Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Eredet (2010)

Inception

Vélemények: Eredet (2010)

Zsuzsy   2017. 07. 17.

Nagyon érdekes, modern a témája, egyedülálló a színészi alakítás. Látványos és végig izgalmas, szórakoztató film. Misztikus thriller kategóriában nálam a kedvenc.

Zzssuuzzssii   2016. 09. 20.

Kedvenc thrillerem ez a film. Nagyon profik a szereplők, profi színészi alakítás. Agyalós, összetett film, ami tele van fordulattal és érdemes többször is megnézni.

NRD   2018. 03. 25.

Nagyon jó a film, de komoly odafigyelést igényel. Ha nem figyelsz, elveszted a fonalat, és már le is maradtál egy kis jelenetről, amin később döntő hangsúly van. Nagyon tetszett!

Maxima   2016. 12. 15.

Az egyik legjobb, legizgalmasabb misztikus thriller, nálam az egyik kedvenc. Végig szövevényes, fordulatos és kiszámíthatatlan, amitől igazán izgalmas lesz.

macskulare   2015. 06. 17.

Legjobb filmek egyike a sci-fik világában! A Mátrixot, a Forráskódot, a Vanília Égboltot egybeötvözbe hatalmas filmmé teljesül ki. Sokszor igen nehéz megkülönböztetni az álmot a valóságtól...Mindenkinek kötelező! Többször is :)

Nnoorraa   2016. 09. 05.

Ez az egyik kedvenc filmem. Profin felépített a film története. Fordulatos, összetett, agyalós film, amit érdemes többször megnézni, hogy minden részletet megértsünk. Kiváló szereposztás, profik a színészek!

dps   2015. 05. 01.

Ezt a filmet, mint Nolan többi filmjét is, nem szabad csak egyszer megnézni. Minimum kétszer nézős. Miért? Mert már első nézésre is annyira összetett és sokrétű, nem mellesleg gondolatilag annyira merész, amilyet egyrészről mostanság nem lehetett látni a mozikban, másrészről pedig lehetetlen feldolgozni. A sci-fi, az akció, a látvány - melyek akár önmagukban is állnák a sarat - csak a felszín. De belül, a felszín alatt egy igazi művész, egy jól és merészen gondolkodó ember remek meglátásai és annak remek lecsapódásai morajlanak. Miről? Pl. magáról Hollywoodról, vagy a gondolatok, az ész hatalmáról - és sebezhetőségéről, stb.

*bella   2015. 05. 29.

Egy jól sikerült film. DiCaprio nem a kedvencem, de itt és a Wall Street-ben nagyon tetszik az alakítása. Váratlan fordulatokban gazdag film. Aki szereti az álmok világát, annak kihagyhatatlan alkotás!

kisssjanka   2018. 07. 22.

Nagyon jó, izgalmas, fordulatos, kiszámíthatatlan akció thriller. Di Caprio ezúttal is nagyon nagyot alakít. A végén a fordulat nagyot üt. Érdemes megnézni.

Karolyka   2016. 07. 26.

Eredeti film az eredet... hehe:D:) Na de komolyan. Ez a film érdekes kérdéseket vet fel, csak az a baj hogy végsősoron semmit nem válaszol meg, csak egy furcsa katyvaszos körítést kapunk mindegyik magyarázat során. A nézőre hagy minden gondolkodást ami nem feltétlenül jó.

Luxury   2015. 12. 28.

Látványvilággal hódító film. Kicsit bonyolult, de épp ezért kiváló alkotás, nagyon jó! Az alakítások önmagukért beszélnek, bár nem lett a kedvencem. Kicsit nehéz megérteni

Péter   2017. 02. 25.

Bravúros, brilliáns film, amelyben jól összegabalyodnak a szálak és lehetetlenség a végén már megmondani, hogy pontosan melyik síkban mozognak a szereplők. A befejezés nagyot üt, fantasztikus.

Skarsh   2015. 06. 09.

Az Eredet egy nagyon elgondolkodtató film. Kicsit bonyolult a cselekmény, de ha egy kicsit figyel az ember, akkor meg lehet emészteni. Elképesztően látványos jelenetek vannak benne. A színészi játék pazar. Többször nézős, annak ellenére is, hogy kicsit elnyúlik a játékideje.

*tünde   2015. 06. 01.

mrfaktor   2016. 04. 25.

Olyan összetett és komplex története van, amit csak sokadik megnézésre lehet megérteni, de mégsem válik zavarossá. Hihetetlen látványvilágával elhisszük, hogy az álmokban járunk. Hans Zimmer pedig sokadjára bizonyított.

krysn95   2015. 10. 28.

