Halálos iramban: Hobbs és Shaw

Halálos iramban: Hobbs és Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
HE7EDIK

Ron Meyer
Ron Meyer
Chris Morgan
Dwayne Johnson

Luke Hobbs az amerikai Diplomata Biztonsági szolgálat főnöke, Deckard Shaw pedig egykori brit elit kommandós, és veszettül utálják egymást. Ám most mégis közösen kell szembenézniük valakivel, aki még talán náluk is keményebb. Egy kibernetikusan is felturbózott anarchista ugyanis megkaparint… Több

Rendező: David Leitch
Premier (HU): 2019.08.01. | Netflix (2021.09.02.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film
Több

2023.04.11 kabel

Halálos Iramban: Ugyanaz, mint korábban

Sajnos ide jutottunk, filmek kreatív fekete lyukak, egyetlen céljuk egy régi franchise nevének bitorlása és a majomagyú nézők triggerelése a mozipénztáraknál, hogy inkább egy olyan dologra adjanak ki 2-3 ezer forintot, amit már milliószor láttak, csak most két másik kigyúrt kopasz ütögeti egymást, mint eddig. Ha ilyen filmeket nézek, néha elgondolkozom, hogy ezek a színészek és filmművészek valóban ilyen jövőt képzeltek maguknak, ilyen karrierformáló filmet akarnak állítani az utókornak? Igazából nincs értelme beszélni történetről, random főgonosz világuralmat/tömegpusztító fegyvert/örök életet akar, és kopasz főszereplőink félreteszik belső hatévesük motivációit, hogy egy lassított jelenetben lebokszolják a helyzetet. Jah és néha autóznak is.

2019.09.13 Lubi

a nap véleménye

Halálos egysorosok irama

Az iram Vin Diesel nélkül is halálos? Avagy képes-e a Szikla egyedül is a féktelen száguldásra? A Halálos iramban franchise egy állandó közönséget szólít meg kerozinnal kevert, tesztoszteronszagú, benzingőzös, gravitáció tagadó akció mustráival. Az e... Teljes kritika

2019.10.27 Yosihiro

Hobbs és Shaw

Igazából halálos iramban filmekhez nem tudom kötni ezt az alkotást, mintha egy különálló rész lenne, amit kicsit túlpörgettek. Ezzel az egy mondattal talán le is írtam a filmet. A két főhős bemutatása jól sikerült, én főleg a vígjáték részére gondolok, az szerintem a poénok terén igazán jól sikerült. Az akció részéről már vannak kétségeim, a verekedős részek is remekek, és a látványra sem panaszkodhatunk, de mégis, mintha valami hiányozna a filmből. Az igazi fílinget, megragadó jelenetet igazából nem tudok kiemelni egyet sem. Az összhatás viszont kárpótolhat minket, és az is, hogy lesz folytatása. A romantika is felbukkan a filmben, ami a vígjátékkal karöltve remekül sikerült, csak a végkifejlettel lettek adósak.... A film cselekménye kicsit kiszámítható, és csupán Kevin H. megjelenése dobja fel a filmet, ami a végén, mint kiderül, kulcsfontosságú, és reméljük, a következő részben is az lesz. :) A többi sztár hozza azt a színvonalat, amit kell, így igazából kiemelkedő alakításokról nem beszélhetünk, és várhatunk egy folytatást. Üdv, Yosi

2019.08.13 Syracuse Nézhetetlen

Van, aki még szereti ezeket a filmeket?

Vannak a klasszikus darálós akciófilmek, amikről az ezredik bőrt is le lehet húzni, akkor is nézni fogják az emberek. Meg amúgy is, mind egy kaptafára megy, szóval alapból egy új széria is az ezredik bőr egy más köntösben. Ez a sorozat igazából már az első résznél gagyi volt, de fiatalon még szeretni is tudtam, viszont a 4. rész óta szó szerint hulladék.

2019.08.02 HE7EDIK

Ne told túl, maradj cool!

