A gyilkos járat

Bullet Train

2022.08.10 Solo

Az év egyik legjobb filmje: A gyilkos járat

Nagyon bejött nekem A gyilkos járat (Bullet Train), pedig az első 30 percben még nem hittem, hogy ennyire tetszeni fog. Rájöttem, remek a script és óriási a rendezés is, le a kalappal David Leitch előtt. A karakterek óriásiak főleg, ahogy bemutatásra kerülnek. Nagyon tetszettek a szellemes párbeszédek is, melyek miatt egyszerre volt Tarantino és Guy Ritchie utánérzésem. Előbbi a véres helyzetek, utóbbi pedig a furcsa fekete humor miatt jutott eszembe mialatt néztem a filmet. Ennek a mozinak megvan a saját stílusa. Brad Pitt fergeteges, külön kiemelendő Brian Tyree Henry, akinek minden mondatán teli szájjal nevettem. Az akciók egyre véresebbek ahogyan haladunk a végkifejlet felé, a zárás pedig komoly látvány-orgia. Felbukkan Sandra Bullock is, akiről megállapítható, hogy még mindig nagyon jó nő. Nálam A gyilkos járat az év eddigi legjobb filmje a Top Gun: Maverick mellett. Értékelésem így nem lehet kevesebb 90%-nál. Egészen biztos, hogy amint tudom, újra megnézem majd. Mindenkinek ajánlani tudom.

2023.02.03 MP170506

Meg lehet nézni, de én sokkal többet vártam. Egy jó paródia a film. Végül is szórakoztató, remek színészekkel.

2023.08.03 Jocpappa

10/8 - Baromi véres

Nagyon tetszett. Pörgös, látványos, csavaros, jó a sztori, jók a karakterek, akad egy-két jó poén, tele van vérrel-bunyóval-lövöldözéssel, összességében egy erős akcióvígjáték. De! Hiányzik belőle valami, ami igazán kiemelkedővé tenné. Keresem az okát, hogy mivel maradandóbb vagy több ennél egy John Wick pl., de nem jövök rá. Guy Ritchie stílus az egész film, mégis érződik, hogy nem Guy Ritchie. El lesz felejtve ez a film pár éven belül, pedig ugyanúgy minőségi volt, mint sok más hasonló.

2022.08.21 drg0602

Meglepő és egy kicsit Tarantinós is....

Meglepő és számomra egy kicsit Tarantinós alkotás! David Leitch belehúzott, eszméletlenül jó sikerült alkotást tett le elénk, amely - szerintem nem túlzás - az év filmjei közzé tartozik. Telis-tele jobbnál jobb színészi teljesítményekkel, rengeteg akcióval és humorral fűszerezve. A 127 perc nálam nem tűnt soknak, Brad Pitt és a körülötte lévő színészek nagyon jól előadták a rájuk szabott szerepet, olykor már szinte tökéletesen. Egy nagyon egyszerű történet mellett, pörgős jelenetek, jól felépített, akciódús, humorban bővelkedő alkotás. Mindenkinek csak ajánlani tudom, de ha lehet moziban, a látványvilág végett. Értékelés: 10/10

2022.12.25 harnas1207

Értem a stílust, még ha kevésbé is rajongok érte. Így álltam neki és már hamar érezhető volt az izzadságszag. Túlerőltetett karakterek, monológok és érthetetlen cselekményszálak. A film simán fél órával lehetett volna rövidebb, illetve pár szereplő teljesen felesleges volt benne.

2024.01.03 Lone Wolf

Poénok és akciók, remek párbeszédekkel

Davis Leitch sajátos humorú akció-vígjátékát még 2022 nyarán láttam a moziban, de utána idén is megnéztem újra a decemberi szabim alatt. Mindkét alkalommal végignevettem az egészet. A legjobb benne az Aaron Taylor-Johnson–Brian Tyree Henry duó, akiknek minden párbeszéde óriási. Nagyon nehéz belekötni bármibe is, mert zseniális a rendezés, de azt talán megemlíteném negatív kritikaként, hogy kár volt annyira rámenni a Kill Bill hangulat leutánzására a szamurájkardokkal, így is izgalmas és kellően véres az összes küzdelem. De a film fő erőssége akkor is a párbeszédekben rejlik, én legalábbis azokat élveztem legjobban. Ami David Leitch megítélését illeti, nálam ez a legjobb rendezése a Hobbs & Shaw mellett. A Deadpool kettőt direkt nem említem, mert az nem volt nálam akkora durranás. Az mindenesetre kiderül a három filmből, hogy a fickó szereti a vicces, groteszk akció-vígjátékokat. A gyilkos járatot azoknak tudnám ajánlani, akik szeretik az említett műfajt. A Bullet Train pedig egyértelműen 4 csillagos film.

2022.09.28 Fikatours_blogger

A végét már-már burleszkbe hajlóan túltolták, de amúgy tetszett a film.

2024.01.20 cynicalrealist

Tarantino és Guy Ritchie Zs kategóriás koppintása

Már egy ideje gondolkozom azon, hogy az értékelésem címében leírtakon túl vajon tudok-e bármi érdemlegeset elmondani a filmről. Egészen egyszerűen semmi olyan nincs ebben az alkotásban, amit korábban mástól, sokkal jobb kivitelben ne láttunk volna már. Brad Pitt karakterében sincs nóvum, és úgy általában: a viccesnek szánt figurák és a viccesnek szánt jelenetek is inkább kínosak, mint mulatságosak (de most tényleg: az egy jó vicc, hogy egy kamu pénzes táska véletlenül kinyílik, és bugyik röpködnek belőle!?). Ez esetben még csak azzal sem lehet érvelni, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, hiszen túl közeliek, túl ismertek és túl népszerűek az „előzményfilmek”. Most megyek, és meg is nézem a Kill Billt.

