A Hill-ház szelleme

A Hill-ház szelleme

The Haunting of Hill House

1. évad (2018) - 10 epizód

Lulu Wilson

Egy misztikus történet öt testvérről, akik Amerika egyik legfélelmetesebb és leghírhedtebb szellemházában nevelkedtek.

(csd)

Rendező: Mike Flanagan
Premier: 2018 | Netflix (2019.08.07.)

2024.01.01 Szentgróti Patrik

Igaz, kicsit lassan építkezik a sorozat, de ennél is a története nagyon megfogott, ahogy azt megszokhattuk Flanagantől. Bár van egy kis hiányérzetem, valami plusz...

2022.03.26 JRD

Nem kezeltem horrorként...

... csak hagytam, hogy vigyen a sztori. Mivel nem fűztem hozzá nagy reményeket, így nem is csalódtam. Hasonlóan pofás sorozat, mint a Bly-udvarház. Nézd meg, és szórakozz jól! Szóval, filmre fel Mindenkinek!

2019.03.22 dailyfilmsan

Tiszta hátborzongató a sorozat. Gyakran nézek hasonló filmeket, mert imádom a témát és ez kellőképpen eltalálta a szintet. Adott egy család különleges gyermekei és egy trauma, amit egy ház vált ki náluk, amiben nem mellesleg kísértetek hemzsegnek. Az... Több

2023.02.05 kabel

Fantasztikus történet egy családi traumáról

Mike Flanagan ismét remekelt. Egy monológokkal és visszaemlékezésekkel teli misztikus sorozatot kapunk, tele megfejtendő horrorelemekkel és mély problémákkal, öröklődő traumával, titkokkal és érzelmes karakterpillanatokkal. A sorozat sokkal több, mint egy egyszerű ijesztgetős horror, és bár van mitől félni bőven, mégis furcsamód földhözragadt és emberközeli problémákat látunk megelevenedni. Látjuk, egy család tagja hogy próbálják kezelni a múltjukat: van, aki elrejti, valaki elrejtőzik, valaki feldarabolódik tőle. Mindezt kiváló vágással, kameramunkával és színészi játékkal kapjuk egy olyan sztoriban, ahol a legapróbb részlet is számít, és a konklúzió olyan erőset üt, mint nagyon kevés másik sorozat. Ez egy kihagyhatatlan élmény, melynek pontjaival bárki tud azonosulni, melynek karakterei valósak és üzenete szomorkás, mégis velős és magával ragadó. Talán egyetlen hibája, hogy a történetvezetés miatt az első egy-két epizód kicsit kaotikus és bizonytalan, azonban a cselekmény ezekre is visszaköszön később, és minden a helyre kerül.

2021.07.04 Robinson76

Egy horrornak álcázott dráma

Az ötgyermekes család tagjai egy kúria felújítása közben döbbennek rá, hogy a helyet kísértetek lakják. Egyik éjjel aztán a családfő gyerekeivel együtt, feleségét hátrahagyva menekül el a kísértetházból. A közben felnőtté váló gyermekek életét pedig nem csak ez a trauma határozza meg, hanem hogy sosem tudták meg, hogy pontosan mi is történt azon az estén Az első öt rész bemutatja, hogy az egyes gyerekek hogyan próbálták meg feldolgozni a családi drámát. A sorozat legnagyobb húzása, hogy miután külön részt szentelt minden gyereknek és traumájuknak, végül a szülők szemszögéből látva a történetet, más megvilágításba helyezi a családi tragédiát. A sorozat talán túlzottan vontatott és kevésbé ijesztő, mint (el)várnánk, de így szélesebb rétegnek nyújt abszolút élvezhető kikapcsolódást. Vannak ugyan kisebb hibái, de még így is a jobb, horror(szerű) drámák közé sorolható.

A "Hajlított nyakú hölgy" című filmben a jelenetet, melyben Steven könyvet olvas, ugyanakkor forgatták, mint Shirley temetkezési házát. Steven ott áll, ahol Nell koporsója lenne. Amikor Nell feláll a könyvolvasásnál, később ugyanazon a helyen áll, mint a Bent-Neck Lady a temetkezési házban.Szerző: jfruzsi97

A Hill House egyik fő zenei témáját tulajdonképpen egy ebédszünetben állították össze a zongoránál.Szerző: jfruzsi97

Minden nap több, kísértetnek öltözött statiszta állt készenlétben, hogy bármelyik pillanatban bekerülhessenek a jelenetek hátterébe.Szerző: jfruzsi97

Steven Crain Steven Spielbergről kapta a nevét, akinek a produkciós cége részt vett a tévésorozat gyártásában.Szerző: jfruzsi97

(2019. 01. 19.)
Kinek ajánljuk: annak, akinek nem elég, ha pár percenként megugrik a fotelban a jól időzített jumpscare hatására, hanem hajlandó feláldozni egy kicsit az egyébként ép lelkivilágát és átélni valami sokkal mélyebbet. Nekik viszont nagyon ajánljuk. Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 12. 02.)
Vérfagyasztás felsőfokon
Felvezetésként még csak "könnyed", villanásnyi jumpscare-ek emelik a vérnyomást, meg az első pánik után a gyerekek idézik fel, hogy miket láttak, de ekkor még a sejtelmesség, a bizonytalanság, a sötétség álcájába bújik minden. Több