Viharsziget

Shutter Island

2023.11.04 Harper

Csalódás

Martin Scorsese nálam mindig a túlértékelt rendezők közé tartozott. Sem A Rettegés foka, sem a Casino, sem a Tégla nem lett soha a kedvencem, noha ezeket a darabokat mindenki imádja. A Viharszigettel is így voltam: kíváncsian vártam annak idején, hogy megnézhessem, és a film első fele valóban érdekesnek is tűnt számomra, de aztán ízléstelen és alpári lett a történetfűzés, így elengedtem a dolgot, és az utolsó harmadra csalódottá váltam. DiCaprio persze jól játszik benne, nem az ő hibája a rendőrbírói karakter (Teddy Daniels) szürreális és abszurd kialakítása (múltjának abszurditása). Értékelésem 3 csillag, mert az 50-es évek hangulatát visszaadja a rendezés, és DiCaprio játékáért (ezek nélkül 2 csillag volna).

2020.10.23 csd

Scorsese zsenialitása

Bárhogy is nézzük, szerintem Scorsese egyik legjobb filmje. A rendező munkásságát átszelik a maffiasztorik, de lássuk be, a legjobb alkotásai mégiscsak azok, amelyek el tudnak attól a műfajtól távolodni. Scorsese jól tud bánni más alapanyagával is, és zseniálisan tud feszültséget teremteni a képernyőn. A Viharsziget nagyon lebilincselő, és váratlant tud húzni... és a legérdekesebb ebben az, hogy akár többszöri megnézés után is még mindig iszonyatosan izgalmas tud maradni.

2021.08.16 Laca//Ho/rr/oR//

Egy újabb Martin Scorsese remekmű. Utóirat: Szép nagy csavar lesz benne

Fogalmam sem volt, mégis mire számítsak majd, de amikor megláttam a stábot Leonardo DiCaprióval, Mark Ruffalóval, Ben Kingsley-vel, és a rendezői székben Martin Scorsese úrral az élen, már sejtettem, hogy nagy csalódás nem érhet egy ilyen címmel, és magát a műfajt tekintve. Scorsese nem is fogott mellé, és ezzel a stábbal nem is foghatott, hiszen zseniális volt Ruffalo és DiCaprio játéka, illetve Ben Kingsley sunyi rosszfiú szerepe mindig is élményszámba ment számomra, és jól is alakítja azokat rendre. Én alapból imádom az ilyesfajta rejtélyes filmeket, főleg, ha azok egy elmegyógyintézetben vannak, vagy esetleg hasonló helyen zajlanak a cselekmények, de persze ezekhez is kell egy jó rendező és egy jó stáb is. Végig izgalmas volt eme misztikus-thriller, és konkrétan egy percre sem veheti le a szemét a néző. Ahogyan zajlik a cselekmény, megy a játékidő, úgy lesz egyre különösebb minden, és lehetünk egyre biztosabbak, hogy itt teljesen másról van szó. Sejthető volt egy-két dolog, de teljesen nem ejtették el az összes morzsát. Ennek köszönhetően azért a végén egy igazán szép kis csavarral áldott meg Scorsese, és ez az alkotása simán benne van a legjobb háromban. A Viharsziget igencsak lebilincselő zárást kapott az igencsak érdekes helyen.

2019.03.15 Puncs

Zseniális pszichothriller. A filmben semmi és senki nem az, aminek látszik. Végig drukkoltam a főszereplőnek, erre a végén arcon csapott a valóság. A zene és a hangeffektek még feszültebbé teszik a filmet. A szereposztás nagyon rendben van. DiCaprio... Több

2017.04.11 indingo

Ez volt az első ilyen film, amikor ilyen pofátlan módon az orránál fogva vezetik a nézőt. A vége, a csavar egy igazi arcon csapás, amelyre senki sem gondolt.

