Vaksötét 2

Vaksötét 2

Don't Breathe 2

Adam Young
Stephen Lang

A Vaksötét folytatásában visszatér a megvakult katona, aki éveken keresztül rejtőzött egy elhagyatott viskóban, ahol egyedül nevelt egy tűzvészből kimentett lányt. Nyugalmuk azonban nem tart sokáig, egy csapat ismeretlen elrabolja a lányt, ezzel kivívják a katona bosszúját.

A 2016-os,… Több

Forgatókönyvíró: Fede Alvarez, Rodo Sayagues
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Szerbia
Premier (HU): 2022.01.06. | Telekom TVGO (2021.12.11.) | HBO Max (2022.06.10.) | Netflix (2023.12.01.)

Vaksötét  (2016)

2023.12.02 szemtelen

A horror, ahol a kutya a legokosabb

Stephen Lang – a dühös és vak bosszúálló, az öböl-háborús veterán visszatér otthonunkba, már aki beengedi őt, így karácsony előtt. Röviden: bűnözők betörnek az egykori tengerészgyalogos (Norman) házába, hogy elrabolják nevelt lányát, Phoenixet, amivel véres csata kezdődik, és indul az újabb túlélő vérfürdő. Minden akciójelenete könyörtelen és feszültséggel teli, a háttérzene agresszív, de talán a töménysége miatt ez nekem olykor már unalmassá válik. Noha a második rész megpróbálja teljesen rehabilitálni Norman impozáns fizikai jelenlétét, problémás karakterét, a film továbbra sem tudja orvosolni azt. A gonosz erőszaktevő – aki törődik a kutyával, a gonosz emberrabló – aki gondoskodik az elrabolt személyről, a vak, gyilkos antihős – aki enyhe megbánást tanúsít a végén. Erkölcsi homályban úszik a film, ami miatt a dermesztő jelenetek mellett cél nélküli lenyúzott bőrnek tűnik az első rész után. A pörgős és véráztatta horror-thrillerben látható idegtépő kínzások és mészárlások nem gyenge szívűeknek valók!

2022.06.12 Master

Izgalmas, de nem olyan jó, mint az első

Izgalmasra sikeredett ugyanakkor erősen túlzó is lett a második rész, hiteltelen alaptörténettel. Stephen Lang persze ezúttal is zseniális a vak kommandós szerepében, a probléma inkább magával a forgatókönyvvel van. A közelharc jelenetek és a feszültség-fokozás a film pozitívuma és a fő helyszín, a misztikus, régi ház is teljesen oké. Lehetett volna azonban valahogy egy hihetőbb történetet is kieszelni. Összességében így is jól elvoltam ezzel a filmmel, de nem éri el az első rész színvonalát. Értékelésem így az elsőre 80%, a második epizódra pedig 70%.

2021.09.15 Caravaggio1978

Tökéletes folytatás

Nekem tetszett, nagyon jól összehozták az egész történetet. Látványos volt, és izgalmas. Nem lövök le egy poént sem, akinek tetszett az első rész, az szívesen fogyasztja el a másodikat.

Teljesen vakon.

Úgy ültem le a film elé, hogy sejtettem, egy ötlettelen, és sablonos filmet fogok látni. Hála istennek Fede Alvarez és az elsőfilmes rendező, Rodo Sayuges nem okozott csalódást. Tényleg ötlettelen és sablonos lett. Miért is idegesített fel a második... Teljes kritika

2022.01.10 Klauka89

Phoenix vagy Tara?

Szerintem nagyon jól sikerült. Rosszabbra, felszínesebb sztorira számítottam. De nagyon jól körbeért a történet, igaz, hogy durva mese alakult ki belőle, de tetszett a vége. Volt lezárás, akciódús, folyamatosan fenntartotta az érdeklődésemet. Vér folyik benne elég, megtölt néhány medencét. Nagyon nagy piros pont, hogy végre nem mindenki csak nyakra-főre gyilkolni akar, valakinek lelkiismerete is van. Ajánlom!

A bemutató dátuma 2021. augusztus 12.Szerző: Zsolt Zsolt

A film Rodo Sayagues első rendezése.Szerző: csd

A Vaksötét 2 munkálatai 2020 augusztusában kezdődtek Szerbiában, a főszerepet alakító Stephen Lang pedig októberben jelentette be, hogy a forgatások véget értek.Szerző: csd