HE7EDIK

A kultikus képregény szerzője, Mike Mignola egy még pörgősebb, látványosabb és véresebb filmet készített a Trónok harca és A kilencedik légió rendezőjével, Neil Marshallal közösen. Az új Hellboy egy másodpercnyi szusszanást sem hagy a nézőjének, hiszen szó szerint pokolian… Több

Rendező: Neil Marshall
Forgatókönyvíró: Andrew Cosby, Mike Mignola
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Bulgária
Premier (HU): 2019.04.11.
Forgalmazó: Freeman Film

2024.02.07 kabel

Szörnyes közhely

Alacsony elvárásaimat kb. épphogy csak elérte. Ez lényegében egy Marvel-film. Tele csúnya CGI-al, gyenge karakterekkel és kiszámítható sztorival, mely semmilyen izgalmas vagy megkapó stílusjegyet sem hordoz magában. Egészen az utolsó felvonásig meglepően unalmas is volt a dolog. Azon mondjuk kicsit csodálkoztam, hogy a stúdió be mert vállalni egy ennyire véres és káromkodós feldolgozást, főleg mert a film a gyerekes színvonal miatt nem is nagyon igényelte ezt a fajta besorolást, bár pár jelenetnek nyilván jót tett. A két antagonista harmatgyenge, Milla Jovovich szegény, nem tud semennyire színészkedni, de legalább próbálkozott valamivel, nem mintha a forgatókönyv sok teret adott volna neki. David Harbournak látszólag fogalma sem volt, milyen filmben vagy milyen sztoriban van, beszólásai és mozdulatai miatt leginkább az a hatás volt, mintha ő mindenki előtt vette volna fel a jelenetet, és nem tudott mihez alakítani. Az biztos, hogy a film furcsa vágásai és kontinuitása nem direkt készült, hisz kijövetele alatt csak a mindenféle utóforgatásokról lehetett hallani. Az eredmény koherens, csak teljesen lapos.

2020.03.25 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Oh, boy, what the hell was that?

Sosem jó előjel, ha egy film kapcsán sokáig csak a pótforgatásokról és a premierdátum tologatásról szólnak a hírek. Nyilvánvaló, hogy egy hollywoodi stúdió sem akar (szándékosan) fércmunkát kiadni a keze közül, s amolyan „mentsük, ami menthető” címsz... Teljes kritika

2019.04.14 Thibo84

Úgy látszik, én vagyok az egyetlen, akinek tetszett a film. Szerettem a Del Toro-féle verziót is, de azok ehhez képest lassú folyásúak voltak, elnyújtva az eseményeket két akció között a sok lelkizéssel, míg itt azonnal belecsap a közepébe, pörgős, a... Több

2022.03.23 JRD

Hellboyt kivégezték...

... ami a filmes karrierjét illeti. Szórakozásnak jó (egyszer mindenképp), hiszen látványos, akció is van benne, meg némi humor... de egy erőtlen film. De ne hallgass rám, hiszen kinek mi jön be! Szóval, nézd meg, és döntsd el magad! Filmre fel, és jó szórakozást!

Sajnos nagyon gyenge és erőtlen lett. Szerintem teljesen elfogyott a szufla, és nincs lényegi mondanivalója sem. A látványvilág rendben van, a CGI működik, de rám semmilyen pozitív hatással sincs a film. Nem hiába a rengeteg negatív kritika, ebben az esetben valós is.

2017 januárjában Guillermo del Toro egy Twitter bejegyzésben kérdezte a követőit arról, hogy szeretnék-e, ha elkészülne a Hellboy 3. Miután több mint 100 ezren jelezték, hogy látni akarnák a filmet, a rendező szervezett egy találkozót a címszerepet játszó Ron Perlmannal és Hellboy-képregények atyjával, Mike Mignola-val. A rajongók bánatára a projektből végül semmi nem lett. Szerző: hp

Ian McShane John Hurttől vette át Dr. Broom szerepét. Mindkét színész a Young and Willing című 1962-es filmben mutatkozott be a nagyközösnég előtt, és azóta is jó barátságot ápolnak. Együtt játszottak például a Tartozol a haláloddal és a Herkules című filmekben is. Szerző: hp

A filmben eredetileg Ed Skrein is játszott volna, azoban végül visszalépett, miután a sajtó hangosan kritizálta, hogy a casting rendező egy fehér színész szerződtetett egy ázsiai karakter, Ben Daimio szerepére. Szerző: hp

Guillermo Del Toro 2017 februárjában jelentette be, hogy biztosan nem készül el a Pokolfajzat 3.Szerző: hp

(2019. 04. 16.)
A gagyi kénköves pokla
A Pokolfajzat sajnos már most csinálhatja a helyet otthon az Arany Málnáknak. Több

(2019. 04. 23.)
A jelenlegi formájában nem más, mint egy bután összerakott C-kategóriás tévéfilm, amit egy nagyobb költségvetéssel tápoltak fel mozifilmmé. Több

(2019. 04. 17.)
Ez a Hellboy egy igazi B-film lett, annak minden előnyével és hátrányával együtt. A műfaj rajongóinak igazi bűnös élvezetet nyújthat, de nem lehet sokat veszíteni a mellőzésével. Inkább maradjunk a réginél! Több

Lenyűgöző katasztrófa
Marshall és Mignola filmjén mégsem lehet unatkozni: példás rossz ízlésük sokkal, de sokkal szórakoztatóbb, mint a körberajongott szuperhősfilmek biztonsági játékból fakadó unalma. Több

(2019. 04. 23.)
Borzalmasan rossz mozi lett az új Hellboy, se képregényfilmként, sem „popcorn moziként” nem tudnám senkinek jó szívvel ajánlani. Több