Ütközések

Crash
Ludacris
Don Cheadle
Ryan Phillippe

Az Ütközések párhuzamos történetszálakat mesél el, melyek szereplői: egy brentwoodi háziasszony és az államügyész férje, egy perzsa boltos, két rendőrnyomozó, egy színes bőrű filmrendező és felesége, egy mexikói lakatos, két autótolvaj, egy kezdő zsaru és egy középkorú koreai házaspár.… Több

Rendező: Paul Haggis
Forgatókönyvíró: Paul Haggis, Robert Moresco
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2005.11.10.

2020.05.18 Norbert93

Minden történés valaminek a következménye

A film több szálon fut és több esetben maga egy szál is több mondanivalóval rendelkezik. Ezért mindenképpen figyelni kell, különben a cselekmény összefolyik és a végére elveszítheti az ember a fonalat. Mindenképpen érdekes a koncepció, ahogyan megmutatja, hogy minden kapcsolatban áll valamivel és a napi apró kis történések is kihathatnak a hosszabb távú vagy akár nagyobb léptékű események formájában az életünkre vagy környezetünkre. Ennek ékes példája az, hogyha a filmben valamely apróság másként történt volna meg vagy még sem történt volna, abban az esetben teljesen más lett volna a bekövetkezett esemény és ez ugyanígy érvényes valóságban is. A film egyik hibája az, hogy néha nagyon el mélyül a semmiségekben és ezáltal néhol unalomba csap át, amit orvosolni lehetett volna részletesebben kidolgozott párbeszédekkel például. Ennek ellenére remek munkát végeztek, mindent egybevéve egy emlékezetes és elgondolkodtató filmet sikerült összehozni.

2017.04.10 indingo

Bennem nem állt össze a globál sztori. Nagyon csapongós volt a történet, így élvezhetetlenné vált. Millió ilyen szerkezetű film készült már, tehát egyedinek se mondanám.

2019.07.08 dailyfilmsan

A rasszizmus és diszkrimináció minden fajtája képviselteti magát a filmben. Zavaró tud lenni és emellett kicsit fel is nyitja a szemünket. Az ember nagyon képmutató tud lenni és ezt jól érzékelteti a film. De vajon mi az ami miatt ilyenek leszünk. Ha... Több

2019.09.25 ZeroHero

Paul Haggis egyik jellemzoen PaulHaggisos filmje, amiben az osszes emberi erzes feltunik valamilyen formaban es biztosan mindenki tud kapcsolodni hozza. Sokkolo szembesulni a hatasokkal, amiket egymasra gyakorolunk es gyakran/mindig fogalmunk sincs, h azzal milyen folyamatokat inditunk el masokban. Tanulsagos, kotelezo darab, iskolaban vetitenem.

2020.03.16 elekm90

Erős dráma Paul Haggis-től, bár egy-két jelenet tálalását kicsit hatásvadásznak éreztem. Egyszerre elég sok szálon mozog, de ez egyáltalán nem zavaró a cselekmény szempontjából. Matt Dillon pedig remek, megérdemelt volt az Oscar-jelölése. 8/10

Megtalálható a Steven Schneider által szerkesztett "1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz" című könyvben.Szerző: dailyfilmsan

A forgatókönyv már 2001-ben készen volt.Szerző: dailyfilmsan

A Lionsgate a 2004-es Toronto Nemzetközi Filmfesztiválon 4 millió dollárért vásárolta meg a film forgalmazási jogait. Szerző: dailyfilmsan

Az alacsony költségvetés miatt csak hat rendőrautó állt a filmkészítők rendelkezésére.Szerző: dailyfilmsan

Fargo
2014