Django elszabadul

Django Unchained

2023.10.10 Harper

Tarantino véres fekete komédia westernje

Az eddig elkészült 10 db Tarantino-film mindegyikét többször is láttam, és mind a kedvencem a mai napig. Valahogyan utánozhatatlan hangulatúak ezek a történetek annyi extremitással, hogy humorral vegyítve különleges szórakozást kínálnak. A sajátos történet és a remek rendezés mellett persze a sikerhez ezúttal elengedhetetlen a film két legnagyobb alakítást nyújtó színésze: Christoph Waltz és Jamie Foxx is. Egyikük a rabszolgatartó államokat járó fejvadászt (és orvost) alakítja, ő Dr. King Schultz, másikuk pedig magát Djangót. Tökéletes a két színész közötti összhang, mintha kifejezetten rájuk írták volna a szerepeket (talán így is történt). A végeredmény mindenesetre egy vicces, véres, absztrakt, néhol szürreális de végig izgalmas és szórakoztató fekete komédia, mely a western jegyeit is magán viseli. A film második felében bukkan fel Leonardo DiCaprio, aki az egyik legnagyobb déli ültetvény kőkemény és érzéketlen urát, Calvin Candie -t alakítja. A film hangulata az ő felbukkanásától kezdődően átalakul, és meglepő irányt vesz. Az én értékelésem így harmadjára megnézve: 75-80%.

2018.03.30 Artemisia

Tarantino-tól megszokottan zseniális rendezés, izgalmas történet és mesteri, elvont cselekményszövés jellemzi a filmet. Remekül megalapozták a témához illő hangulatot,feszült légkört sikerült teremteni,amiből elsőre azt hinnénk a humor kizökkenti a... Több

2016.06.09 ArpiHajdu és Réci

Remek film, igazi QT film, több, mint két és fél óra, de egy perc unalom sincs benne. Christoph Waltzot nagyon kedveltem a Becstelen Brigantykban, de ebben a filmben még jobb (minden egyes mondata aranyat ér). Jamie Foxx és Leonardo DiCaprio is nagys... Több

2019.04.10 Shelby07

Imádom a Tarantino filmeket, ez is zseniálisra sikerült, már vagy ötször megnéztem és még mindig nagyon tetszik. Szerintem az egyik legjobb filmje, a színészek is nagyon jól hozták a karakterüket.

2022.03.14 JRD

Véres...

Vér, vér, vér... Mindenütt. Tarantinónak lassan a védjegyévé vált, hogy mindenhol fröcsögnie kell a vérnek. Azért ennél ez a rendező tudna többet is mutatni. A vér volt a lényeg, és a képregényes effektek... de ettől még nem lesz jó egy film. Pörgős, látványos, de ennyi. Szórakozásnak jó. Waltz figurája viszont remekre sikerült. Jogosnak éreztem érte az Oscar-díjat, A BAFTA-díjat és a Golden Globe-ot is. De most is azt mondom: ne hallgass rám, döntsd el magad! Filmre fel, és jó szórakozást!

Tarantino film, és Di Caprio játszik benne. Összejött, és zseniális. Jamie Foxx is hatalmasat alakít ebben az összetett szerepben. Szép a képi világ, van benne humor, igaz, fanyar, izgalom és sok-sok vér. Jó mozi.

2023.09.24 Jerico

A Tarantino-filmek középmezőnyében van a Django

A film első fele nagyon jó egészen addig, míg el nem jutunk Candieland ültetvényre, ahol Calvin Candie (Leonardo DiCaprio) a mindenható úr. Onnantól a film elromlik, és szürreálissá válik. A fő-rabszolga, Stephen (Samuel L. Jackson) alakja már idegesítő és gagyi, ahogyan a cselekmény is fokozatosan kanyarodik elmebeteg irányba. Erről nem tehetnek a színészek, a script és a rendezés romlik el sajnos. DiCaprio és Jackson tökéletesen alakítják karaktereiket. A film első 50%-a nagyon szórakoztató, és a Christoph Waltz–Jamie Foxx páros egyszerűen zseniális. A filmnek erre a részére akár 90%-ot is lehet adni. A második etap viszont iszonyúan gyenge, arra a 40-50% a reális. Így a film végső értékelése nálam a kettő között van: 60-70%. De így is emlékezetes alkotás rengeteg tarantinói humorral, helyzetkomikummal és véres helyzettel. Felbukkan maga Tarantino is egyébként egy jelenetre, és felrobban a dinamitokkal vesződése közben (huszadrangú szereplő a cowboyok között). Tarantino eddig elkészült 10 filmje között erős középmezőnybe tartozik a Django.

