Filmek

Legjobb sci-fi filmek 1979-től 1979-ig

Saját filmes lista készítése
#1

91 A nyolcadik utas: a Halál  (1979)

(154) (95)

horror | sci-fi

Az éppen hazatérő Nostromo űrhajó legénysége egy váratlan küldetést kap: ki kell vizsgálniuk egy ismeretlen eredetű vészjelzést. Eljutnak egy lakatlan bolygóra, ahol egy elhagyatott... több»

Alien. A mai napig a filmtörténelem egyik legkomolyabb és legfélelmetesebb sci-fi horrorját tisztelhetjük az 1979-ben bemutatott, Ridley Scott rendezésében készült filmben. Ezt a kijelentés talán kezdésre kissé túlzónak is mondhatnánk, de ha megvizsgáljuk az Aliennek a műfajra... több»
#2

86 Sztalker  (1979)

(9) (9)

dráma | sci-fi

Létezik egy hely a Földön, melyet az idegenek hagytak maguk után, s mely tiltott zóna az emberek számára. Vannak azonban olyanok, akik kíváncsiak a misztikus helyre, és vezetőt... több»

Nehezen emészthető, nagy odafigyelést igénylő mozi, amit egy zseni, Andrei Tarkovsky rakott elénk. A film hol színes, hol fekete-fehér, vagyis inkább sötétbarna tónusú, ami külön érdekességet, szépséget ad a műnek. Korát megelőző, misztikus, sci-fi és dráma is egyben,... több»
#3

krimi | sci-fi | vígjáték

Földönkívüliek szállnak le a Földre azzal a szándékkal, hogy tanulmányozzák a földiek életét és tulajdonságait. Veszélyt ugyan nem jelentenek, de hatalmas fölfordulást hoznak St.... több»

Kissé esetlen, kissé béna, de olyan bénán aranyos, és könyörgöm, nézzünk az évszámra. Nehogy már mai szemmel nézzük és kritizáljuk ezt a méltán klasszikust. Louis de Funés, a mozi ikonikus alakjának egyik kellemes kikapcsolódást nyújtó filmje.
#4

81 Seriff az égből  (1979)

(6) (2)

akció | családi | sci-fi | vígjáték

Az amerikai kisváros, Newman behemót, dinamitöklű seriffje arra kényszerül, hogy elhagyja szolgálati helyét. Amióta ugyanis magához vette az idegen bolygón született kisfiút,... több»

Nagyszerű film, az öreg Bud belekóstolt a Sci-Fi világába is és egyáltalán nem tette rosszul! Nekem nagyon tetszett gyerekként is és a napokban véletlenül újra előkerült és meg kell mondjam hogy kortalan remekmű ez is!
#5

78 Mad Max  (1979)

(15) (24)

akció | kaland | road movie | sci-fi | thriller

A posztapokaliptikus vízió helyszíne Ausztrália. A civilizáció már szinte nyomtalanul eltűnt, portyázó bandák fosztogatnak zsákmány után kutatva, hátha van még valami... több»

A film megítélésénél feltétlenül figyelembe kell venni a korát is. Ennek megfelelően nem elsőosztályú a képminőség, nem modernek a díszletek, a cselekményvezetés is más volt akkoriban, alapvetően más volt a filmek struktúrája, így ha eltekintünk ezektől, mind... több»
#6

akció | kaland | sci-fi | thriller

A szupergonosz Drax azt tervezi, hogy kiirtja a Földön az emberiséget, és egy kitenyésztett, magasabb rendű fajjal népesíti be a bolygót a világűrből. De kellő számú, látványos... több»

Rossznak nem mondanám, mert bőven vannak itt pozitív elemek, de ennél mélyebbre már nehéz süllyedni. A film vége egy vicc. Egy nagyon rossz vicc. Drax jó, csak nem ismerjük a háttérsztoriját, Bond jó, mert Roger Moore játssza. A Bond lánynak a nevére sem emlékszem, a főcímdal... több»
#7

80 Porontyok  (1979)

(6) (5)

horror | sci-fi

A pszichotrillerben Frank egyedül neveli kislányát, mivel annak édesanyja pszichiátriai kezelés alatt áll. A férfi egy alkalommal karmolásokat talál lánya hátán, és biztosan... több»

David Cronenberg kanadai forgatókönyvíró és rendezőnek az 1979-ben bemutatott Porontyok című filmje, a harmadik komolyabb rendezése volt (igaz amíg ehhez a film készítéséhez elért, több rövidfilmen is túl volt már)! Az 1975-ös Paraziták és az 1977-es Veszett című korábbi... több»
#8

75 Űrszekerek  (1979)

(4) (61)

kaland | misztikus | sci-fi

Az üggyel-bajjal kijavított öreg csillagcirkálónak, az Enterprise-nak Kirk parancsnoksága alatt meg kell állítania egy energiafelhõt, nehogy összeütközzön a Földdel. A baj az, hogy... több»

A Star Trek ma már egy lenyűgözően gazdag sci-fi univerzum gyűjtőneve, de ez nem volt mindig így: Gene Roddenberry víziójának időre volt szüksége, hogy szárnyra kaphasson. Több stúdió elutasította, mielőtt 1966-ban képernyőre kerülhetett egy mindössze 3 évadot megélt,... több»
#9

