Vadászat

The Hunt

2024.03.30 Master

A 2020-as év meglepetés filmje volt

A 2020-as éve egyik legnagyobb meglepetés filmje volt a Vadászat (The Hunt), Craig Zobel valóban különleges filmje. A főszerepben Betty Gilpin látható, aki óriásit alakít szerintem. Az alaptörténet szerint egy balliberális csoport jobbkonzervatív bloggereket és újságírókat rabol el, hogy aztán véres túlélő showt játsszon velük. Csakhogy egyikük (aki amúgy tévedésből került a csoportba) szembeszáll a szervezőkkel, és felrúgva a szabályokat felgöngyölíti a szervezetet. Jó sztori. Az egyetlen gond az egésszel, hogy politikai szempontból éppen fordítva lenne hihető a dolog, vagyis ha szélsőjobbos populista-jobbkonzik rabolnának el balos újságírókat, hogy azután szívassák őket egy túlélőgyakorlaton. Így jobban elhinném. De ez igazából lényegtelen, ami fontos, hogy rengeteg a sokkoló, véres jelenet, melyek nagyon ütőssé teszik a filmet, és izgalmassá. Első megtekintésre is folyamatosan kapkodtam a fejem, mert a film első harmadában sorra halnak meg azok, akikről azt hisszük, a főszereplők lesznek. Aki véres, izgalmas és fordulatos filmre vágyik némi tarantinói beütéssel, feltétlenül nézze meg.

2020.12.01 Kóborló

a nap véleménye

Vadászokból prédák

Elég sok pozitív véleményt olvastam elöljáróban a Vadászatról, és mivel mindig szerettem azon témaválasztást, mint ami ennek a filmnek az alapjait is szolgáltatja, az én kíváncsiságomat is kellőképpen felébresztette eme hányatott sorsú produkció. Hán... Teljes kritika

2020.08.30 Recensor

Véres akció-thriller fekete humorral

Izgalmas, fordulatos, sőt véres és fekete humorral "átitatott" filmet készített idei megjelenéssel Craig Zobel két kitűnő színésznővel együtt dolgozva, akik a főszerepeket kapták: egyikük a kétszeres Oscar-díjas Hilary Swank, másikuk pedig az eddig c... Teljes kritika

2021.12.04 Harper

Tarantinót idézően jó

Craig Zobel rendező egy Tarantinót idézően jó akcióhorrort készített tavaly, melyet mindenképp érdemes megnéznie annak, aki szereti a különleges horrorsztorikat, fekete humorral, véres akciójelenetekkel és izgalmas fordulatokkal. A The Hunt ugyanis éppen ilyen film. Hatvanadik hozzászólásomnak ezért választottam ezt a filmet. A központi karakter sokáig kétséges, de miután egyértelművé válik, körmöt lerágva izgulhatunk a szexis Crystal (Betty Gilpin) megmeneküléséért. A hölgy szokatlan profizmussal irtja az életére törőket, kinyomozva azt a szervezetet, mely vadászatokat tartva gyilkolássza az elrabolt és kiválasztott "versenyzőket". Kiderül: a szervezők és a résztvevő áldozatok is egy adott őrült terv részesei. A csattanó ütős és meglepő. Értékelésem: 85%. Aki bírja a véres üldözéseket, feltétlenül vállalja be. Nem fog csalódni.

Egy jól sikerült slasher, ami megmozgatja a fantáziát a nézőben. Hilary Swank a végén nagyot dobott a kissé lelassuló történeten. Tetszik benne, hogy a gyilkosok repertoárja széles, a mérgektől az íjig, de a béna katonai tanácsadó idegesített. Sajnálom, ez így három csillag.

2020.03.24 indingo

Szerintem zseniális volt a film. Ki gondolná, hogy egy ilyen kaliberű filmbe ilyen sok humort is bele lehet csempészni. Végig pörgött a film és nem minden az volt, aminek látszott. A főszereplő Betty Gilpint soha semmiben sem láttam még, de fantasztikus volt. Azok a fejek, amiket vágott megismételhetetlenek.

2020.04.13 HE7EDIK

Végre egy minőségi alkotás a Blumhouse égisze alatt. Végre egy film, ami el mert rugaszkodni a kliséktől, itt aztán hullik mindenki az elején, majd egy olyan valaki lesz a hős akiről nem is gondolnánk. Brutalítás terén sem panaszkodhatunk, egymást kö... Több

2020.08.26 Szilonka

Engem meglepett a film és ezért adom neki az 5 csillagot. Én csak kapkodtam a fejem, hogy hullanak az emberek és mi is akar ez az egész lenni. Ki áll a dolgok mögött, de végére minden összeállt.

2020.08.02 stevepisti

Bitang jó film!

Szerintem bitang jó film lett! Fekete humorral operál végig. Tetszett, hogy nem "leplezi" le már az elején, hogy ki lesz a föszereplő. Végig mozgalmas, nem sablonos sztorit láthatunk, jó akció jelenetekkel. A végére még egy kis csavar is jutott. A végebunyót is ügyesen összerakták. A hasonló stilus kedvelőinek erősen ajálott!

2020.03.26 Lonka

Aztán majd jön a futás meg a sikítás...

A vadászat az utóbbi idők egyik legizgalmasabb horrorja. Az előzetes egy Zs-kategóriás film látszatát keltette rengeteg közhellyel, de a film megcáfolta mindezt. Ami leginkább különlegessé teszi, az az, hogy mindvégig azt hiszed, hogy tudod, mit láts... Teljes kritika

2020.07.23 BoBamburg

Nagyon jó kis film, ami ugyan nem tartogat hatalmas csavarokat és meglepetéseket, de egy igazán pörgős, akciódús és kellemes macska-egér játék. Mindig öröm ilyen jó hangulatú thrillereket/horrorokat látni, amik nem a megszokott tömegcuccok.

2020.09.25 jfruzsi97

Átlagos film volt. Voltak benne érdekesen előadott dolgok. Egyszer meglehetett nézni.

2020.08.25 Greeta

Az összes hasonló témájú filmnek kicsit beszól és kifigurázza. Én szerettem a történetét és a mondanivalót.

2020.11.04 Annuska

Egy őrült hajsza volt a film, de a jobbik fajtából. Pont egy olyan film, ahol nem is érdekelt, mi miért történik.