Filmek

Legjobb filmek 2022-től 2024-ig - Magyarország

Saját filmes lista készítése
#1

82 Futni mentem  (2024)

(57) (7)

dráma | romantikus | vígjáték

Mozikban | Netflix

Herendi legújabb romantikus vígjátékában egy anya útját követhetjük nyomon, akit Udvaros Dorottya alakít, és aki elindul, hogy teljesítse néhai férje utolsó kívánságát, és... több»

Herendi Gábor jó vígjátékokat szokott rendezni, és a romantikához is van érzéke. Nálam nagy kedvenc mindegyik Valami Amerika-film, és a Kincsem is bejött (a gigaköltségvetés dacára). Ezúttal egy habkönnyű kis jópofa vígjátékot készített Futni mentem címmel, minimális... több»
#2

dráma | vígjáték

Paul Gallico világszerte népszerű kedvelt regényének új feldolgozása egy takarítónőről az 1950-es évek Londonjában, aki beleszeret Christian Dior haute couture ruhájába, és úgy... több»

Azt hiszem, hogy ez egy annyira cuki és kedves film, hogy engem megvettek kilóra már a történettel is, de úgy igazán a szereplők voltak nagyon szimpatikusak.
#3

82 Blokád  (2022)

(17) (6)

dráma

Netflix | Filmio

A Blokád című film elsőként vállalkozik arra, hogy feltárja a rendszerváltás utáni Magyarország első nagy válságát, amely a taxisblokádként vonult be a történelembe. A... több»

Jó film lett a Blokád. Nyilván vitatkoznak rajta a politikai érdekek mentén gondolkodók, nyilván kritizálják a mélyebb összefüggéseket ismerő történészek, de nekünk, átlagembereknek ez egy befogadható, értéket adó film. A színészek kiválóak, a maszkmesterek is... több»
#4

82 Lefkovicsék gyászolnak  (2024)

(12) (4)

dráma

Netflix | Cinego | HBO Max | Filmio

Lefkovics Tamás, az együttérző, de konok bokszedző az évek során egyre jobban elhidegült fiától, Ivántól. Iván, aki ortodox zsidó, Izraelben keresett menedéket az apjával való... több»

Az első néhány perc poénos volt, úgyhogy megkönnyebbültem, hogy végre egy jó magyar filmet fogunk látni. De túl szép remény volt, hogy igaz legyen. A végeredmény legjobb indulattal is csak közepes, és a legjobb indulatomat jelentős részben a film első szakasza alapozta meg. A... több»
#5

82 Valami madarak  (2023)

(12) (6)

dráma | vígjáték

Mozikban | Netflix | Cinego | Filmio | Telekom FilmPremier

Béla egy makacs idős férfi, aki magányosan él, és erősen idegenkedik a változásoktól. Amikor fia egy kisebb baleset után idősek otthonába helyezi, Béla úgy érzékeli, mintha az... több»

Bármennyire fura is ezt leírni, Szacsavai László pályafutása egyik legjobb alakítását hozza ebben a filmben. Szerintem fenomenális, amit ő művel. A Valami madarak a története, a fantasztikus színészi alakítások miatt is számomra az év legjobb magyar filmje.
#6

81 Fekete pont  (2024)

(20) (1)

dráma | vígjáték

Cinego | HBO Max | Netflix | Filmio | Telekom FilmPremier

A Cannes-ban bemutatott Itt vagyok és a Balaton Method című alkotásairól ismert Szimler Bálint bemutatkozó játékfilmje. A Fekete pontban visszatér korábbi munkatársa, a ma már... több»

A moziból kilépve az első kérdés, ami megfogalmazódott bennem, az volt, hogy vajon hányan fogják érteni ezt a filmet. Hányan fogják érteni, látni, hogy ez a film nem (nem csak) a magyar közoktatásról szól. Nem arról, hogy milyen kisiskolásnak lenni most, vagy milyen volt harminc... több»
#7

81 KIX  (2024)

(11)

dokumentum

HBO Max

A Kix egy 12 éves odüsszeia, amely végigkíséri Sanyi útját a budapesti utcagyerekből kiábrándult fiatal felnőtté válásig. A Dávid és Bálint filmkészítőkkel kötött... több»