2022.10.22 Alexa

Pörgös és egyedi

Bevallom őszintén, hogy a leírás alapján nem hozott lázba a film, de mégis ezt néztük meg. Milyen jól tettük! Bár az első 15 percben még úgy gondoltam ez hiba volt, de aztán felpörögtek a dolgok és utána a végéig odaszegezett a vászonra. Ha szereted a Tarantino-filmeket vagy a Guy Ritchie-féle monológokat, akkor ezt képzeld el ebben a filmben együtt. A dinamikus, véres, meghökkentő Tarantino-stílus a Guy Ritchie-féle párbeszédekkel, olykor érzelmes egyszerűséggel keverve. Ebből a kettősségből aztán született egy roppant szórakoztató, fordulatos, remek karakterekkel rendelkező "szerelemgyerek" film. Jól össze lett rakva, és szerintem idén a legjobb film a kategóriájában. Ahogy fentebb is írtam, már az egyedi stílus is üdítő élmény, semmi elcsépelt nincs benne. Aki Sandra Bullock-rajongó, az csalódni fog, mert kb. 2 percet szerepel benne. :) A színészi játékok is zseniálisak, Brad Pitt is meglepett. :)

2022.08.05 Lóri Ádámcsik

Zseniális!

Deadpool fanoknak kötelező jelleggel! A feketehumor új koronázatlan királya a film. Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Minden ott van a szeren.. a szereplők, a történet, az akció, a humor, a fordulatok, a kép, a vágás, minden! Az idei év meglepetés filmje. Kár lenne kihagyni!

2023.09.23 The Critic

Tarantino–Guy Ritchie–Robert Rodriguez keverék Brad Pitt-tel

Kitűnően szórakoztam rajta, és közben egyetlen másodpercre sem unatkoztam. Látványában Quentin Tarantino, szövegeiben Guy Ritchie, vérességében pedig Robert Rodriguez jut eszembe a film stílusáról. David Leitch eddigi legjobb rendezése. A legkülönlegesebbek persze a szövegek, Brad Pitt lazasága és a furcsa páros, Aaron Taylor-Johnson–Brian Tyree Henry párbeszédei. Érdekes élményt jelent a humor és a véres harc keveredése, melyet ügyesen old fel Brad Pitt laza karaktere, aki könnyedén él túl minden helyzetet és minden párharcot. A film egyszerre izgalmas és vicces, tele fordulattal, amelyek miatt nem lehet NEM élvezni az egészet. Még 2022 augusztusában láttam a moziban, aztán később, néhány napja újra megnéztem, és megint nagyon tetszett. A legvégén felbukkan Ryan Reynolds és Sandra Bullock is egy-egy jelenetre. Díjaztam a szamurájkardos alakításokat is, a vonatos zárás b*romi látványos. A bunyók és fekete humorral átitatott absztrakt párbeszédek filmje egy nagyon jó rendezésben. Értékelésem erős 85%. Többször nézős.

2023.01.24 Ogre

Remek karakterek és párbeszédek akciófilmes kivitelben

A gyilkos járat nálam a 2022-es év második legjobb filmje az Avatar után és a Top Gun Maverick előtt. A Bullet Train kapcsán az volt az érzésem, hogy Guy Ritchie és Tarantino egyvelegét nézem, de talán az utóbbihoz áll közelebb a film stílusa. A Kill Bill vonatos változata sokkal kevesebb vérrel, de több vicces párbeszéddel. Nagyon tetszetősek a karakterek és bejövős minden színész, aki csak szerepel benne, így Brad Pitt, Aaron Taylor-Johnson (a következő James Bond, ha igazak a hírek), és persze a testes fekete, Brian Tyree Henry. Nálam A gyilkos járat simán 85%-os film, bármikor újranézhető.

2024.03.03 Ultron

Nevetős akciók, némi Kill Bill-beütéssel

Több stílus keveredik ebben a David Leitch-filmben, mely kicsit tarantínósra sikeredett. A magam részéről inkább a szellemes párbeszédeket díjaztam benne Mandarin és Citrom között, akiket szenzációsan alakítanak Aaron Taylor-Johnson és Brian Tyree Henry. De igazi színfolt Brad Pitt felbukkanása is, aki lezserben tolja végig. Tetszetősek a bunyók is, külön jó, hogy az alvilági gyilkológépeket mindig legyőzik valahogyan. A japán környezet kicsit furi, de a szamurájos harcnál összeáll a kép, hogy miért kellett ez annyira. Így mondjuk Kill Bill-es lett, de sebaj, valóban jól szórakozhatunk. Nálam A gyilkos járat a 2022-es év egyik legjobbja, és a mozifilmes premier bemutató óta már újra is néztem egyszer. Akkor is végignevettem. David Leitch korábban a legelső, 2014-es John Wick miatt volt számomra megjegyzendő, most már inkább a Bullet Train miatt emlékszem majd a nevére. Kellenek az ilyen filmek, mert ez a stílus kezd kikopni. Az új generációk alig ismerik majd. Értékelésem természetesen nem lehet kevesebb négy csillagnál.

2022.12.28 sptt

Végy egy adag Guy Ritchie-t, fűszerezd meg egy kis Tarantinóval, nézz meg 3 régebbi Rodriguez-filmet, vegyél hozzá tíz-tizenöt szereplőt, döntsd el, hogy ki mikor haljon meg, keverd meg őket egy nagy mixerben, ha ezt megtetted, akkor keverd meg még h... Több