2022.06.03 JRD

DiCaprio nagy alakítása

Amikor először néztem meg a filmet (bevallom, vonakodtam megnézni, hiába Scorsese film), nem fűztem hozzá nagy reményeket. Egész egyszerűen azért, mert Leonardo DiCapriot nem tartom különösebben jó színésznek és nem is szimpatikus. Aztán erőt vettem magamon és megnéztem. És jól döntöttem! Ebben a filmben DiCaprio akkorát alakított, hogy csak pillogtam. Megnéztem eredeti nyelven is, hátha a szinkron miatt tűnt jónak, de nem. Ez a film és a színészi alakítás valóban jó. DiCaprio pedig túllépett önmaga árnyékán és végre kiteljesedett színészként hozta a figurát. (Ezt követően már több DeCaprio filmet is megnéztem.) Sir Ben Kingsley sem tartozik a kedvenceim közé. Valahogy egy ideje azt érzem, hogy a múltbéli színész géniusz nimbusza mára már megkopott rossz szerepvállalásai miatt. Maga a történet egyszerű és elég hamar tudni lehetett, hogy merre halad a sztori és azt is, hogy mi lesz a szomorú végkifejlet. Viszont a végén tettek bele egy váratlan csavart és egy olyan jelenet született meg, mely talán DiCaprio legnagyobb pillanatinak egyikévé vált! Mégis jó újra megnézni ezt a filmet, hiszen olyan karakterekben, olyan színészi játékokban lehet részünk melyeket nem lehet megunni. Látvány részében is nagyon átjön a hangulat. A címe pedig találó. Mindenképpen ajánlom a filmet! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.01.06 Shelby07

Fordulatos és izgalmas film, végig izgultam és vártam a végkifejletet és érdemes volt, mert nagyszerű volt a csattantó! Bátran tudom mindenkinek ajánlani!

2015.09.13 rbernadett

Óriási film! Úgy ültem be a moziba, hogy fogalmam sem volt miről fog szólni a film, de mivel DiCaprio játszott benne, nem is nagyon érdekelt, mert régen kivívta már magának azt a tisztséget a szememben, hogy megnézzem a filmjeit, szóljon az bármiről.... Több

2016.08.07 mamiéstöti2

Dicaprio egyik leggyengébb filmje a szememben. Szeretem a filmjeit, de ő nem az a misztikus színész. A történet is elég ingatag, nekem legalább is az ilyen filmek nem tetszenek. Az ember várja, hogy történni fog valami, aztán egyszer csak kiírják, hogy vége, úgy hogy végig arra próbálok rájönni, mit akar ez a film sugallni.

2017.07.08 Deku

Azt hiszem ez volt az első film ahol meglepetést tudott okozni DiCaprio. Sose kedveltem és most itt ebben a filmben kiváló volt. A történet nagyon fordulatos ami nekem nagyon tetszett benne.

2023.11.03 kabel

Vihar által homályosan

A Viharsziget egy kicsit más Scorsese-film. Történetvezetése és karakterei itt is kiválóak, azonban narratívája majdnem horror-thriller felé hajlik, és annyi elemmel operál, hogy érdemes többször végignézni. Ez nem jelenti azt, hogy elsőre ne lenne izgalmas vagy magával ragadó. Mint majdnem minden más film a rendezőtől, itt is a képernyőn akarjuk tartani a szemünket, bármilyen jelenetről is van szó, hisz nincs véletlen ebben a sztoriban. DiCaprio és Ruffalo érdekes párost alkot, a háttérben sunyuló Ben Kingsley pedig remek antagonista jellegű figura. A filmes csavarok nem akkor működnek jól, ha totál a semmiből jönnek, hanem akkor, amikor kicsit elkezdjük érezni, hogy valami nem stimmel, de nem tudjuk definiálni, mi fura és a fordulat ekkor üt a legnagyobbat. Ezt a film hihetetlen jól csinálja, nagyon szépen építi a misztikumot, hogy aztán remekül feje tetejére álljon minden. Ezt pedig a karakterrel párhuzamosan érezzük, hisz mi is annyit látunk és annyit tudunk, mint ő. Sok film próbálkozik hasonló hatással, de nem soknak sikerül. A viharszigetben sikerül.

Scorsese megint,és ismételten maradandót alkotott.Sötét,és rideg képi világ,kietlen,barátságtalan vidék,minden adott egy jó,feszültséggel teli thrillerhez....Di Caprio jól hozza a karaktert,de valahogy most minden a helyére került,és a csavar óriási benne.Ajánlott....

2017.03.10 GedyPapa

Pszichológia szakon kötelező tenném ezt a filmet, hiszen kiválóan mutat be olyan pszichológiai, pszichiátriai folyamatokat, amelyek mindannyiunkat foglalkoztathatnak. Furcsa, hogy DiCaprio ezért se kapott Oscar-díjat, hiszen zseniálisat alakít. És olyan csavar van benne, amellyel kevés film büszkélkedhet.

2016.06.18 Thibo84

Nem csípem DiCapriot, de ez egy kiváló film tőle. Nagyszerűen játszik, akárcsak a többi neves színész, akik szerepelnek benne. De mit érnek a nevek, ha a történet lapos és unalmas. Na, ennél pont az ellentéte. Izgalmas, az ember nem akar egy percéről sem lemaradni. A végkifejletnél meg csak pislogtam.