Halálos iramban 10

Halálos iramban 10

Fast X

Ludacris

Számos küldetés után és minden nehézség ellenére Dom Torettónak és családjának sikerült túljárnia az összes eddigi ellenfele eszén, kijátszani minden nehézséget és túlélni minden veszélyt. Most a legfélelmetesebb és legbensőségesebb ellenségükkel néznek szembe: a múlt ködéből előbukkanó… Több

Rendező: Louis Leterrier
Premier (HU): 2023.05.18. | Telekom TVGO (2023.08.18.) | SkyShowtime (2023.12.23.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film
Több

2023.12.21 Jerico

Ez mondjuk nem tartozik a jobb részek közé

Nagy F&F rajongó vagyok, mondhatni, a franchise első generációs fanja a kezdetektől. Sok átalakuláson esett át a Toretto–O'Conner duó körüli kis csapat, az autóversenyzős feelingtől a kommandós témáig. Kaptunk már profi rablókat, jégen harcoló macsókat és űr-cowboyokat is. A legjobb az 5. és a 7. rész lett, a többi csak felvezetés és lecsengés. A nyolcadiktól lejtmenetben van a F&F-franchise, a legújabb 9. és 10. rész pedig már szinte a legjobb epizódok karikatúrája sajnos. Az értékelésem még így is masszív három csillag.

2023.05.17 erahurka

Fizika menj haza, részeg vagy!

Ismerős recept szerint készült a legújabb Halálos Iramban, és bántó, hogy továbbra sem módosítottak rajta semmit. Lényegében egy extra látványos, újkori Steven Seagal-filmről van szó, annak minden jó és rossz tulajdonságával, illetve Vin Diesel a Mestert megszégyenítő alakításával. Az akciójelenetek egyszerre kemények és nevetségesek, ezt a részét imádtam. A maradék másfél órával voltak kisebb-nagyobb gondok. Ezúttal is komolyan veszi magát a film, puffogtatják a drámai egysorosokat (Diesel szövegkönyvében más nincs is), amiken képtelenség nem nevetni, időnként meg próbálnak vicceskedni, amin pár kivételtől eltekintve képtelenség nevetni. Jason Momoa ripacs Joker alakítása nekem üde színfolt volt, de hallottam olyat is, akit idegesített. A játékidőt viszont meg lehet érezni, ami egy ennyire pörgősnek és epikusnak szánt filmnél nem előny. Továbbra is tartom, hogy az ilyen jellegű moziknak két órába bele kellene férniük (lehetőleg stáblistával együtt). Más értéke úgysincs a római meg az utolsó fékevesztett zúzáson kívül, minek akkor annyi sallang mellé? Ez az első epizód amúgy, amit moziban láttam (ezt is mindjárt IMAX-ben, premier előtt), határozottan jót tesz neki a nagyvászon, és azt kell mondjam, a szinkron is csak kényelmesebbé teszi a lusta belesüppedést a totális retardáltság masszájába. Három csillagból fél a moziélménynek szól tehát. Ja, és jó poén volt a mega cliffhanger, ami még a Maffiózók lezárását is megszégyenítette.

2023.06.09 kabel

Egysoros robbanások

Autók mennek ide-oda, szabvány akciójelenetek minden hatodik percben, hogy ne tudjon elaludni senki. Közepes színészek nevetségesen ostoba dialógusokat mondanak egymás irányába. Színészi játék legalját látjuk, ostoba dialógusokkal. Senki sem a film szeretete miatt van benne, látszik, hogy csak összelapátolják a pénzt, oszt mennek vissza a nyaralójukba. Momoa az egyetlen üde színfolt, aki megpróbált valamit kezdeni a féldimenziós karakterével. Valószínűleg az improvizációiban lévő potenciált nem is akarta észrevenni a rendező, pedig, ha a film jobban beleállt volna az ilyen elrugaszkodott, őrült karakterekbe, és sokkal kevésbé vette volna magát komolyan a sztori, akár még egy szórakoztató popcorn mozi is lehetett volna. Nincs is min gondolkozni, a film története értelmezhetetlen, a sztorielemek egymásutánisága véletlenszerű. Hopp, most Rómában vagyunk, hopp, most Rióban, hopp, most egy random autópályán. Nincs miért aggódni, a karakterek nem tudnak meghalni, így aztán minden találkozás jellegtelen és izgalommentes. Még az egy ténylegesen halott karaktert is folyamatosan visszahozza a film.

2023.05.30 HE7EDIK

Momoa ripacskodása az egyetlen szórakoztató elem ebben a rég nevetség tárgyává vált franchise-ban. Lassan kiderül, hogy valójában senki sem halt meg az előző részekben, szembe köpve saját magát újra és újra. Ez már tényleg semmiről nem szól a profito... Több

2023.07.26 Jocpappa

10/5

A legelső rész, amit látok a szériából. Nehéz pontozni a filmet, mert félelmetes, hogy ez a sok hülyeség nem ironikusan, trash-nek szánva készült, mint a Machete. Viszont el kell ismernem, hogy nagyon jól szórakoztam, végigröhögtük az egészet, és ennél több akciót nehéz lehet egy filmbe beletenni.

A film 465 293 710 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 224 292 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film húsz évvel a franchise második része után jelent meg.Szerző: csd

A forgatás 2022 április végén vette kezdetét.Szerző: csd

2021-ben megerősítették, hogy Dwayne Johnson nem tér vissza a franchise-hoz.Szerző: csd

2022. május 2-án megerősítették, hogy Louis Letterier váltja Justin Lint a film rendezői székében. Lin korábban április 27-én, nagyjából egy héttel a forgatás megkezdése után lemondott a rendezői posztról. Íróként és producerként viszont továbbra is részt vett a munkálatokban.Szerző: csd

(2023. 05. 22.)
A Halálos iramban tizedjére lyukas gumival vereti a Fast
Vallom, hogy Halálos iramban filmet csak a széria saját versenyistállójában van értelme szétszerelni. Kritika indul, autós hasonlatok javarészt befejez. Több