Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2024.02.01 Harper

Többször nézős, zseniális

Ez az a film, amelyben a forgatókönyv, a rendezés és a színészi alakítások is egyaránt magas szintűek. Számomra a vitriolos párbeszédek és a XIX. századi háttérképek a legszórakoztatóbbak, illetve legélvezetesebbek. Robert Downey Jr. egyszerűen szenzációs alakítást nyújt. Sherlock Holmes karaktere a részletekre figyelő nyomozózseni figuráját juttatja eszünkbe Arthur Conan Doyle regényei alapján, azonban Guy Ritchie rendezésében egy csodabogarat ismerhetünk meg. Egyszerre vicces, esetlen és elvarázsolt, miközben utánozhatatlan a stílusa, és kivételes a logikája az apró részletekre figyelés bámulatos tehetségével. Segédje, Watson doktor kicsit az ellentéte: józan, precíz, nyílt és egyenes jellem. Alakítója, Jude Law tökéletesen jeleníti meg mindezt, miközben sajátos kapcsolatot ápol a nyomozás koronázatlan királyával. Sokat civódnak, és Holmes nehezen viseli Watson házasodási szándékát. Az akciójeleneteket külön ki kell emelni: mindegyik színvonalas és látványos. Értékelésem 5 csillag, egyértelműen. Szinte hibátlan film.

2022.10.26 JRD

Nem fogok leírni semmi újat. Downey remek választás volt a szerepre, ahogyan hű fegyverhordozója, Jude Law is. A film kellően humoros, látványosak az akciójelenetek (de nem túlzóak), és jól hozza a Holmes-féle alaposságot is. Látványos és van értelme... Több

2017.12.13 Yosihiro

Robert olyan oldalát láthatjuk ebben az alkotásban amiben van humor és az angol elegancia is keveredik. Remek történet a jelenetek jól vágottak. Nagy élmény és nagyon szórakoztató mindenkinek remek kikapcsolódást nyújt.

Robert D.Jr. egy karizmatikus színész,amit ebben a kosztümös akcióthrillerben kiteljesít... Jude Law persze tökéletes társ a filmvásznon, és nem csak assszisztál, hanem ő is keményen tolja a karaktert!!! Így teljes a film....jó a képi megjelenítés....minden rendben van ezzel a mozival!!!

2019.07.30 GedyPapa

Sherlock újra él

Azzal hogy Robert Downey Jr. által reaktiválták Sherlock Holmest az utóbbi évek egyik legnagyobb piros pontját zsebelhetik be a film alkotói. RDJ szinte lubickol a szerepben és kiválóan hozza a zseni, de mégis kicsit antiszociális nyomozó figuráját. Jude Law pedig ideális választás Watsonnak, hisz kiválóan alkalmazkodik a cselekményhez Downey Jr-hoz. Összességében tehát elmondható, hogy egy kötelező és többször nézős filmet hoztak össze ebből a nemes alapanyagból.

2017.07.15 Deku

Robert Downey Jr.-tól szerintem ez volt az első film amit láttam és azonnal megfogott színészi játéka. Az a pimasz és flegma stílusa teljesen elszórakoztatja a nézőt.

2015.07.28 kabel

Guy Ritchie filmje egy nagyon helyénvaló interpretációja a Sherlock Holmesnak. A rendező karakterjegyei többször is feltűnnek és zseniálisan beleillenek a filmbe. A szereplőválasztás is jóra sikerült és a központi dráma is érdekefeszítő majdnem a végéig.

2023.04.02 Erik Csok

A jól ismert detektív nyomozása a régi Londonban

A sors véletlen fintora, hogy ez is egy olyan film, amiben játszik Rachel McAdams. Jó volt őt látni, és jól játszott. Na de a filmről. Ez a film valami elképesztően zseniális. Én most néztem meg, reklám nélkül ment a tévében, és mivel eddig még nem láttam, ezért úgy döntöttem, megnézem. És milyen jól tettem! Minden ki van dolgozva a filmben, jól követhető a cselekmény, csavaros és izgalmas is. Látványos, és jól megvannak csinálva az akciójelenetek. Remekül visszaadja az 1800-as években lévő Londont, amit én nagyon szeretek, ha a filmekben ábrázolják. Robert Downey Jr. nagyon nagyot játszik, mintha rá írták volna ezt a karaktert, és Vasember mellet képes volt még egy ilyen remek karaktert eljátszani úgy, hogy emlegethetjük az ikonikus szerepei között. Jude Law és Mark Strong is jók, utóbbi szerintem remekül játssza ezeket a gonosz karaktereket. Úgyhogy én nagyon jól szórakoztam rajta. Aki nem látta, az nézze meg, megéri!

2022.07.14 BRANTON

Guy Ritchie nap - Ötödik állomás

Ritchie fiú 2009-ben visszatért, hogy megrendezzen egy Sherlock Holmes feldolgozást. A mozi sikeres lett mind kritikailag, mind bevétel szempontjából. Valóban jól sikerült, ahogyan a második epizód is. A történet bemutatásával most nem bajlódnék. Robert Downey Jr. és Jude Law alapból ott van a legjobb színészek listáján, de itt még önmagukhoz képest is pazar módon alakítják szerepüket. A látvány isteni, fantasztikus munkát végzett az operatőr. A rendezés szintén brutálisan jó, Ritchie számára ez volt a legnagyobb szintugrás rendezés szempontjából. Már a Revolver is baromi jól volt megrendezve, de ez a Sherlock Holmes, és természetesen a második rész is,sok ma gyártott látványfilmet felpofoz. Rendkívül hangulatos kellékek, melyek korhűek is. Precíz, szívvel-lélekkel elkészített darab, zseniális színészekkel. Nálam jobban senki sem unja szerintem a Sherlock Holmes nyomozós sztorikat, egyszerűen nem fognak meg, hót unalmas az egész. Ez esetben ellenkező a helyzet, mert ez a modernkori Sherlock feldolgozás tele Guy Ritchie zsenijével, egészen jól leköt. Többet nem is írnék, csak annyit, hogy egy nagyon jó kis film ez, szép látványvilággal. 4 csillag. Következzék a következő állomás!

2018.06.22 Jerico

Óriási a film, minden elismerést megérdemel. Jó a script és Guy Ritchie is remekelt a rendezéssel. Persze nem ért volna sokat Robert Downey Jr. alakítása nélkül, ugyanis a Sherlock Holmes tőle olyan felejthetetlen. Értékelésem 4.5 csillag!

2020.02.21 Timon

A látvány jó volt,sőt korhű,de a történet nem hagyott bennem semmi komolyabb élményt.Viszont egynek nem olt rossz. 10/6

2019.07.30 Szilonka

Jó volt a két főszereplő páros együtt. A története kellően kalandos és izgalmas, jó a díszlet és a hangulat.

2019.06.27 Ms. Akárki

Igazán egyedi és látványos feldolgozása a mindenki által jól ismert Sherlock Holmes történeteknek. Robert Downey Jr. az egyik kedvenc színészem és ezt a szerepet mintha rá öltötték volna. Ösztönös alakítás, nagyon jól ráérzett a karakter jellegére. A... Több

2019.03.08 Norbert93

Sikerült egyfajta különleges, érdekes látásmódot és képi világot megragadnia és szépen fenntartania a film végéig. Igényes, poénos, szórakoztató és nem utolsó sorban EGYEDI stílusu akció-krimi.