Filmek

Új filmadatlapok

Saját filmes lista készítése
#68061

88 Babylon 5  (1993)

akció | dráma | kaland | misztikus | sci-fi

Az időszámításunk szerinti 2257. évben egy hatalmas űrállomás, a Babylon 5 (Melyet a Földi Szövetség működtet) kering a galaxis egy semleges szegletében az Epsilon 3 bolygó... több»

#68062

vígjáték

Csak emlékeztetőül: május 26-án érkezett meg Francois Perrin hegedűs az Orly repülőtérre. Magas volt, szőke és felemás cipőt hordott. Össze is tévesztette őt a titkosszolgálat... több»

#68063

81 Csodálatos dolog  (1996)

(1)

dráma | romantikus | vígjáték

A Csodálatos dolog című filmben Jamie édesanyjával egy dél-londoni lakóházban lakik. A szomszéd lakásban él Ste agresszív édesapjával, aki rendszeresen bántalmazza fiát. Az egyik... több»

#68064

75 Törzsvendég  (1987)

(2)

dráma | romantikus | vígjáték

Henry Chinaski költõ és alkoholista. Los Angeles bárjaiban éli életét, nap mint nap leissza magát. Wanda Wilcox a szerelmi bánatát próbálja tartósan italba fojtani. A társadalom... több»

Méltán kapta az Arany Pálma jelölést, Mickey Rourke egyszerűen fenomenálisan alakít, kellemesen csalódtam benne, sose néztem volna ki belőle, hogy képes ilyen színészi teljesítményre. A film hangulata egyszerűen magával ragadt, teljesen felspanolt, annak ellenére, hogy nem egy... több»
#68065

dráma | kaland | western

Amazon Prime Video

Háború tör ki Wyomingban az újonnan betelepült kelet-európai emigránsok és az ott élő telepesek között az 1890-es években. Ez utóbbiak szövetséget hoznak létre, hogy megvédjék... több»

Cimino tökéletes inspirációja – amely tulajdonképpen nem is film kellett volna, hogy legyen, hanem képtárlat. Valószínűleg a filmtörténet legvalószerűtlenebbül magával ragadó fotográfiáját kapja a néző, melyen az áhítattól nem is igazán tartja már fontosnak a... több»
#68066

romantikus | vígjáték

Boris (Alfred Molina), a temetkezési vállalkozó, mindössze két dologról álmodott fiatalkorában: a táncról és Bettyről (Brenda Blethyn). Betty titokban viszonozta a szerelmet, azonban... több»

Brenda Blethyn alakítására először a „Fűbenjáró bűn” című filmben figyeltem fel. Külön örültem, hogy ebben a filmben is ő a női főszereplő. A meglehetősen morbid, bizarr témát ügyesen kezelték, vegyítették egy kis romantikával, sok-sok angol humorral, sőt egy... több»
#68067

dráma

Adam és Tomek egy lipcsei lakótelepen élnek. Nem tudják, hogy mit kezdjenek az életükkel, így gyilkolásba kezdenek.

#68068

animáció | családi | dráma | fantasy | musical

Disney+

Hogy megvédje őt egy tengeri boszorkánytól, Ariel nem engedik a lányát az óceánba; amikor azonban Melody 12 éves lesz, elszökik egy tengermélyi kalandba. több»

Nagyon szeretem A kis hableányt, a története elragadó. Ez a folytatás, kicsit lapos számomra, mert nem szerepel benne annyit Ariel, de így is nagyon izgalmas és remek folytatás. A lánya nagyon hasonlít Arielre.
#68069

70 Kis gézengúzok  (1994)

(1)

családi | romantikus | vígjáték

A kis gézengúzok az utcákon csatangolnak és semmitől sem félnek. Saját törvényeik vannak és mindig forralnak valamit, titkos üzeneteket váltanak, elhagyott, roskadozó épületekben... több»

Nagyon aranyos, jópofa film, szerethető gyerekszinészekkel. Vicces, önfeledt és szórakoztató családi vígjáték. Érdemes megnézni mert nagyon jó kikapcsolódás.
#68070

85 Pinokkió  (1940)

(24) (17)

animáció | családi | fantasy | musical | vígjáték

Disney+

Geppetto az öreg fafaragó egy nap úgy dönt, farag magának egy fabábút, mivel nincs igazi gyereke. Egy tündér azonban megszánja az öreget és életre kelti neki a Pinocchio nevű... több»

Szép, régi klasszikus, tele tanulsággal. Túlzás nélkül mutatja be, mennyire veszélyes a szófogadatlanság. A filmben is helyén van a szimbolikus oldala a mesének. Az a rész például, ahol szamárrá változnak, szerintem eléggé félelmetes volt, de hát szórakozásra feltenni az... több»
#68071

akció | horror | kaland | sci-fi | thriller | vígjáték | western

Amikor a nevadai Rejection nevű bányászvárosban a munkások egy láthatatlan ragadozónak esnek áldozatul, a bánya tulajdonosa, Hiram Gummer, a Tremors Burt Gummer-ének dédapja, felfogad... több»

Tovább folytatva a Tremors szériát, elérkeztem immáron a negyedik felvonásához. Ebben a részben mint oly sok horrorszériánál, elméletben a készítők szerettek volna egyfajta előzményfilmet készíteni a széria rajongóinak. Jómagam nem kimondottan rajongok az előzményfilmekért.... több»
#68072

82 Az ismeretlen  (2006)

(5)

dráma | misztikus | thriller

Egy múltjától kísértett ukrán nő belopja magát egy jómódú olasz család életébe.

