amit ennél a filmnél is láthatunk. Az első részben jól sikerült dolgokat sablonszerűen átveszik, elővesznek egy másod- vagy harmadvonalbeli színészgárdát, és csinálnak belőle valamit. Sokkal olcsóbb... és/de ugyanannyival gyengébb is. Az első részhez képest óriási zuhanás volt ennek a színvonala. Egy estére épp elmegy, de ne várj sokat t... több»
2026. 04. 19.
Csodálkozom, hogy 80% alatt áll az értékelése. Persze az emberek ízlése eltérő... mindenben... szerencsére... Én imádom ezt a filmet. És hiába láttam már több alkalommal, szívesen nézem meg újra időnként. Ötletes, jó a sztori, nincs tele idióta akciófilmes jelenetekkel. És nem csak nagy neveket sorakoztat fel a stáblista, hanem ezek az emberek ténylegesen odatették tudásuk legjavát. Szerintem hibátlan minden karakterhez a színészválasztás, és a megformálás is ugyanolyan jó. Ez egy kifejezetten élvezhető mozi!
2026. 04. 15.
Előzetest ajánlott nézni!!
A 80-as években a szipus/drogos vagányok viselkedése akkori szemmel is nehezen érthető volt, és visszatekintve is. A Mad Max című film jut róla eszembe. Az is a jövőben játszódik, és agyament, elmeháborodott hordákat vizionált. De mivel az is a 70-es évek végén készült, beletudjuk. Az új részében azonban bűn volt azt a vonalat erőltetni. Legalábbis nekem iszonyat idegesítő ez a viselkedés. És hiába tudom, hogy régi film, akkor is kellemetlen az egész. Simán el tudom képzelni, hogy van, akinek tetszik. Számomra nézhetetlen. Mielőtt belevágnál, nézd meg az előzetesét.
2026. 04. 15.
Meglepetés
Véletlenül futottam bele ebbe a filmbe. Horrorcímke is volt rajta, s valami olyasmire vágytam. Aztán kiderült számomra, hogy nem horrorfilmbe kezdtem bele, csak van benne néhány horrorisztikus elem. Ez először csalódással, majd örömmel töltött el. És ha nem úgy kezdesz neki, mint én, akkor az elejétől élvezni fogod. Címkeként fantasy vagy misztikus illeszkedik jól a dráma mellé. Frappáns lett a befejezése is. Ez egy jó film.
2026. 04. 11.
Ha neked nem zavaró az ázsiai filmekre jellemző színészi játék, akkor vágj bele. Én sokadszorra futok bele, hogy megpróbálok megnézni valami ázsiai filmet, de nagyon nem tudok ráhangolódni. Persze ugyanúgy van, aki az északi filmeket nem szereti, vagy épp a francia humort... Ha említenem kéne keletről filmet, ami tetszett, talán csak A rajtaütés című film jött be... Mást nem igazán tudnék említeni, pedig megpróbáltam már sokat. Maga a film nem tűnik rossznak; ha bírod a távol-keleti filmeket, akkor akár érdemes lehet megkóstolni.

23 A Birodalom  (2024)

2026. 04. 08.
Nézhetetlen
Én szeretem a vígjátékokat. Szeretem és legtöbbször jól rá is hangolódok a francia filmek humorára. Szeretem az abszurd humort. Szeretem a paródiákat. Ez a film nálam mindenből egyesre vizsgázott. Egy darabig vártam, hogy majd lesz benne valami humoros, de 45 perc után be kellett látnom, hogy ez annyira erőltetett és bárgyú, amilyennek az elején láttam. Én a messziről kerülendő kategóriába sorolnám. De valamiért elkészült....tehát látott benne valaki fantáziát... és vélhetőleg akkor vannak olyanok is, akiknek tetszik. Úgyhogy inkább nézz bele, ha bírod a rozzant elméjű vígjátékokat, mert akár gyöngyszemre is lelhetsz ebben a műben :-)
2026. 04. 08.
AZ 5 csillag ("zseniális") éppen túlzás, de nem tudok elmenni amellett, hogy sok-sok éve nem csinálnak olyan akciófilmeket, amitől nem tépem le az arcomat, hogy mennyire hülyeségeket próbálnak eladni a nézőnek. Ez a film törekszik realisztikus lenni. És jól is csinálja. Szóval a film 4 csillag lenne az akcófilmek közt, de a mostani mezőnyben kiemelkedően jó szerintem.

