Vélemények: A gyilkos járat (2022)

Solo   2022. 08. 10.

Az év egyik legjobb filmje A gyilkos járat

Nagyon bejött nekem A gyilkos járat (Bullet Train) pedig az első 30 percben még nem hittem, hogy ennyire tetszeni fog. De rájöttem: remek a script és óriási a rendezés is, le a kalappal David Leitch előtt. A karakterek is óriásiak, főleg, ahogyan bemutatásra kerülnek. Nagyon tetszettek a szellemes párbeszédek is, melyek miatt egyszerre volt Tarantino és Guy Ritchie utánérzésem. Előbbi a véres helyzetek, utóbbi pedig a furcsa fekete-humor miatt jutott eszembe mialatt néztem a filmet. De igazából ennek a mozinak megvan a saját stílusa. Brad Pitt fergeteges és külön kiemelendő a fekete Brian Tyree Henry, akinek minden mondatán teli szájjal nevettem. Az akciók egyre véresebbek, ahogyan haladunk a végkifejlet felé, a zárás pedig komoly látvány-orgia. Felbukkan Sandra Bullock is, akiről megállapítható, hogy még mindig nagyon jó nő. Nálam a Gyilkos járat az év eddigi legjobb filmje a Top Gun Maverick mellett. Értékelésem így nem lehet kevesebb 90%-nál. Egészen biztos, hogy amint tudom, újranézem majd. Mindenkinek ajánlani tudom.

F79   2022. 08. 09.

Sós kútba tesznek, onnan is kivesznek

Vannak, akiknek a túlélés a végzetük. Bármilyen szorult helyzetből kivágják magukat, bármilyen csapdából kimásznak, a rájuk szegeződő fegyver csütörtököt mond, a méreg ellen immunisak. Láttunk már ilyen hősöket a vásznon, de olyan formában, ahogyan D... teljes kritika»

fankbringa   2022. 08. 05.

Thomas, az erőszakos gőzmozdony

Kezdjük azzal, hogy a film 122 perc hosszú volt és nem 152, ahogy a leírásban szerepel. Ez előnye volt. Az első 10 perc alapján azon töprengtem, hogy mi tart ezen a filmen ilyen sokáig. De ne szaladjunk ennyire előre. Van, aki Tarantino alkotásához ... teljes kritika»

Lóri Ádámcsik   2022. 08. 05.

Zseniális!

Deadpool fanoknak kötelező jelleggel! A feketehumor új koronázatlan királya a film. Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Minden ott van a szeren.. a szereplők, a történet, az akció, a humor, a fordulatok, a kép, a vágás, minden! Az idei év meglepetés filmje. Kár lenne kihagyni!

uniterra   2022. 08. 06.

Tarantinót élvezem, node ez? 15 perc után elég volt. Összedobált, összehányt jelenetek. Semmi történeti fő szál. Gagyi.

aliasteáscsésze   2022. 08. 05.

Ciki

Remélem, most már leállnak az ilyen tipusu filmekkel. Az elveszett város, Különösen veszélyes, és most ez. Kidobott pénz és idő. A filmet csak a zenéje múlta alul.

erahurka   2022. 08. 07.

Ne higgyetek az előzetesnek

A trailer nagyon nem ilyen filmet vetített előre. Mármint, direkt a legsz*rabb poénokat tették bele. A kész cucc sokkal viccesebb és lazább, sokkal kevésbé izzadságszagú. Amúgy, akik Tarantino korai munkáihoz hasonlítják, azok szerintem nem láttak semmit Tarantinótól. A Guy Richie analógia már passzol, mondjuk nála a poénok 90%-a működik, itt meg talán 65-70% lehet ez az arány. Szóval, többször betalál mint nem, de azért voltak gondok. Például, amikor nem voltak hajlandók választani két monológ közt, és szinte átmenet nélkül váltunk kódnév vitából Thomasra a gőzmozdonyra, ami amúgy vicces volt, szóval nem is értem miért nem csak azt hagyták benne. A sztori is szépen összeér a végére, szinte minden pillanatnak jelentősége van a végkifejlettel kapcsolatban. Még egy vizespalack eredettörténetét is megmutatják, annyira fontos szereplővé válik. Ja, és nagyon véres, bőven kiérdemli a 18-as karikát, ennek külön örültem. Szóval, az év egyik meglepetése a Bullet Train, de azért lehetett volna javítani rajta, ha kicsit optimalizálják a vicceskedést. Bőven van benne szufla a folytatásra, ami szerintem nem is marad majd el, figyelembe véve milyen pénzügyi ívet jósolnak neki a mozikban.