Nagyon nehéz volt nézni a filmet, de úgy érzem, hogy szükséges volt. Sanyi egy utcán nevelkedő hülyegyerek, aki a végére nagyon megjárja. A társadalom s*gglyukába látogatunk el kissé idegesítő amatőr videókon keresztül, olyan életkörülmények közé Budapest belvárosában,... több»
#8

80 Larry  (2022)

(11) (3)

dráma

HBO Max | Cinego | Filmio | Netflix

Ádám egy 22 éves pásztorfiú, aki beszédhibája miatt az emberektől elzárva, magányosan él Borsodban, mígnem óriási felfedezést tesz: rappelés közben nem dadog. Stílusával és... több»

Én nagyon vártam ezt a filmet, amióta tudomást szereztem róla, és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon megérte. Bár még mindig eléggé emésztgetem mindazt, amit láttam.
#9

dokumentum

Filmio | HBO Max | TV-ben (M5, csütörtök 01:33)

A Tisza folyó évezredek óta kanyarog az Alföldön. Amióta az emberiség megjelent a partjainál, azóta igyekeznek kihasználni az aranyszínű folyóban rejlő lehetőségeket. Az emberek... több»

Rendező: Szendöfi Balázs

Szereplők: Ljasuk Dimitry

Jó látni, hogy kis hazánkban még léteznek ilyen gyönyörű, ember által kevésbé érintett paradicsomok. Gyönyörű képek, mennyei zenék, és Dimitry értő narrálása által betekinthetünk a földi paradicsomba. Aki pedig megnézi ezt a kis gyöngyszemet, garantáltan fel akarja majd... több»
#10

krimi | romantikus | sci-fi | vígjáték

Cinego | HBO Max | Netflix | Filmio

A 18 éves Misi egy rendkívül gtlásos srác, aki évek óta szerelmes Jankába, a fiú azonban képtelen megtenni az első lépéseket. Pánikrohamai ellen a Zanox nevű kísérleti gyógyszert... több»

Furcsa egy film, nem az a tipikus magyar alkotás, amire alapból számítanánk. Tetszett, hogy nagyon merész volt a sztori elgondolása, és hogy azt bátran végig is vitték a készítők. Részemről jár az öt csillag!
#11

vígjáték

Dani (Virsinszki Zoltán) és menyasszonya (Nagy Alexandra) összefogtak, hogy egy egyedülálló legénypárbajban mérkőzzenek meg riválisaikkal, amely során persze mindketten győzni... több»

Ez valami egészen hihetetlenül rossz. Az 1990-es évek rettenetesen gagyi tarhálós termékelhelyezéses filmjeinek a hagyományát eleveníti fel. Iszonyú a kivitelezés, miközben teljesen indokolatlanul, hosszasan és nagytotálban perceken át tolják az arcunkba a Packeta csomagküldő... több»
#12

musical | vígjáték

Mozikban

Mi köti össze a múltat a jelennel? A szerelem kétségtelenül, csakúgy, mint a zene, feltéve, hogy az valóban jó. Lili megtestesíti a modern lány kvintesszenciáját: magányos, aki... több»

Annyi jót hallottam erről a filmről, hogy végül muszáj volt megnéznem. Szó ami szó, Demjén-slágerekből kap az ember az arcában vagy húszat, aki szereti, annak ez tényleg maga a Kánaán. Csak hát én annyira nem. Viszont a sztori banális (ennyiben mondjuk passzolnak a... több»
#13

dráma | életrajzi

Cinego | Filmio | HBO Max

Erőss Zsolt hegymászó 2013-ban bekövetkezet halálán megdöbbent az egész ország, majd szinte minden figyelem feleségére, a frissen megözvegyült Sterczer Hildára irányult, aki... több»

Ez a film egész egyszerűen fantasztikus, felemelő és persze nyomasztó is egyszerre. Nagyon sikerült minden valós érzelmet belepakolniuk a készítőknek. Egy kicsit felkavaró volt számomra, de szerintem még meg fogom nézni.
#14

79 Hat hét  (2023)

(8) (3)

dráma

Filmio | Netflix

Zsófi, a film főszereplője az érettségire készül, és profi asztaliteniszezői karrierről álmodik. Kihívásokkal teli anyagi körülmények között él labilis anyjával és... több»