57 Last Breath  (2025)

2026. 04. 08.
Vegyes érzésekkel
Egyrészt jó a film, hogy megörökít/feldolgoz egy megtörtént esetet. Aztán, hogy a valóságban hogy volt, azt nem lehet tudni... mert hát minden alkalommal, amikor felidéznek egy emléket, akkor torzul. És a történet, ha eredetileg úgy hangzott, hogy hét és fél percig volt levegő nélkül, akkor az már legközelebb "majdnem 10 percig" hangzik... és végül eljutunk a "több mint 10 perc"-ből a negyedóráig... és így tovább. Ha mindenki csak picit színez rajta, akkor sem tudjuk, hogy mennyi része igaz. A Hofi-féle "mennyit fial a disznó" sztori jut eszembe. :-) A film szerintem giccses, mázas. Nekem nem igazán tetszett. De simán lehet, hogy több van ebben, mint aminek én láttam...
2026. 04. 08.
Hiába egy rakat nagy név, nem menti meg a középszertől. Lehet, hogy más hangulatban oda tudtam volna rá figyelni, de amikor megnéztem, végig nagyon vártam a végét. Olyan lassú víz partot mos fajta film. Nem tudnék belőle semmit megemlíteni, ami igazán tetszett volna. Nem tudom, hogy mi a baj vele. De azt hiszem, hogy ha 15 perc alatt nem szereted meg, akkor nem érdemes tovább nézni. Úgy nem igazán történnek benne nagy dolgok... Én az "unalmas" jelzővel illetném, ha egyetlen szót kellene találnom.
2026. 04. 08.
4+1
Ez a film nálam olyan örökzöld. Ha valaki most nézi meg, és nem a 80-as években volt kisgyerek, akkor annak talán csak egy átlagos film. Az én korosztályomnak szerintem egyéb érzések is kötődnek hozzá (VHS lejátszó, összeülés jó sokan egy szobában annál, akinek volt lejátszója, videótéka... stb.). Sok régi filmet néztem újra az utóbbi években. Sok esetben nem értem, hogy miért láttam akkoriban jónak. Erre ez nem igaz. Nem okoz csalódást, bármikor szívesen újra megnézem. A film 4 csillag, de Charles Dance alakítása megér + egyet :-) Ötletes, aranyos, mozgalmas, vicces film. Szerintem ez akkor is tetszeni fog, ha fiatalabb generációból való vagy.
2026. 04. 08.
Meglepetések.....
Will Ferrell érdekes figura. Ha jó színészt kéne mondanom, akkor nagyon sokadikra ugrana be. Pedig azért fel-felfigyelek rá (Diszkópatkányok, Zoolander)... és van, ahol nagyon tetszett: Felforgatókönyv. Ebben megint tetszett, amit előadott. Vélhetőleg azért nem sorolódik feljebb nálam, mert sok olyan filmben láttam, ahol maga a film volt élvezhetetlen számomra. Samuel L. Jackson és Dwayne Johnson párosa volt a másik meglepetés. Igen hamar kiírták a filmből őket. Nekem az volt a legviccesebb, ahogy ők letudták a szerepüket ebben a filmben :-) Hm... Nem a legjobbak közül való vígjáték, de az átlagtól jobb egy kicsit.
2026. 04. 08.
Négyes alá
A történet a feléig jól fel van építve. De utána kicsit összecsapott lett, szerintem. Hiába a jó színészgárda, a filmet nem tudja magasra emelni a teljesítményük. Nekem a Téa Leoni alakítása tetszett legjobban. Nem emlékszem rá más filmből. Valószínűleg nem figyeltem fel rá. De ebben nagyon jól alakította a rá osztott karaktert, szerintem. Ez egy olyan film, ami szórakoztató volt ugyan, de nem nézném szívesen újra.
2026. 04. 08.
A 4 csillagot a megvalósítás kapja. Jómagam nem bírtam végignézni, nem tetszett a történet, és hát Dwayne J. sem tartozik épp az általam kedvelt színészek közé... De látom, hogy a film amúgy élvezhető annak, aki bírja az ilyen témát. Régebben talán jobban tetszett volna. Valaha nagyon bírtam az X-Men, Pókember, meg mindenféle génmanipulációs, mutációs filmeket. Idővel megkopott ez a téma szerintem. Már úgy nem tud magával ragadni. De nem húznám le semmiképp, érdemes belenézni. Hátha ráérzel :-)

80 Kardhal  (2001)

2026. 04. 08.
Sok év után láttam a napokban újra. És erre még mindig azt mondom, hogy kifejezetten jó film. Normális történetet pakoltak össze, a fordulatok ülnek, a színészi játékok nagyszerűek. Bár Travoltának ez a haj nem igazán előnyös :-) Halle Berry viszont igazán csinos itt is, és nem is takargatja a bájait. Van/volt mire büszkének lenni :-). Hiába ismertem a poént, élvezettel néztem végig újra. Ha nem láttad még, ne hagyd ki!
2026. 04. 08.
Gyerekként tetszett. De akkoriban sok film volt, ami jónak számított, és újranézve nem nagyon értem. Pl. Segal filmjeinek nagy része. Na, de mindegy. Az akkori divatnak megfelelő akciófilm. Legalább a sztori nem a "megölték a családját és bosszút áll" tömegsablon volt :-)

76 Hirtelen 30  (2004)

2026. 04. 08.
Olyan nagyon nincs mit írni róla. Nem egy nagy sztori, viszont kifejezetten szórakoztató. Olyan... hétvégén, családilag megnézős, könnyed délutáni film. A Megint 17, vagy a Ha igaz volna, Nem férek a bőrödbe színvonal... Kellemes kikapcsolódás, semmi több.