2021.02.11 Eastern79

Bosszú western

Tarantino nagyon nem tud hibázni, és hát úgy fest, a western műfaját is felrázta kissé. Nem is akárhogyan, és nem is akármilyen nevekkel. Christoph Waltz annyira zseniális, hogy öröm nézni, ahogy lubickol a szerepében. A rendezőtől megszokott hosszú monológok nagy részét ő kapta a filmben, és olyannyira jól sikerültek ezek a részek, hogy azon gondolkodtam, ezt a pasast egy egész film játékideje alatt is hallgatnám, ha Tarantino adná a szájába a mondanivalót. Jamie Foxx is több, mint nagyszerű Django szerepében, de aki a legnagyobb meglepetés volt számomra ebben a produkcióban, az Samuel L. Jackson. Az általa alakított karaktertől egyszerűen a hideg futkosott a hátamon, és az jutott eszembe, hogy mennyire elképesztően jó színész, azután pedig az, hogy Tarantino méltán körülrajongott rendező, mert egyszerűen előcsalogatja a színészeiből a lehető legjobb tudásukat. A Django elszabadul tehát egy olyan bosszúmozi, amely a szokatlan oldaláról közelíti meg a rabszolgaság témakörét, bőven teremtve arra lehetőséget, hogy asszociáljunk néhány jelenkori társadalmi problémára, miközben pokolian szórakoztató.

2015.01.22 dulkap

Többszöri megtekintés után (eredeti nyelven és szinkronizáltan) ez a film zseniális. Ponyvaregény óta nem csinált ennyire jó filmet QT, pedig azóta sem csinált rossz filmet. Elsőre még éreztem benne egy-két üres járatot vagy gyengébb színészi alakítá... Több

2017.07.15 Deku

Jamie Foxx-ot mint színészt kedvelem nagyon is, viszont ez az alkotás nem tartozik a legjobb filmjei közé szerintem. A végéig elég gyenge volt a film ráadásul szerintem baki is volt benne így nekem nem jött be.

2017.03.10 GedyPapa

Tarantino mester ismét egy kiváló rendezéssel állt elő. Az egész film olyan "tarantinos", ami kifejezi azt, hogy mekkora zsenialitás is rejlik benne. A szereplő választás első osztályú. A humor és az izgalomfaktor is az egekben. Érdemes időbefektetés ez a film.

2023.02.15 Erik Csok

Szintén az egyik legjobb Tarantino-film. Nagyon rég láttam, és eddig csak egyszer, arra viszont emlékszem, hogy anno nagyon negatívan álltam hozzá, meg se akartam nézni. Míg nem egyszer úgy döntöttem, hogy megnézem, és milyen jól tettem. És ha valami... Több

2019.09.27 ZeroHero

Túl hosszú. A szokásos Tarantino-féle mozi tele élettel, színekkel, párbeszédekkel és rétegelt karakterekkel. Ezt a Tarantino stílust vagy nagyon szereti valaki, vagy nagyon nem. én az utóbbi vagyok. Tetszett volna a film, ha egy kicsit pörgősebb és kevésbé színpadias.

2016.01.25 szaka123

Igazi Tarantino film. Fergeteges párbeszédes, tökéletes történetvezetés, lenyűgöző színészi teljesítmények. Waltz már a Becstelen Brigantykban is nagyot alakított, de itt is viszi a pálmát! Jamie Foxx nagy komikus, hitelesen hozza a szerepét! :)