73 Meteor  (1979)

(3)

akció | dráma | katasztrófafilm | sci-fi | thriller

Egy 8 kilométer széles meteor készül a Földbe csapódva óriási pusztításokat végezni. Az amerikaiak nukleáris rakétával próbálják megelőzni a bajt, ám nem elég nagy az ereje.... több»

Mostani szemmel nézve kicsit átlagos katasztrófafilmnek tűnik, de nem rossz. Egy csipet Armageddont véltem felfedezni benne.
#10

animáció | családi | sci-fi | vígjáték | zenés

Tapsi Hapsi bámulatos Beverly Hills-i otthonában mereng a múlton és felidézi izgalmasabbnál izgalmasabb kalandjait. több»

#11

72 Időről időre  (1979)

(2) (2)

dráma | kaland | sci-fi | thriller

Dr Welsh miközben bemutatja az általa feltalált időgépet barátainak a rendőrség rajtuk kap, mert kiderül, hogy jelen van Hasfelmetsző Jack is, aki azonban a felfordulást kihasználva... több»

Nem azonos a csak magyar címében egyező About Time című filmmel. Korához képest is lassú a cselekmény, de egyszer meg lehet nézni. A végén elvéresednek a jelenetek, ami az addigi romantikus vonalhoz képest elég durva látvány. Persze ha már ott van Hasfelmetsző, biztos kellett az... több»
#12

dráma | sci-fi

A közeli jövőben játszódó filmben a 49 áv feletti "öregeknek" át kell engedniük pozicióikat, el kell hagyni lakásukat, és egy tengerparti luxus "menhelyre" kell költözniük. De ez... több»

#13

akció | kaland | sci-fi

1987- ben a NASA Kennedy Űrkozpontból utolsó kísérleti Rangers3 tipusú űrrepülőgépet indít, a kozmikus erők feltérképezése céljából. Az űrrepülőt, egy magányos pilóta Buck... több»

#14

70 Az erőd  (1979)

(2)

sci-fi

Egy képzeletbeli államban működő magántársaság szokatlan programot hirdet: vállalkozó kedvű turisták negyvennyolc órán át tartó csatában, valódi fegyverekkel harcolhatnak az... több»

Vannak filmek, amiknek egyszerűen nem kellett volna megszületniük. Ilyen ez is. Mivel elég nagy nevek játszanak benne, ezért megtévesztő lehet, hiszen sajnálni tudom csak a színészeket, ahogy ott szenvednek, mivel nem tudnak semmit sem kezdeni a karakterükkel.
#15

68 Fantazma  (1979)

(2) (17)

horror | sci-fi

A Fantazma című filmben a fiatal fiú, Mike és barátai szembeszállnak egy rejtélyes sírrablóval, akit csak úgy ismernek, hogy a Magas Férfi, s aki rejtélyes fegyvereket és lényeket... több»

A Phantasm szériáról mindeddig nem túl sokat tudtam, ami abból a szempontból egy igencsak szégyenletes dolog számomra, hogy lelkes horrorrajongóként tartom számon magamat, és erre itt van egy klasszikus horrorszéria, amit ezidáig egyáltalán nem ismertem. Bár kimondottan érdekes... több»
#16

dráma | krimi | sci-fi | thriller

Glebszkij felügyelőt egy félreeső helyen lévő hegyi szállodába hívják ki, ahol az igazgató értetlenül fogadja. Egy lavina miatt megszakad a kapcsolat a külvilággal, ezért a... több»

#17

65 Sengoku jieitai  (1979)

(2) (3)

akció | kaland | sci-fi

Egy század a japán Önvédelmi Alakulattól a múlt eseményeinek sodrában találja magát egy olyan időszakban, amikor rivális szamurájok küzdenek egymással a shoguni rangért. A század... több»

Érdekes film, egy nem várt befejezésel, ami még napokig elkísér majd, ha megnézted. Alapvetően a harcról szól, mégis nagyon erős háború ellenes töltete van.
#18

58 Kvintett  (1979)

dráma | misztikus | sci-fi

Közeledik a világvége, mindent ellep a hó. A túlélő emberek élet-halál játékot játszanak, de csak egyikük élheti túl a megmérettetést. több»

#19

57 Jövendölés  (1979)

(1) (6)

horror | sci-fi | thriller

A Maine-i erdő mellé egy óriási papírgyár épült, ami tönkre teszi a gyönyörű környezetet. A helyiek próbálnak ellenállni, de kísérleteik eredménytelenül végződnek. Egy napon... több»

Jó ideje már annak, hogy kíváncsivá váltam a John Frankenheimer (1930–2002) rendezésében készült, Jövendölés című produkcióra, de mindeddig valahogy mindig elkerültük egymást, egészen mostanáig. A film megtekintése előtt mindössze annyit tudtam róla, hogy bizonyos... több»
#20

családi | fantasy | kaland | sci-fi | vígjáték

Egy űrhajós visszautazik Artúr király idejébe. több»