Filmek

Új filmadatlapok

Saját filmes lista készítése
#68501

51 Karla  (2006)

(3)

dráma | krimi | thriller

Paul Bernardo és Karla Homolka sorozatgyilkosok egymás után szedik áldozataikat. Fiatal, 12-15 év közötti lányokat rabolnak el, akiket megerőszakolnak, majd kiélik rajtuk beteges... több»

A film bizonyos szempontból nagyon jól sikerült. Remekül mutatja be az emberi kapcsolatok sötét oldalát. Azonban Laura Pepon alakítása nekem sehogy sem tetszett. Nem értem, miért ennyire elnagyolt az ő karaktere. Minden esetre szerintem egészen nézhető a film.
#68502

80 Az ember gyermeke  (2006)

(49) (10)

dráma | sci-fi | thriller

A történet egy futurisztikus társadalomban játszódik, ahol 19 év telt el az utolsó gyermek születése óta. Az anarchia pusztító fekélyként sújtja az embereket, egyedül... több»

A jelenlegi világunk átalakulóban van: mindenhol a válság jelei mutatkoznak (járványok, migránsok, háborúk, klímaválság... stb.), és rohamléptekkel haladunk egy olyan lepusztult jövő felé, melyet Alfonso Cuarón 2006-os filmje, Az ember gyermeke (Children of Men) is bemutat. Nem... több»
#68503

69 Hollywoody történet  (2002)

(3) (4)

romantikus | vígjáték

Val Waxman, az egykori sztárrendező túl karrierje fénypontján reklámfilmek készítésével múlatja az időt, miközben végig a nagy visszatérésben reménykedik. Mikor felajánlják neki... több»

Egy film, amelyben egy bizonyos Woody Allen nevezetű író-rendező eljátszik egy filmrendezőt, aki megkapja a lehetőségét az ő nagy visszatérésére, de a stressz hatására megvakul, s így kell levezényelnie a forgatást. Kicsit elborultan hangzik, de a Hollywoody történetben tényleg... több»
#68504

dráma | romantikus | vígjáték

Melinda nyugtatókat vesz be, hogy véget vessen életének. Mielőtt eszméletét vesztené betoppan egy fogadásra a barátaihoz. Innentől kezdve a lány sorsát két párhuzamos történet... több»

#68505

60 New York-i történetek  (1989)

(2) (12)

dráma | romantikus | szatíra | vígjáték

Három sztori, melyeket a nagyvárosok nagyvárosa; New York köt össze. Az "Élettapasztalatok" című jelenet egy idősödő felszarvazott festő visszavágását mutatja be, míg "Az élet Zoe... több»

Íme az eredménye annak, ha Scorsese és Woody Allen összeáll egy közös filmezésre. Nem mondom, hogy egy rossz film, de annyi bizonyos, hogy mindkét rendező stílusából van valami, ugyanakkor túlságosan üti is egymást a kettő. A film koncepciója mintha próbálna több irányba... több»
#68506

66 Minden jöhet  (2002)

(1) (2)

dráma | vígjáték

A tizenhét éves Igby Scolumb nem ok nélkül lázad a világ ellen. Ki akar szabadulni az édes otthon falai közül, ahol gyógyszerfüggõ anyja, skizofrén apja és fasiszta bátyja... több»

Remek film, nagyon jó alakításokkal. Engem megfogott a hangulata és a mondanivalója. A fekete humora is bejött.
#68507

49 A buborék srác  (2001)

(3) (5)

kaland | road movie | romantikus | sci-fi | vígjáték

A buborék srác című romantikus kalandfilmben Jimmy egy különleges betegséggel született, aminek következtében gyakorlatilag nincs immunrendszere. Hogy elkerülje a betegségeket, a... több»

Ciki gáz de végig szenvedtem, azért h másnak ne kelljen. Hiába van benne Jake nem túl megindító ahogy szerencsétlenkedik... ja és hozzáteszem minden egy gyenge és klisés romantikus szál köré van fonva. Ne nézd meg kategória.
#68508

77 Tolvajtempó  (2000)

(25) (7)

akció | krimi | thriller

Disney+

Memphis (Nicolas Cage) minden idők egyik legjobb autótolvaja. Sikerének a titka a szervezettség, pontosság, megbízhatóság és páratlan merészség. Ezúttal viszont olyan feladatot kap,... több»

Nicolas Cage rengeteg jó filmmel ajándékozta már meg rajongóit, és nálam a 2000-ben megjelent Tolvajtempó (Gone in Sixty Seconds) mindenképp az élmezőnybe tartozik. A rendező Dominic Sena, a főszereplők között pedig ott találjuk Nicolas Cage mellett Giovanni Ribisit, Robert... több»
#68509

54 Fekete Dália  (2006)

(4) (5)

dráma | krimi | misztikus | thriller

A történet a '40-es évek Amerikájában, Los Angelesben játszódik. Két rendõr egy gyilkossági ügyben nyomoz. A kutakodás során egyikük rájön, hogy valamilyen módon barátnõje is... több»

A fekete Dália remek film, ami ötvözi a krimit, romantikát, a klasszikus retro hollywoodi mozit és a film-noirt, hitelesen mutatja be a háború utáni Los Angelest, ahol a dekadens újgazdag családok mellett megférnek a kétes nők, a sorozatgyilkosok. Betekintést ad a hírességek... több»
#68510

78 Krokodil Dundee  (1986)

(11) (27)

kaland | vígjáték

Mick Dundee az őserdő réme, aki minden nap megküzd a legkülönfélébb vadállatokkal, és egyszer egy krokodillal való küzdelme után sebesülten kelt át a dzsungelen. Hőstetteinek híre... több»