A halálos iramban franchise beleesett ugyanabba a hibába, mint a Star Wars. Elkezdte gyártani a teljesen felesleges spin-offokat. Statham és Rock nagyon jól heccelték és cukkolták egymást a 7. és 8. részben, jókat lehetett rajtuk röhögni, de ehhez készíteni egy teljesen különálló filmet? Minek? Jó, jó, tudom a pénz miatt, de akkor már legalább hozzuk a korábbi színvonalat. Mert itt minden túl lett tolva, ami a 7-ben és 8-ban működött. Túl sok a keménykedés, és ez már inkább fárasztó, mint szórakoztató, rengeteg gyermeteg párbeszéd van, mint mikor az oviban cukkolják egymást a gyerekek, hogy én vagyok az erősebb, de nem, mert én, de nem, mert én. Kb. ez a színvonal, persze az akciók látványosak, de rengeteg minden benn volt ezekből az előzetesben, szóval semmi meglepőt és extrát nem tud nyújtani. Idris Elba sem tudott sokat hozzátenni, teljesen súlytalan gonosz, mondjuk, ennek részben az az oka, hogy amúgy is csapnivaló színész. Kicsit kezd unalmas lenni, hogy Statham goromba nézésével meg Rock keménykedésével próbálnak mindent eladni. Jobban örültem volna, ha inkább leforgatják a kilencedik részt velük együtt, mint így teljesen elpocsékolni rájuk egy teljes filmet. Ahogy az Axe reklámban is mondják: ne told túl, maradj cool! Na itt pont az ellenkezője történt...

A film 432 655 713 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 284 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Hobbs és Shaw spin-off ötlete a Halálos iramban 8 forgatása során merült fel először a producerekben Dwayne Johnson és Jason Statham párosának remek összhangjának láttán. Szerző: hp

A filmben a WWE szupersztárja, Roman Reigns alakítja a Dwayne Jonhson által játszott Luke Hobbs fivérét. A két híresség jól ismeri egymást, a való életben ugyanis unokatestvérek. Szerző: hp

A film rendezői székére a Durr, durr és csók és a Rendes fickók rendezője, Shane Black is esélyes volt, de a lehetőséget végül a Deadpool direktora, David Leitch kapta meg. Szerző: hp

A film eredeti premierdátuma, 2019. július 7. egybeesett volna Jason Statham 52. születésnapjával, de a Universal végül augusztus 2-ra halasztotta a bemutatót. Szerző: hp

(2019. 08. 13.)
A statham, a johnson, meg a fekete terminátor
Pakolhattak volna több, legalább ennyire érthetetlen részt a filmbe, és kevesebbet a szokásos lepukkant orosz gyártelepekből, de a nagyköltségvetésű trashfilmek rajongói így sem fognak csalódni: a Hobbs & Shaw pompás agyzsibbasztás a tikkasztó nyári nagymelegben. Több

(2019. 08. 13.)
A Hobbs és Shaw-t két dolog különbözteti meg az újabb Mission: Impossible-filmektől. Egyrészt ebben nem játszik Tom Cruise, másrészt a rivális akciófilm-sorozattal ellentétben itt felhorgad a szamoai nemzeti büszkeség. Több

(2019. 08. 13.)
A köpcös, az óriás és a deus ex machina
Úgy tűnik David Leitchnek sikerült létrehozta az újkori popcornmozi mintapéldányát. A filmet, amiben már nem számít sem a történet, sem az üzenet, a teljesen üres, mégis kétségtelenül élvezetes egyirányú utazás akcióföldére. Több

(2019. 08. 13.)
A Halálos Iramban: Hobbs és Shaw felettébb szórakoztató darabja lett a sorozatnak és egyben karikatúrája is. Több

(2019. 08. 13.)
A zúzda vegyjele: D2S - Halálos Iramban: Hobbs és Shaw
Én bátran felvállalom, a kövezést is bevállalva, hogy imádom ezt a szériát és elég keményen elfogult is vagyok vele szemben, de számomra ez lett a kötelező guilty pleasure, amit bármeddig eltudnék nézni. Több
Gen V
Hol nézheted: Amazon Prime