Remek film, talán a közepén van egy kis lagymatagság, de átlendül rajta, és elég érdekfeszítő cselekmények következnek cserébe. Olyan párkacsolati feszült dráma szerű bizarr thrillernek nevezném, hogy ne spoilerezzek...
#68073

82 Csipkerózsika  (1959)

(19) (26)

animáció | családi | fantasy | musical | romantikus

Disney+

A gonosz boszorkány megátkozza az újszülött hercegnőt: amint nagykorúvá érik, egy tűszúrás miatt meghal. A király megkéri a három jó tündért, szabadítsák meg lányát az... több»

Nem rossz Disney mese ez, mondjuk látszik, hogy a saját korának gyermeke, ahogy a Hófehérke is, és hát a férfi-női szerepek ugye, meg hogy a lány csak arra vágyik, hogy jöjjön a herceg. De hát na, 1959, mégis mit várjunk. Ezt félretéve meg szép és mesebeli és csodálatos, és... több»
#68074

53 A zűr bajjal jár  (1994)

(2) (2)

akció | romantikus | vígjáték

Peter Brackett és Sabrina Peterson rivális újságírók, akik egy félresiklott vonat ügyének kapcsán összefognak és egyesítik erejüket. több»

Megpróbálták, az biztos de az eredmény gyenge lett. A párbeszédek nem hitelesek és két főszereplő közötti kémia erőltetett. Valahogy nem jött össze, pedig látszik, hogy nem olcsó film és a sztorit sem koppintották tudtommal.
#68075

79 Sade márki játékai  (2000)

(5) (1)

dráma | életrajzi

Sade márki, a szadizmus keresztapja utolsó napjait Charentonban, egy vidéki elmegyógyintézetben tölti. Itt végre jól érzi magát: a bolondok között, elegánsan berendezett zárkájában... több»

De Sade márki, korának egyik leghírhedtebb írója és filozófusa 1740-ben született Párizsban. Ismertségét leginkább annak köszönheti, hogy elsőként írt/beszélt nyíltan a szexualitásról, a legutolsó apró, testi részletekbe is belemenve. Az ő korában ez nagy felháborodást... több»
#68076

62 Muppet Kincses Sziget  (1996)

(1) (1)

akció | családi | kaland | musical | romantikus | vígjáték

Disney+

A Muppet Kincses Szigete című film középpontjában a véres kezű kalóz, Flint elrejtett kincse áll. Breki, Gonzó és Muppetek nagy nehézségek árán megszerzi a kincsestérképet, de... több»

Muppet filmekkel nehéz mellélőni, ha az ember szeretne kicsit kikapcsolódni. Mert, ahogy az eddigi részek, ez is hozza azt a kellemes, humoros és szerethető vibe-ot, amivel leköti az embert egy szórakoztató másfél órára. Jópofa dalok, jó történet, muppetek és Tim Curry... minden... több»
#68077

86 Malèna  (2000)

(13) (8)

dráma | háborús | romantikus | vígjáték

Maléna szépsége és érzékisége felkavarja az állóvizet az unalmas szicíliai városkában, melynek lakói már megszokták, hogy náluk gyakorlatilag semmi érdekes nem történik. A... több»

A Maléna egy mérhetetlenül összetett alkotás, amelyet bármely oldaláról vizsgálunk, mindenképpen maradandót alkotott a filmvilágban. Nem véletlenül hivatkoznak rá olyan sűrűn, az idő múlásával pedig csak egyre inkább felemelkedik a klasszikusok sorába. Ha a film felütését... több»
#68078

akció | animáció | családi | fantasy | kaland | sci-fi

Disney+

Milo Thatch, az ifjú nyelvész csatlakozik egy szakértőkből és kalandorokból verbuvált rettenthetetlen felfedezőcsoporthoz, hogy megtalálják Atlantisz titokzatos elveszett kontinensét. több»

A Disney méltatlanul mellőzött műve Atlantisz legendája köré szőtt egy szívmelengető, mégis szokatlanul komoly, felnőttes hangvételű mesét. Milo Thatch, a szebb reményeket dédelgető nyelvész a helyi múzeum kazánját tartja karban, miközben az először Platón által leírt... több»
#68079

62 A két Lotti  (1994)

(1)

családi | vígjáték

Charly és Louise véletlenül találkoznak egy skóciai nyelvtáborban. A különböző temperamentumú lányokról verekedés közben veszik észre társaik, hogy kísértetiesen egyformák.... több»

Ez egy tipikus német film. Az anya és lánya csak a film vége felé ölelkeznek először. Egy hideg, rideg film. Nekem ez nagyon nem tetszett...
#68080

66 Szívörvény  (2000)

(3)

dráma | romantikus

Buddy Amaral sikeres reklámcég-tulajdonos a repülőtéren várakozva megismerkedik Greggel, és furcsa ötlettől vezérelve neki adja a Los Angelesbe szóló repülőjegyét. A repülőút... több»

Pityergős romantika. Van egy nagy bajom a forgatókönyvvel, a főhős egy nemtörődöm, cinikus figura. Még a katasztrófa után is, s egyszer csak átalakul törődő, érzelmes lénnyé, aki könnyezik. Na ne, ez hülyeség. Ben Afleknek nem áll jól ez a szerep. Inkább az érzelemmentes,... több»