A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja

Martin Klebba
David Wenham
Martin Klebba
Johnny Depp

Johnny Depp visszatér a vászonra a híres-hírhedt Jack Sparrow szerepében A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja címre hallgató új epizódban. Az elsöprő kalandban a hányatott sorsú Jack kapitányt erősen megcsapja a balszerencse szele, mikor a rettentő Salazar kapitány (Javier Bardem)… Több

Premier (HU): 2017.05.25. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2020.10.13 jfruzsi97

Sajnos meg se közelíti az első két részt, de egyszer nézhető.Látvány világban jó, de kicsit lapos a történet.

2017.12.13 Yosihiro

Mint minden Karib film ez is szenzációs lett. Valahol nem lehet megunni és történet is jó. Alig várom a folytatást :) Összességében nagyon jó lett nem maradt el a látvány a kép és a hang sem. A poénok hatalmasak remek kikapcsolódás.

2018.01.19 Shelby07

Imádom, egyszerűen csak ennyit tudok mondogatni, hogy imádom. Jack Sparrow megunhatatlan és a történet is nagyon tetszett. Úgy vélem ez méltó lezárása a kalózos sorozatnak. Annyi kalandba vitte el a film a nézőit, és most is egy élmény volt nézni. Nagyszerű film, bátran ajánlom mindenkinek.

Elfáradt az egész,semmi újdonság sincs benne,semmi érdekes,semmi újszerű,mintha megakadt volna a lemez,és csak ismételne,ismételne....Szerintem sima pénzkereseti lehetőség,erre utazott Ronning és Sandberg.Johnny Depp megtömte a pénztárcát,és ennyi.Semmi.

2017.06.13 ArpiHajdu és Réci

Egyszeri popcornmozi

A Karib-tenger franchise kapcsán kissé szkeptikus vagyok, hiszen erőteljes kényszert érzek vele kapcsolatban. Tudniilik volt egy nagyon jól bevált ötlet: egzotikus környezet, fantasztikus, fülbemászó filmzene, sokak által szeretett kalózós téma, na é... Teljes kritika

A film összbevétele 794 861 794 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 473 679 752 forintot termelt. A hazai mozik összesen 326 950 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Salazar bosszúja kapcsán Johnny Depp elárulta, hogy hogyan kapta meg annak idején Jack Sparrow szerepét. Akkoriban volt három éves a lánya és folyamatosan rajzfilmeket néztek. A kedvence a Bolondos dallamok volt, amelynek a világa teljesen magával ragadta a színészt. Mikor megszületett Sparrow alakja, úgy gondolta, hogy általa kelhet igazán életre a Bolondos dallamok-beli látványvilág élőszereplős verziója.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet már 2015-2016-ban szerették volna vászonra vinni, de végül csúszott a projekt, mert úgy gondolták, hogy Johnny Depp korábbi filmje, A magányos lovas (amely amúgy bukás lett) még túl élénken él az emberek emlékezetében és az ottani karakter Tonto és Jack Sparrow között párhuzamot vonnának a nézők.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Geoff Zanelly, a film zeneszerzője Hans Zimmer tanítványa volt, akit maga a mester ajánlott a posztra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film eredeti címe Dead Men Tell No Tales lett volna, amely már korábban a Fekete Gyöngy átkában és a Világ végénben is elhangzik, egyszer a papagáj csőréből.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 05. 27.)
Jack Sparrow most már igazán nyugdíjba vonulhatna
Ha valaki a klasszikus Karib-tenger kalózai élményre vágyik, inkább pörgesse le még egyszer a Gore Verbinski rendezte eredeti trilógiát, és hagyja ezt a darabot. Persze, ez a film is vicces lehet annak, aki most találkozik először Jack Sparrow-val, sőt, egy hangyaköpetnyit jobb is, mint a negyedik rész, az Ismeretlen vizeken, de ez semmit sem válto... Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 06. 01.)
Akik igazán szerelmesek a sorozatba, azoknak az alkoholizmus, a feminista hősnők és a szomorú Turnerek ellenére is megéri egyszer megnézniük, ha másért nem is, hát Jack Sparrow kapitány első nagy csínyjéért és a tenger látványáért.

Balázs: 65/100

John: 70/100 Több

(2017. 05. 23.)
Összességében a Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja az első film legjobb pillanatait idézi meg, kalandos, vicces és végtelenül szórakozató. A nosztalgiázás és múltidézés mellett pedig az esetleges folytatás(ok)-nak is tökéletesen megágyaz.

Értékelés: 70% Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 06. 01.)
A Karib-tenger kalózai - Salazar bosszúja
Jack Sparrow ismerős vizeken ad tanúbizonyságot arról, hogy bár nincs új a Nap alatt, azért még 14 év után is maradt benne kraft. 75/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 05. 23.)
Egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani ... Több