James Bond: Halálos rémületben

The Living Daylights
elekm90

Rendező: John Glen
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1987.06.27. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2021.02.18 elekm90

Timothy Dalton első Bond-filmje egyszerre akar komoly és könnyed lenni, kicsit két szék között a pad alá esik. Az akciók és a karakterek többnyire jók. Nekem Dalton bejött a 007-es ügynök szerepében, Koskov és Pushkin karakterei is. A Bond-lány viszo... Több

2016.05.18 Yosihiro

Egy nézhető Bond filmet láthatunk egy nem Bond alakítással, és ezzel mindent elmondtam. Üdv, Yosi

2017.12.10 Deku

Talán nem ez lesz az egyik legismertebb vagy legizgalmasabb történet de mindenképp érdemes megnézni. Tökéletes példa ez arra, hogy nem mindig kell kiemelkedőnek lennie a filmnek.

2016.09.17 Scramananga

Timothy Dalton, az egyik legjobb Bond-színész, de nem tud mit kezdeni a szereppel. A zene jó a történet csavaros, de sajnos nem köt le annyira. A Bond-lány ,nekem annyira nem maradt meg, a gonoszok, pedig érdektelenek. Lehetett volna sokkal jobb, de meg kell hagyni: méltó fejhajtás, a Sean Connery éra előtt.

2016.12.20 film kedvelő

Az első másfél óra egy igazi kémfilm volt, ami leköti az embert és élvezi, amit James Bond csinál. Az utolsó fél óra viszont rettentő gyengére csinálták. Unalmas és tipikus amerikai lezárás.

A film főszerepét Christopher Reeve-nek is felajánlották, ezzel együtt pedig egy egymillió dolláros fizetést is, ám Superman egykori megformálója ezt végül visszautasította. Ellenkező esetben egyébként Reeve lett volna az első (s ezidáig az egyetlen) amerikai, aki James Bondot alakította volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Timothy Daltont e filmet megelőzően már ötször kérték fel James Bond szerepére. A színész változatos okok miatt nem vállalta a lehetőséget: volt, hogy túl fiatalnak érezte magát a szerephez, máskor a forgatókönyvvel nem volt elégedett, s volt, hogy más elfoglaltságok akadályozták abban, hogy ő legyen Bond.Szerző: ArpiHajdu és Réci

67-en halnak meg a filmben.Szerző: Norbi

Wales hercege és a hercegné is részt vett a film premierjén az Odeon Leicester Square-en, Londonban.Szerző: Bogi87