Babysitting 2
Vincent Desagnat
Julien Arruti
Charlotte Gabris
Tarek Boudali

Az Elmentek otthonról című vígjátékban Sonia és barátja, Franck meghívja barátaikat a lány nagyképű apjának luxusvillájába. Franck ezt kihasználva azt tervezi, hogy megkéri kedvese kezét, azonban ehhez előbb ki kell csikarnia az apai jóváhagyást. A barátok között van… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2015.12.24.

2023.08.07 Jerico

Végignevettem az egészet

Ez az a vígjáték, melyet az elejétől az utolsó jelenetig végignevettem. Egy csapat francia huszonéves kalandjairól szól a brazíliai őserdőben. Az egyikük édesapja, akit Christian Clavier alakít (mégpedig szenzációsan) meghívja a fiatalokat szállodájába a trópusokra. Ám a srácok nem elégednek meg a hotel szolgáltatásaival, túrázni indulnak, mely jól kezdődik ugyan (hiszen kezdetben még van profi túravezetőjük is az elsőként megtekintett helyi barlangokban), később azonban baljóssá válik, mert eltévednek az erdőben (túravezető nélkül). Természetesen összeakadnak vadállatokkal és indiánokkal is, akik ugyan szívélyesen fogadják őket, de miután a fiatalok véletlenül felgyújtják kunyhóikat, ellenük fordulnak. Üldözés kezdődik tehát, afféle élet-halál harc. Mindez így elolvasva komolynak tűnik, de mégis vicces az egész, mert a karakterek jópofák. Rengeteg a vicces párbeszéd, és mindent áthat a helyzetkomikum. Nagyon jól szórakoztam rajta. Értékelésem nem is lehet kevesebb 85%-nál. Szinte mindenkinek ajánlani tudom, akibe szorult némi humorérzék.

2023.08.01 Harper

Az egyik legjobb francia vígjáték az utóbbi évekből

Mindig is nagyon szerettem a francia filmeket, már a nagy elődök: Alain Delon, Gérard Depardieu, Jean-Paul Belmondo és Louis de Funés filmjeitől kezdődően. Az utóbbi években kevés igazán jó francia mozit láttam, de a Babysitting 2 (Elmentek otthonról) kivétel volt. Igaz, hogy ez is 2015-ös, vagyis nem épp mostanában készült, viszont nagyon jó. Pár napja újranéztem, és most is végignevettem. Ez a film már a második része az eredeti alapsztorinak, melyet ugyanazokkal a karakterekkel folytatnak. Egy baráti körről van szó, akik a legelső részben még egy luxusházra vigyáznak (és abban egy kisfiúra), ám a második epizódban már Brazíliába utaznak, ahol Sonia édesapja (Christian Clavier) tart fenn szállodát. A kis csapat kirándulásra vágyik a közeli őserdőbe, ám a kiruccanás balul sül el, és eltévednek a vadonban. Valójába kettészakad a csoport: egyik részük marad a szállodában, az apukával, ahol rendszeresen értesülnek az eltévedtek kalandjairól, másik részük a hazautat keresi. Közben barlangokban bujkálnak, indiánok elől menekülnek, mérges kígyóval találkoznak, folyókon úsznak és ezernyi veszélyes szituba keverednek. De minden kaland humoros, sőt kacagtató. Értékelésem: 85%. Az egyik legjobb vígjáték az elmúlt 8-10 évből.

2017.04.17 indingo

Kifejezetten idegesítő karakterek voltak a filmben, amitől már eleve kedve sincs nézni az embernek. A történet kicsit bugyuta, de egy-két jelentet jól megfogtak és még vicces is volt.

2017.12.09 Deku

Kár volt belevágni, vontatott, unalmas és egy színű az egész sztorija. Nagyon nem szeretem az efféle filmeket, tettem vele mégis egy próbát ám feleslegesen.

2017.10.03 SzFa

Nagyon vicces film, egész idő alatt nevettem. Sokkal jobb mint az első rész. Itt egy remek példa a francia humorra. "Az első részt (A felvigyázó) annyiból ajánlott ez előtt megnézni, hogy jobban megismerjük a karaktereket, mert itt a folytatásban nem... Több

A film összbevétele 4 875 586 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 67 859 905 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 350 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2015. 12. 24.)
Balfékek a dzsungelben
Nem feltétlenül baj, ha egy film „csak” szórakoztat. Az Elmentek otthonról ennek a célnak tökéletesen megfelel. Több
Mrs. Fletcher
Mike és Molly