A sebhelyesarcú

Scarface

2024.03.27 GBRBG77

Nagyon jó film. Michelle Pfeiffer Push It to the Limit betétdal végén látható jelenete viccesen gyönyörű.

2019.04.06 Puncs

Al Pacino miatt néztem végig, aki az egyik kedvenc színészem. Ebben is remekül játszik. Nagyon szeretem a maffiafilmeket, de ez egyáltalán nem jött be. Abszurdnak tartom, hogy annyira buta, sötét alak, mint Tony Montana a maffia világában ilyen sokra... Több

De Palma lehozta a kötelezőt, de ebben most nem volt semmi extra. Al Pacino hozza a szerepet, de ő is megreked egy szinten.Nézhető kis film, izgalmas, pörgős, de valahogy nem lépi túl az árnyékát! Nem ájultam most el. Egyszer nézős!

2016.09.25 ArpiHajdu és Réci

"Mindig az igazat mondom. Akkor is ha hazudok." Egy vérbeli gengszterfilm, az alvilág minden szépségével és csúfságával együtt. Al Pacino miatt nagyon is érdemes megnézni, szerintem minden egyes megnyilvánulása aranyat ér, ennyire hiteles, mocskos sz... Több

2017.07.08 Deku

Kár érte mert Al Pacino-tól én jobb filmre számítottam, igazából az ő játéka megfelelő is volt. Erős kételyekkel álltam a filmhez és sajnos be is igazolódott a félelmem nem üti meg a kellő mércét. Biztos jó páran máshogy vélekednek de nekem akkor sem adott olyan élményt.

2022.05.27 MP170506

Rávettek, hogy megnézzem ezt a filmet. Nem ájultam el. Al Pacino alakítása remek, mint mindig. A történet számomra kicsit túlzás, abszurd. A maffia világában kétlem, hogy helyt tudott volna állni egy ilyen buta ember, mint Tony, de hát film! Egyszer nézhető alkotás.

2018.08.08 Norbert93

Másik kultikus gengszterfigura megalkotása Al Pacino által. Igazi alvilági tündérmese, amely elmeséli a kubai migráns felemelkedését és bukását, akit az esze, a vadsága és a tökössége az égig emel, s a porrá válik egyenlővé miatta.

2020.09.22 rainman

Hát ez eléggé meglepett így 2020-ban! Főleg mivel új élmény volt, eddig elkerült Brian DePalma klasszikusa. Mai szemmel nézve egy klasszikus felemelkedés-bukás történet. Szép lassan csordogáló (időnként véres) gengszterfilm, egy zseniális Al Pacinova... Több

2018.12.12 harnas1207

Egy régi klasszikus amit csak nemrég volt szerencsém megnézni, talán emiatt értékelem kevésbé. Hiába a jó szereposztás, ez a film is csak egy a sok maffiózó film közül. Mind ugyanarra a sémára épül, belekezd, felér a csúcsra, elbukik. Élvezhető film, de semmi extrát nem tartogat.

2022.03.19 stewie_griffin_2005

Al Pacino nem hozott csalódást (a többi színész nem nagy szám), de a film nekem átlagos volt, a párbeszédek nem kiemelkedőek, a története sem újdonság, a hangulata sem kapott el. A 21. legjobb filmnek mondani túlzás. Én csak most láttam először, bizt... Több

2020.03.07 drg0602

Nagyon jó genszter film, sőt talán az egyik legjobb. Al Pacino szerepét kiemelném mert fantasztikus, Michelle Pfeiffer is jó szerepel. A filmről csak annyit, hogy helyeként a mai szemmel már látható, hogy rég készült, de attól függetlenül kötelező darab. Imádom, zseniális. 10/10

2021.03.24 moviemafia

Hatalom, Kokain, Tony Montana

A '80-as évek kokainban és bűnözésben úszó Miami városában járunk, ahol a Kubából menekült Tony Montana nehéz, ám egyre fényesebb alvilági életébe nyerhetünk bepillantást. Al Pacino már kellően bizonyította tehetségét maffiabőrbe bújva (Keresztapa trilógia), azonban mégis a Sebhelyesarcúban történő alakítása egy teljesen más karaktert követelt magának. Tony Montana egy látszólag irigylésre méltó, fényűző életmódot élt, ám mégis a karakterének jellemét és személyiségjegyeit senki sem kívánná magáénak. Egy olyan "tejhatalmú" maffiát ismerhetünk meg, aki mindennél jobban küzd a saját céljaiért, mindezt karizmájával és mindent felülmúló kitartásával éri el. Attól függetlenül, hogy a legtöbb cselekedte közel sem helyénvaló, Tony Montana fő vonásai (mint például az őszinteség, kitartás stb.) iránt minden néző valamilyen szinten együttérzést, tiszteletet érez. Úgy gondolom, hogy ezen pár sor után már tisztán érthető, miért is szeretik annyira az emberek ezt a filmet, persze a remek történettel, hangulattal, valamint fergeteges színészi játékkal karöltve.

2019.07.22 MidoD7

Al Pacino hihetetlen figura és máig az egyik legikonikusabb alakja a filmiparnak. Viszont ez a film annyira nem fogott meg. Egyedül tényleg csak az ő játéka volt értékelhető. Erős közepes.

2023.04.12 Gamehun638

Picit véresebbre számítottam. Jobban látni az akkori Miamit. Sokan kúltusz státuszba emelik a filmet, de picit túltolták.