Karácsonyi szatíra Bár a Káosz karácsonyra című mozit alulértékelik itthon és külföldön is, nekem a kedvenceim közé tartozik. Miért? Miközben hagyományosan nyálas amcsi karácsonyi filmnek álcázza magát, közben görbe tükröt mutat, jelentős emberismeretről téve tanulságot. A bevezető képsorok a megszokott ünnepi idillt mutatják, s talán nem is tűnik fel elsőre a sok apró fricska: a fenyők közt rohanó kisfiú pofira esik, az ünnepi mézesek közt ágyékkötős mikulás bújik meg, a brooklyn-i mikulás a gatyáját rángatja. A vígjáték műfaji elemei sorakoznak: mindenki mosolyog, a Christmas-dekor uralja az utcákat, s az ünnepi fény tükröződik a lelkes gyermekszemek csillogásában. Csak olyan apró nüanszok jelzik a csalafint... több»
Nem állítom, hogy maradéktalanul értettem, mi a háttértörténet, miért kell szabotálni. A megjelenített zene(kar) ad egy szürreális felhangot a filmnek, ami bár érdekes, mégsem éreztem igazi kapcsolódást a többi képi eszközzel. A felvetés, hogy mennyire van eszközünk tiltakozni, ha nem értünk egyet az országunkban zajló gazdasági dolgokkal, elgondolkodtató, s nem kevés együttérzést váltott ki belőle. A filmben az emberek tiltakoznak az akció ellen, miközben maga a film társadalmi elismerést kapott Izlandon. Kíváncsi voltam, miért kellett egy adoptálási ügyet bevenni a történetszálak közé, majd az árvízben gázoló emberek közt elhúzó helikopter megadta választ: vagy mi lövünk, vagy minket lőnek... több»
Azt hiszem, azért kedvelem ezt a habkönnyű kis vígjátékot, mert megérzem benne a valamikori kamasz kölykök vadságát. Igen, szerintem el kéne készíteni azt a filmet a dinamitos-macskás bankrablásról. Az szuper jó film lehetne. :)
77 Csillaghercegnő (2012)