Az U.N.C.L.E. embere

The Man from U.N.C.L.E.

2024.02.02 Majorkas

Az olasz (atom)meló

Akad néhány hidegháborús kémfilm, de ez egyedi a maga stílusában. A humora sem annyira nyers, mint amit a Kingsman-filmektől kapunk. Inkább ezt kellett volna folytatni, és 3 részig meg sem állni. A cím szerintem csapnivaló, de a sztori majdnem zseniális.

2022.04.30 Harper

Szórakoztató és mozgalmas: U.N.C.L.E.

Bár sok bírálatot kapott, nekem kifejezetten tetszik a Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander trió által jegyzett Guy Richie akciófilm: a The Man from U.N.C.L.E. Mozgalmas, akció-gazdag és egy elég jó sztorit mutat be, a 60-as évek hidegháborús hangulatát megidézve. A manapság szexbotrányai miatt híressé (hírhedtté) vált, 194 centis Armie Hammer ugyanúgy hiteles az orosz KGB ügynök szerepében, mint Henry Cavill amerikai kémként (akinek karaktere ráadásul bűnözőből lett CIA alkalmazott, így összetett figura). A 40 kilós Alicia Vikander pedig egyik filmjében sem nyújt ennyire tartalmas játékot, mint ebben a moziban. Tetszetősek a verekedések, a sok üldözéses jelenet és az 1963-as évnek megfelelő környezet: a sok 60-as éveket idéző ruha, autó, városrész (Berlinben). A film első fele jobbra sikeredett, aztán fokról-fokra gyengébb az egész, a zárás picit már átmegy B-kategóriába. A végső mérleg akkor is kiemelkedő, nálam erős 80%-ot kap, bármikor újra tudom nézni. Külön kiemelném a zenei betéteket és Guy Ritchie rendezését.

2017.07.26 Deku

A bemutató alapján pont ezt vártam, sőt még jobb is lett. Nem tudom, de ez a stílus nagyon bejön nekem, ráadásul régimódi kémkedős film. Nagyon tetszik és remélem lesz még folytatása.

2016.08.06 mamiéstöti2

Nagyon ötletes, izgalmas, jó a szereposztás, tele csavarral, az utóbbi években ilyen jó filmet nem sokat sikerült összehozni. Hatalmas mozi.

2018.01.30 indingo

Stílusban és történetben tetszett, bár az eleje egy kicsit zavaros. Imádtam a ruhákat és a kiegészítőket. Amikor orosz és amerikai poloskát cserél a két pali az halálos.

2022.06.27 JRD

Fordulatos, pörgős, humoros, látványos és imádnivaló film. Egy amcsi meg egy orosz, az örök ellenfelek. Ki tud jobban gyanakodni, borsot törni a másik orra alá. Ki a jobb kém. Állandó rivalizálásuk, gyanakvásuk pedig néha abszurd helyzetbe hozza őket... Több

2016.06.26 Thibo84

Egy igen jó fajta akcióvígjátékot kapunk Guy Ritchietől. Ami még jobban tetézi a film hangulatát, ahogy Napoleon és Illya verseng egymással, vagy épp egymást szurkálják.

2016.12.04 HercegPeter

Sokkal jobb lett, mint azt megelőzően gondoltam. Vicces és akció is van benne bőven. A szereplők teljesen rendben vannak. Nem értem, hogy Amerikában miért nem lett siker. De ez az ő bajuk. Remélem lesz folytatása és az legalább így sikerül.

2023.04.26 kabel

Guy Ritchie második legjobb filmje

Van, hogy Guy Ritchie eltalálja a hangulatot, a karaktereket és az akciót. Sikerült a Blöffben, sikerült a The Gentlemenben és többnyire a Sherlock-filmekben is. Itt is remekül összeáll minden, a két főszereplőnk a film alakulása közben köt barátságot, és kapcsolatuk alakulása humoros és végig izgalmas. Bár a film fináléja kicsit összecsapott és kaotikus lett, az odáig vezető út telis-tele volt remek karakterpillanatokkal, korhű szituációkkal és remek tempójú akciójelenetekkel, amik többször formabontó módon indulnak vagy megállnak. Azonban ezek csak fűszerezik főszereplőink viszonyát, ahogy a két kém folyamatosan egymást kontrázza, és a többi karakter csak hagyja őket. Szinte mindig poénos, és talán ez a fajta humor viszi előre a filmet a gyengébb jelenetekben is.

2023.08.12 Jerico

Hidegháborús jellegű stílusos kémfilm

Szórakoztató és látványos egyszerre ez a hidegháborús időket idéző stílusos kémfilm. Kiemelkedően jók a karakterek, és tetszetős a film cselekménye is. A helyszín többnyire Berlin a hidegháború alatt, amikor egy amerikai és egy szovjet ügynök kényszerűségből közös nyomozásra vetemedik. Együtt kell működniük, noha ellenfelek. És ott a csinos leányzó is, akit a kislányos Alicia Vikander alakít, és akiért mindketten törik kicsit magukat. A két kém: Henry Cavill és a botrányairól elhíresült Armie Hammer. Izgalmas, mozgalmas, látványos és sok poént is kapunk. A film utolsó harmadára viszont elromlik kicsit, a vége unalmas. Hugh Grant is felbukkan pár mondat erejéig. Ami nekem elnyerte a tetszésem ebben az egészben, az egyrészt a két főszereplő beszólogatós versengése, másrészt a hidegháborús jelleg. A film első 40 perce meg tényleg jó. Javaslom a kémfilmek kedvelőinek és a vígjáték fanoknak is. Nálam az értékelés 70%, bár Guy Ritchie rendezett ennél sokkal jobbakat is, például mérföldekkel jobb filmje a Blöff, a két Sherlock film és az 1998-as A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső.

2022.07.15 BRANTON

Guy Ritchie nap - Hetedik állomás

Guy Ritchie 2015-ben megrendezte az egyik legjobbját ,a zseniális Az U.N.C.L.E. emberét. Egy U.N.C.L.E. nevezetű titkos szervezet rádöbben, hogy a hidegháború mindössze csak egy átverés volt. A szervezet emberei, ha úgy hozza a sors, szívesen együtt... Teljes kritika

2016.05.20 Orosz István

Nekem nagyoj tetszett, poénos volt az elején mikor a trabantal üldözőbe veszik ott egymást, na meg a két ellenségnek most össze kell fognia. Minden szempontból szórakoztató volt a film.

2017.12.17 dailyfilmsan

Best! Humoros, akciódús, mozgalmas. Bejött a két fél viaskodása, kinek van nagyobb autója a grundon felállás. Igazi kifigurázása az akkori helyzetnek. Remek egy film.

2018.04.10 Szilonka

Érdekes kém film volt, sok látványos akciójelenettel. A szereplőket is nagyon eltalálták karakterben. Csodálkoztam, hogy a végén senki sem jött össze senkivel.