X-Men: Az elsők

X: First Class
Sziszi

Nicholas Hoult
Jennifer Lawrence

A hatvanas évek Amerikájában járunk, közeleg a kubai rakétaválság. Két különös képességekkel rendelkező fiatalember megismerkedik egymással. Míg egyikük képes a gondolatok olvasására, másikuk a fémek felett rendelkezik hatalommal. A többi mutánssal karöltve szembenéznek az emberiségre… Több

Rendező: Matthew Vaughn
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2011.06.02. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.07.30 Lipót Testvér

Tökéletesen leírja Xaviert és Magnetót.

Zseniális. A Pokoltűz Klub nagyon ott van, habár sokkal agresszívabb a stílusuk, mint a képregényekben. Magnetó karaktere kibontakozik, Mystique eredettörténetére fény derül, felbukkan a nagy kedvencem, Vészmadár, aki a képregényekben egy ötvenes ír bá' volt, néhány képregényekben nem említett karakter, még a jó öreg Logan mester is látható pár – igen vicces – pillanatig. Minden benne van, ami csak benne lehetett. Xavier hibái itt jobban láthatóak, mint bárhol máshol, ami leírhatatlanul tetszik.

2017.03.06 Laca//Ho/rr/oR//

Nagyszerű film, remek színészi gárdával felállított filmet hoztak létre. Látványban gazdag és remek ahogy kibővítették a történetet a múlttal együtt.

2019.08.30 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Továbbra sem értem,miről szólnak ezek a filmek?Nem értem a koncepciót,és nem tudom,hogy mi itt a lényeg? Féljünk tőlük,szeressük őket. Én megoldom. Nézhetetlen amerikai semmi.

2017.07.17 Deku

Mindig is nagyon tetszett és szerettem az X-Men filmeket. Viszont ez volt az első olyan amire azt mondtam, hogy ez eszméletlenül király volt. Sokkal jobban illettek a színészek a karakterekhez.

2017.03.14 GedyPapa

Mindig is nagyon szerettem az "eredettörténeteket" az X-Men esetében se kellett ebben csalatkoznom, hiszen kiválóan valósították meg azt, amit vártam. Nagyon jó volt betekinteni abba, hogy hogyan derült ki az egyes szereplőkről, karakterekről, hogy van bennük valami plusz skill.

A Cerebro jelenetnél látható a fiatal Küklopsz aki baseball játékosként volt látható, a másik személy pedig aki a jelenetnél feltűnik, a fiatal Ciklon. Szerző: Shelby07

A film költségvetése 160 millió dollár volt és jelenleg 353 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Az X-men filmek (nem számítva a Deadpoolt, ahol csak utalnak rá) közül ebben láthatjuk a legkevesebb ideig Logant/Farkast: 21 másodpercig.Szerző: ArpiHajdu és Réci

1150 vizuális effekt került be a filmbe.Szerző: mamiéstöti2