The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

Evan Ross
Elden Henson
Sam Claflin
Francis Lawrence

Katniss Everdeen történelmet írt, kétszer is túlélte az Éhezők Viadalát. Ezzel azonban nem értek véget megpróbáltatásai, ugyanis a Kapitólium bűnbakot keres a lázadásra. Snow elnök kijelentette, hogy a válaszcsapás elkerülhetetlen. Katniss, családja, barátai, sőt a teljes 12-es körzet élete… Több

Premier (HU): 2014.11.20. | HBO Max (2023.10.06.) | Netflix (2024.03.12.)
Több

2023.12.01 Lóri Ádámcsik

Akcióban gyengébb

A befejező rész első fele akcióban gyengébb. Inkább a politikai vonalat erősíti. Milyen hatalmi játszmák húzódnak a háttérben, és milyen nehéz dolga van egy kiválasztottnak. A szerelmi szálak is bonyolódnak kicsit. Ezt és a második befejező részt összegyúrhatták volna egy filmbe is. Nem kellett volna kettészakítani szerintem.

2021.10.28 BaloghBogi42

a nap véleménye

A változás ideje

Az éhezők viadala: A kiválasztott című műalkotás nem pontosan ott veszi fel a történetszál csavaros fonalát, ahol a Futótűz abbahagyta, ezzel is megzavarva és keresztülhúzva a néző számításait. A nyitójelenetben Katnisst láthatjuk az őrület határán, ... Teljes kritika

2017.02.20 ArpiHajdu és Réci

A második résszel együtt válik teljes értékűvé

A Harry Potter filmeknél vetették be először és azóta szinte az összes olyan film esetében ellövik a filmkészítők, amelyet több részes regényből adaptáltak a filmvászonra, hogy a befejezést két részletben (megszakítva) tárják a közönség elé. Értem a ... Teljes kritika

2017.04.11 indingo

Az első két rész után ez már olyan semmilyen lett. Valahol hiányzott nekem a küzdőtér. Egy helyben toporgás volt az egész, hogy maradjon még történet az utolsó részre is.

2017.10.25 Deku

Azt hittem, ez a film méltán kapta azokat a pontozásokat, tévednem kellett sajnos. Nagy csalódást okozott ez a film, leginkább azért mert lehet túl sokat vártam el tőle.

A kapitóliumi jelenetek nagy részét Berlinben és Párizsban vették fel. Berlinben még egy régóta bezárt repterén is zajlottak a forgatások.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jennifer Lawrence-t a barcelonai olimpián, 1992-ben bronz érmet nyerő Kathuna Lorig tanította íjászkodni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Julianne Moore gyermekei egy nyaralás alkalmával olvasták a könyvet, édesanyjukat ők beszélték rá, hogy szerepeljen ebben a különleges történetben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rajongók és aki olvasta a könyvet többségében azt gondolták, hogy az első filmet annál a jelenetnél hagyják abba, amikor SPOILER Peeta fojtogatni kezdi Katniss-t, SPOILER Francis Lawrence nyilatkozataiból is erre lehetett következtetni. A rendező végül azonban elmondta, szeretett volna a nézőknek pár perc plusz játékidőt adni, amivel sikerül némileg feldolgozniuk ezeket a megrázó képsorokat. Peeta rángatózó teste a film végén azonban nem nagyon hagyta nyugodni a kedélyeket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 08. 06.)
Körzeti megbízott
A mindenkit lenyilazó önkéntes lány kalandja a végéhez közeledik, de addig is jöjjön két óra bemelegítés! A siker árát velünk fizettetik meg. Egy újabb félbevágott befejező rész erős alakításokkal és gyenge történettel. Több
A SHIELD ügynökei
2013