A galaxis őrzői vol. 2.

A galaxis őrzői vol. 2.

Guardians of the Galaxy Vol. 2
rainman

Miközben szól a Király Válogatáskazi #2, a Marvel produkciójában készült A galaxis őrzői vol. 2.-ben folytatódnak a csapat kalandjai, melyek a kozmosz távolabbi szegleteibe vezetik őket. Az őrzőknek sokat kell tenniük azért, hogy összetartsák újdonsült családjukat, miközben kiderítenek egyet s… Több

Rendező: James Gunn
Író: James Gunn
Premier (HU): 2017.05.04. | Disney+ (2022.06.14.)

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2023.10.06 Ogre

A legrosszabb folytatás a filmtörténetben a Galaxis 2.

A 2014-es első A galaxis őrzői egy zseniális film, TOP kedvenc nálam már hosszú évek óta. Igazából azóta, hogy másodszor megnézve (2015-ben) még jobban tetszett, mint elsőre. Szórakoztató karakterek, remek rendezés, illetve script, élvezetes zenék és ütős látványvilág jellemezte (jellemzi). Aztán jött ez a második rész, három kategóriával alacsonyabb szinten igazi fércmunkaként. Pedig ugyanaz a pasas rendezte, James Gunn, de mintha betegállományban lett volna a forgatásokkor. A leggázabb az űrlord apját játszó karakter (Kurt Russell), akivel a film kb. 50%-a foglalkozik és értelmetlen, ultragagyi. Nem a színész a problémás, hanem maga a karakter. Nálam az első rész 90%, a második 40%, de csak Drax, Quill és Gamora miatt, akiket Bautista, Pratt és Saldana kisasszony alakítanak, akik nélkül kb. 10%-ot érne az egész.

2017.12.13 Yosihiro

Szerintem hihetetlenül jól sikerült a 2. rész is. Volt benne minden akció szerelem látvány hang kép. Jól felépített történet és a poénok magukért beszélnek. remek kikapcsolódás mindenkinek csak ajánlani tudom

2018.01.19 Shelby07

Szerintem jobb volt mint az első része és sokkal több poén volt benne. A történet is tartalmasabb volt és tele volt izgalmakkal, váratlan fordulatokkal. Nekem nagyon tetszett. A kicsi Groot pedig egyenesen imádni való volt, már a film kezdete is parádés volt.

2020.08.20 indingo

Az első rész érdekesebb volt, bár ez nem meg lepő. Itt a karakterek már sok újat nem tudtak felmutatni és a történet is jóval gyengébb volt. A látvány mentette meg a filmet.

2017.05.21 ArpiHajdu és Réci

A csupán nézhető első rész után ez magával sodort

Az első rész körüli óriási hipe-ot egyszerűen nem tudtuk mire vélni, mi ki is hagytuk a mozis vetítést és otthon néztük meg jóval azután, hogy lecsengett a film körüli őrület. Számunkra az első rész csupán a nézhető kategóriába sorolható be, egy-két ... Teljes kritika

A film összbevétele 863 756 051 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 425 630 574 forintot termelt. A hazai mozik összesen 287 502 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Peter Quill apja a képregényekben J'son volt, a Spartax császára, míg Ego nem állt vele rokonságban.Szerző: Lipót Testvér

A stáblista néhány nevét pár másodpercig egy „I AM GROOT” felirat állt, majd megjelent a valódi név.Szerző: Lipót Testvér

A Yondu temetésén felbukkanó fosztogatók az első Galaxis Őrzői voltak a képregényekben.Szerző: Lipót Testvér

A Marvel Moziverzumban Ego az első olyan főgonosz, aki vérségi kapcsolatban áll a film pozitív főhősével.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 7.8/10
(2017. 06. 01.)
Galaxis Őrzői 2
Sajnos, ezt a filmet legjobb esetben is csak úgy tudom értékelni, hogy közben kicsi Grootra gondolok. Ő volt az egyetlen pozitív szórakoztató eleme a filmnek, ezért mondhatom azt, hogy sikerült közepesen szórakoznom rajta. Több

(2017. 05. 05.)
A galaxis őrzői vol. 2
Ha azt mondanám, csalódást keltő A galaxis őrzői vol. 2, nem lenne igaz: 136 percre pompás szórakozás, – habár a kisgyerekes olvasóknak üzenném, az első részhez képest a pikáns poénok számát megduplázták – nem fogja a sorozatot elsüllyeszteni, de érdemben nem ad többet az első részben látottakhoz a narratíva továbbfűzésénél.... Több

(2017. 05. 08.)
Összességében a Galaxis őrzői vol. 2, azon ritka esetek közé tartozik, amikor egy folytatás jobb, mint az első rész. Több

(2017. 05. 03.)
Mindenkit arra bíztatok, hogy nézze meg az sfejek legújabb kalandját, még akkor is, ha a vol. 1. nem is nyerte el a tetszését, mert A galaxis őrzői vol. 2. minden téren jobb lett, mint az első rész. Több

(2017. 05. 07.)
Jó a csapat, sikerült szinten tartani a franchise-t, a jól muzsikáló Marvel-gyárban az Őrzők jövője is biztosított, vagyis fog még nekünk szövegelni Mordály és Űrlord, Gamora előbb-utóbb csak megtanul romantikázni, Groot kamaszkora sem lesz sima menet, Drax nélkül nem lenne teljes a kozmikus család, amely új tagokkal bővült. Várnak ránk az űrcsaták... Több
Az Esernyő Akadémia
Loki