Mi

Us

A film összbevétele 254 664 460 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 745 265 forintot termelt.

A film rendezője, Jordan Peele ismét a hangját szolgáltatta a film egyik jelenetéhez, akárcsak mint a korábbi filmjénél, a Tűnj el!-nél.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Jordan Peele egy interjú során elárulta, hogy a legtöbb inspirációt a filmjéhez az Alkonyzóna egyik epizódja (I. évad, 21. rész Mirror Image) szolgáltatta.Szerző: Kóborló

A Deep Cuts címet használták a filmhez a forgatása idején, és még amikor is ezt a címet használták, mikor a filmet elküldték a moziknak, és csupán a bemutató előtt változtatták meg. Szerző: Kóborló

A filmben látható fehér nyulak jelenléte egy utalás az Alice Csodaországban-ra.Szerző: Kóborló

Jordan Peele a szerepekre való felkészülés érdekében tíz filmet nézetett meg a stábbal. Ezek: Meghalsz újra!, Ragyogás, A Babadook, Valami követ, Két nővér, Madarak, Funny Games, Mártírok, Engedj be!, Hatodik érzék.Szerző: hp

Lupita Nyong'o, Winston Duke és Yahya Abdul-Mateen II is a Yale School of Drama diákja volt, Nyong'o és Duke ráadásul ugyanabba az osztályba jártak. Szerző: hp

Lupita Nyong'o és Winston Duke második közös filmje a Fekete Párduc után. Szerző: hp

Jordan Peele 2018 februárjában jelentette be a filmet, ekkor azonban még sem címről, sem a történetről nem rántotta le a leplet. Szerző: hp

A Mi forgatása 2018. július 30-án kezdődött meg Santa Cruzban, Kalifornia államban. A munkálatok 2018. október 8-án értek véget. Szerző: hp

A film első előzetesét 2018. december 25-én mutatták be. A trailerben Luniz "I Got 5 on It" című dalának sötétett változata csendül fel, azonban mivel az előzetes a vágást és a képi világát tekintve igen hasonlított a Tűnj el! kedvcsinálójára, felröppent a pletyka, hogy a két film ugyanabban az univerzumban játszódik. Szerző: hp

A film producere az a Jason Blum, aki az utóbbi években olyan horrorokban működött közre, mint a Tűnj el!, a Boldog halálnapot!, az Üveg, a Halloween, az Upgrade, az Ouija vagy a Széttörve. Szerző: hp

A film rendezője, Jordan Peele a közösségi médiában leplezte le a film címét és első hivatalos poszterét. Szerző: hp

A Mi Jordan Peele második horrorfilmje a világszerte hatalmas sikert arató Tűnj el! után. Szerző: hp