Eredeti 5let, eredeti forgatókönyv és nagy költségvetés. Ilyet szinte csak Nolan tud végig vinni angyal városban és ő még rossz filmet nem csinált. A látványvilág a dinamika az 5let a kivitelezés minden a helyén van. Erősen ajánlott

niky86   2016. 10. 06.

Az Eredet a kedvenc Chtistopher Nolan filmem és nemcsak azért, mert a kedvenc színészem, Leonardo Dicaprio alakította a főszerepet, hanem azért is mert ritkán találkozik az ember egy ilyen szinten jól átgondolt, kialakított, bonyolult filmmel. Èrdemes többször megnézni, mert elsőre nehezen érthető.

bambula   2015. 05. 07.

Ez az a fajta film amit nem elég egyszer megnézni hogy 100%-ban megértse az ember. Agyalós, de nagyon jó film, és érdekes kérdéseket vet fel amikre nincsen megnyugtató válasz.

tooker   2019. 01. 18.

Zseniális film, minden pillanata feszült, izgalmas, és sosem tudod mi fog következni. Mindenre figyelni kell, úgy érdemes nézni, mert nagyon összetett a sztori.

irodalmialkotas   2016. 05. 03.

Fantasztikus! Jó film! Ajánlom! Harc akkor legyren harc! Ebben megtaláltam!

Adell89   2015. 03. 23.

Jó film volt. Egy kis ötlettel és ennyi remek okfejtéssel az álmokról, csináltak egy alap Akció-Thrillerből egy remek Sci-fi-t. Hogy is fogalmazzak... Nolan egy zseni.

nagyniki987   2016. 04. 29.

Nagyon-nagyon jó, izgalmas film, Leonardo di Caprio talán legjobb filmje. Érdekes és mindvégig fenntartja a figyelmet, többször is érdemes megnézni, hogy ,minden részletnél összeálljon a kép. Ajánlom mindenkinek, aki izgalomra vágyik!

vyctoria79   2019. 02. 06.

Nem szokványos krimi. A film témája szokatlan, egyedi (álomban az álom), kétszer háromszor kell megnézni, hogy igazán megértsük a történetét - de megéri rászánni az időt. Aki jobban szereti az elgondolkodtató filmeket (és rendelkezik fantáziával), annak ez a film biztosan jobban bejön, mint a csak lövöldözős krimik.

Kutyus   2016. 05. 02.

Az egyik kedvenc filmem. Edward Norton elképesztően jól alakít benne. Végig izgalmas, fordulatos film, amin egy percet nem unatkoztam. Nagyon jól összerakott film!

Svastitsd   2016. 02. 14.

Zseniális film, a végén rengeteg kérdés nyitva marad, somkat gondolkoztam rajta utólag. Rengeteg benne a rejtett utalás, tipikusan az a film, melyről utólag rengeteg teória készül.

dubzsu   2015. 10. 30.

Nagyon nagy film, elképesztő jelenetekkel. Eredeti az ötlet, lebilincselő a sztori. DiCaprio és Tom Hardy alakítása nem hétköznapi, de az összes színész lenyűgöző.

georgri   2017. 03. 24.

Mindig is szerettem a több idősíkban játszódó filmeket, melyek közül elsőként az Eredetet emelném ki, mert úgy gondolom, mind közül ez a legjobb, legprofesszionálisabb. Kiváló film.

kecsaa   2016. 09. 22.

Akárhányszor az Eredet-re gondolok, mindig a film utolsó képkockái ugranak be elsőként, illetve az álom az álomban kifejezés. Sokat adott a film, elgondolkoztatott és szórakoztatott. végén pedig a nem várt fordulat.

S.Marika   2015. 11. 24.

Kicsit nekem olyan Mátrixos lett ez a film,de így is nagyon tetszett. Leo játéka és szerepe most is tökéletes,viszont a főszereplő hölgy egy tipikus idegesítő perszóna volt. Ez az álom téma nagyon érdekes volt.

katalin19   2015. 10. 31.

Eredet nevű film a kedvenceim közé tartozik, még hozzá, azért is, mert megmutatja, hogy mire képes az emberi agy működése. Nagyon bírom,ahogyan az egész film fel van építve. 2010es filmként zseniálisnak tartom. Dicaprionak az utóbbi 3 filmjét nagyon jól össze hozták és ez csak egyre jobb lesz majd! Érdekes dolog ez a tudatos álom.