Nos, maga a film egész jó, csak olyan gondolatokat ébreszt bennem, ami maga a nyers valóság. Felelőtlen, buta emberekre asszociálok. Tehát amúgy 2023-ben élünk, és hihetetlen, de ez a szexuális szabadosság sem elég arra, hogy sok-sok menő csajszit informáljon a dolgokról. Az első... több»
#15

89 Kojot négy lelke  (2023)

(4) (2)

akció | animáció | kaland

Mozikban | Filmio

Az elismert animációs rendező, Gauder Áron (Annecy Cristal-díj) rendezésében készült Four Souls of Coyote az indiánok teremtésmítoszának eposzi kalandmeséje. A film a világegyetem... több»

Hihetetlenül nagyon vártam ezt a filmet, és nem is csalódtam. Szerintem Gauder Áron nem tud rossz produkciót letenni az asztalra, a Kojot négy lelke egyszerűen fantasztikus, amit látni kell!
#16

88 Magyar hangja...  (2022)

(6) (2)

dokumentum

Számos színész és filmes szakember szólal meg ebben a dokumentumfilmben, amely a magyar filmgyártás egyik legfontosabb területét, a szinkronszakmát tárja fel. Az alkotás egyúttal... több»

Nagyon izgalmas dokumentumfilm, amit egyszerűen mindenkinek látnia kell. Szerintem a manapság sokat vitatott szinkronszakma igazi nehézségeit ismerhetjük meg, így végre meg is érthetjük azokat a kérdéseket, amik felmerülnek ezzel kapcsolatban.
#17

86 Kék Pelikan  (2024)

(5) (5)

animáció | dokumentum

Mozikban | Cinego | HBO Max

Nem sokkal a vasfüggöny leomlása után Magyarország polgárai számára számos új lehetőség nyílik. Már igényelhetők a világútlevelek, megnyíltak a határok, lehetőség nyílik a... több»

Bevallom, kicsit szkeptikus voltam a Kék Pelikánnal kapcsolatban, de már az első néhány perc beszippantott. Szerintem nagy szükség volt már egy ilyen animációs filmre, és még talán egy kicsit hosszabb játékidőt is kaphatott volna.
#18

76 Az unoka  (2022)

(23) (4)

akció | dráma | thriller

Filmio

A történet főhőse Rudi, egy átlagos, jólelkű irodista srác, akinek a nagyapja egy szívtelen csalás áldozatává válik. Rudit nem hagyja nyugodni az igazságérzete, és úgy dönt,... több»

Nagyszerű magyar filmet láttam a moziban. Alapvetően magyarmozi-kedvelő vagyok, így kíváncsi voltam, mi sül ki az ígéretes recenzióból. A film átlagosan indult, hamar világossá vált az alapszituáció, de ezt nem spoilerezem el. Kell az az élmény oda, nem nagy csavar, de mégis.... több»
#19

76 Együtt kezdtük  (2022)

(22) (6)

dráma | romantikus | vígjáték

Netflix | Filmio

Előbb vagy utóbb mindenkit utolér a múlt, hogy azután csakugyan mérlegre tegye azokat a döntéseket, amelyeket még kamaszkorában hozott. Bármennyire különösen hangzik is, az ember... több»

Éppen tavaly nyáron néztem meg ezt a kis habkönnyű vígjátékot a moziban, de most újra meg kellett néznem egy barátommal (és annak barátnőjével), mert kifejezetten kérték tőlem. Belevágtam, és meglepődtem azon, hogy újranézve is szórakoztatónak bizonyult. A legelső... több»
#20

75 A játszma  (2022)

(15) (5)

dráma | krimi | thriller | történelmi

Netflix | Filmio

Jung András, az állambiztonság tisztje szinte tökéletesnek mondható. A férfi boldog házasságban él gyönyörű feleségével, Évával, karrierje azonban stresszesnek mondható, hiszen... több»

Előre elárulom, csak Kulka János felépülése (ami még nem teljes) utáni filmszerepére voltam kíváncsi. Hogyan tudta, tudja magát túltenni a történteken? Nézzük! Miről is szól a film, ami a Vizsga folytatása. A 60-as évek elején járunk, Jung András (Nagy Zsolt) és kedves... több»