Most nagyon rövid leszek, az alábbiakban felteszek egy kérdést amire mindenki magába fogja tudni a választ, de azért majd súgok, a film ennyit ér majd, ennyi volt benne a művészeti érték. Tehát mi az a jelenet ami bevillan? Linda Kozlowski hátsó fele.
#68511

69 A harag 2.  (2003)

(1)

dráma | horror

A harag című horror második részében folytatódik Kayoka átkának terjedése. Egy ingatlanügynök húgával, Kyoko-val meglátogatja azt a házat, ahol Kayokát és Kobayashit egykor... több»

Minőség a már megszokott, hozza az előző részek hangulatát. Történet nem nagy eresztés, újabb emberek és családok akiket utolér a házat sújtó átok. De hát soha rosszabbat.
#68512

dráma | életrajzi | háborús | történelmi

Amerikában a polgárháború idején, a háború vége felé az északiak rosszul állnak. Robert Gould Shaw (Matthew Broderick) ezredest azzal a feladattal bízzák meg, hogy szervezze meg az... több»

Ez a film igazából nem a szereplőkről szól. Azt hiszem, mély drámai érzékkel mutatják be az amerikai háború történéseit. Amit igazából nem mutattak a világ felé. Ebben a háborús filmben olyan érzelmek kerülnek felszínre, mint a rabszolgasors, a háborús halál, a... több»
#68513

84 Flyboys - Égi lovagok  (2006)

(6) (1)

akció | dráma | háborús | romantikus | történelmi

1916-ot írunk. Már majdnem két éve dúl az I. világháború. A nyugati fronton a brit és francia szövetséges erők megerősítették lövészárkaikat a németekkel szemben, milliók estek... több»

Na ez nálam a FILM! Nem tudnék olyat mondani, ami nem tetszett, vagy amibe bele tudnék kötni. A történet elképesztő, a sztori íve szépen felépített, fordulatos és végig leköt. Olyan szinten beleéltem magam, hogy néha észre sem vettem és hangosan kommentáltam a történéseket...... több»
#68514

79 Csillagember  (1984)

(4) (10)

road movie | romantikus | sci-fi

Egy békés szándékú földönkívüli hajótöröttként csöppen az emberek közé, amikor ûrhajóját Wisconsin felett lelövik. A Csillagember Jenny Haydennél, a férjét gyászoló,... több»

Valószínű, hogy kellett egy alaphangulat is. Nosztalgiába repít a 80-90-es évek VHS-korszakába. Ez a film nekem újdonság volt. A film a maga egyszerűségével, a gyerekkort idéző szintetizátoros aláfestés... nagyon jó dallamot találtak hozzá. Egyszerű, de annyira illik a film... több»
#68515

78 Mad Max  (1979)

(16) (24)

akció | kaland | road movie | sci-fi | thriller

A posztapokaliptikus vízió helyszíne Ausztrália. A civilizáció már szinte nyomtalanul eltűnt, portyázó bandák fosztogatnak zsákmány után kutatva, hátha van még valami... több»

A film megítélésénél feltétlenül figyelembe kell venni a korát is. Ennek megfelelően nem elsőosztályú a képminőség, nem modernek a díszletek, a cselekményvezetés is más volt akkoriban, alapvetően más volt a filmek struktúrája, így ha eltekintünk ezektől, mind... több»
#68516

77 Micsoda srác ez a lány  (2006)

(10) (7)

romantikus | sportfilm | vígjáték

Viola, az okos és szép kamaszlány kiválóan tud focizni, ám mindeddig nem kapott lehetőséget, hogy megcsillogtathassa tehetségét. Kapva kap hát az alkalmon, mikor ikertestvére,... több»

Egy egyszerű kis vígjáték, nem kell tőle többet várni, mint amennyi benne van. Persze senki nem gondolhatja komolyan, hogy Amanda Bynest bárki is fiúnak nézi, de hát ezt elnézzük egy ilyen filmnek, végső soron mégsem a valósághűség a legfontosabb, hanem a szórakoztató... több»
#68517

dráma | road movie | thriller

A Foglalkozása: riporter című film középpontjában David Locek riporter csádi útja áll. A férfi azért érkezett a felbolydult országba, hogy interjút készítsen a lázadókkal. Egy... több»

#68518

37 Supergirl  (1984)

(1) (21)

akció | fantasy | kaland | romantikus | sci-fi

Superman unokahúga eljön a Földre, azért hogy megküzdhessen egy boszorkánnyal.

Tipikus "csinaljunk egy noi foszereplos szuperhosfilm" a 80-as evek kozeperol. Mai szemmel nezve mar gagyi, elcsepelt, bena es unalmas, de akinek anno tetszett az ilyesmi, annak egy nosztalgia ujranezest biztosan meger.
#68519

dráma | romantikus | szatíra | vígjáték

Az ember, aki beperelte Istent című vígjátékban egy halász hajóját megsemmisíti egy villám. Mivel a biztosító nem hajlandó kártérítést fizetni a természeti katasztrófa okán,... több»

#68520

66 Szellemes Karácsony  (1988)

(8) (6)

dráma | fantasy | romantikus | szatíra | vígjáték

Cross, az IBC tévétársaság rideg szívû elnöke számára a siker és a pénz a leg- fontosabb. Beosztottjai rettegik, a konkurencia csodálja. Az érzelmekre nemi- gen pazarol energiát,... több»

Csípem Bill Murrayt, de ez a filmje valahogy nem fogott meg. Az előzetes tetszett, és ezért adtam egy esélyt a filmnek, de valószínűnek tartom, hogy a mai fiatalabb korosztály nem fogja magasra értékelni ezt a "klasszikust". Unalmas volt számomra.