Filmek

Legjobb thriller filmek 2005-től 2005-ig

Saját filmes lista készítése
#1

88 V mint vérbosszú  (2005)

(44) (11)

akció | dráma | sci-fi | szatíra | thriller

A film a nem is olyan távoli jövőben játszódik Angliában, egy diktatúra idején. Az emberek reggetgnek a titkosrendőrségtől, esténként kijárási tilalom van érvényben. Egyik este... több»

Egy jó képregény jó adaptációja. Van mondanivalója. Van stílusa. Van előre látható vége is. Egy alternatív Londonban játszódó történet, ahol egy mindent uraló és felügyelő hatalom ellen fellép egy álarcos idegen. Nézd meg! Mindenképp! Filmre fel, és jó szórakozást!
#2

86 A fegyvernepper  (2005)

(34) (10)

akció | dráma | krimi | szatíra | thriller

Jurij Orlov nagy és befolyásos ember akar lenni. Hogy elérje célját, semmitől nem riad vissza. Vagyonát fegyverkereskedelemből szerzi, és egy pillanatig sem engedi, hogy lelkiismerete... több»

Kemény, tökös csávók, kemény, tökös helyzetek, drog, fegyverek, satöbbi és - Nicholas Cage. Mindig megdöbbenek azon, hogy ezt az embert lehet bármikor vagy bárhogyan is komolyan venni, mert nekem nem nagyon szokott sikerülni. Az egyetlen filmje, amiben szerintem a helyén volt, az az... több»
#3

85 Sin City - A bűn városa  (2005)

(63) (19)

krimi | thriller

Sin City egy korrupt és végtelenül romlott város, ahol a gyengéknek esélyük sincs a túlélésre. Mindeki vágyik valamire, van aki bosszúra, van aki megváltásra, és olyan is akad, akit... több»

Nekem nagyon nem jött be... élvezhetetlen és kusza volt az egész. Képregényfilm? Sajnos ez nem az én világom.
#4

83 Match Point  (2005)

(15) (9)

dráma | romantikus | thriller

Chris Wilton (Jonathan Rhys Meyers), egy volt profi teniszjátékos mindent megtenne a gazdagságért. Egyik tanítványa, Tom (Matthew Goode) pártfogásába veszi, és bevezeti őt az elit... több»

Szokásos szerelmi háromszögről szóló tanulságos és érett film, de odaszegezett a képernyő elé! Szerelem. Házasság. Felelősség. Bűntudat. Gyilkosság. Dosztojevszkij is hatással volt a rendezőre. Bármilyen spirituális tanítás után is az emberben ezek a dolgok forrongnak, és... több»
#5

82 A sziget  (2005)

(51) (5)

akció | sci-fi | thriller

TV-ben (Mozi+, csütörtök 01:33)

Linconl 6-Echo és Jordan 2-Delta ugyanarra vágyik, mint több száz másik társuk, akikkel egy szigorúan ellenőrzött és hermetikusan zárt helyen élnek: hogy kiválasszák őket a... több»

Amikor nekiláttam a filmnek, érdekesnek tűnt a fura világ, de eléggé gyanúsnak is, hogy tudjam, valami nem kóser. Azonban be kell vallanom, nem erre a kifejletre és alapokra számítottam. Az én fejemben komplett teória állt össze egy apokaliptikus világról, ahol a járvány... több»
#6

81 Bújócska  (2005)

(14)

dráma | horror | misztikus | thriller

David Callaway (Robert De Niro) felesége, Alison (Amy Irving) öngyilkossságot követ el, ezért a férfi a lányával, Emilyvel (Dakota Fanning) New Yorkba menekül az emlékek elől. A... több»

Sokan ezt a filmet tartják Robert De Niro mélypontjának, amit igazából nem értek. Ez a film nagyon jó, jó színészekkel. A kislány is nagyot alakít. A jelenetek is jók, és a sztori is. A csavarról még nem is beszéltem, az is nagyon jó. Aki szereti a csavaros filmeket (mint én)... több»
#7

80 Az elszánt diplomata  (2005)

(8) (11)

dráma | misztikus | politikai | romantikus | thriller

Tessa Quayle politikai aktivista gyilkosság áldozata lesz Kenyában. Bár a nyomok hirtelen felindulásból elkövetett bűntettre utalnak, a meggyilkolt nő férje, Justin, aki Nagy-Britannia... több»

A két színész, Ralph Fiennes és Rachel Weis nagyon jól egymásra hangolt és hiteles színészi játéka és profizmusa teszi élvezetessé a filmet. Minőségi rendezés és nagyszerű, izgalmas jelenetek.
#8

80 A titkok kulcsa  (2005)

(20) (5)

dráma | horror | misztikus | thriller

A New Orleans-i erdőségnek a világtól távol eső, baljós hangulatú részébe, a Louisiana torkolatvidékére érkezik Caroline, hogy ott egy magányosan álló, ódon házban egy idősödő... több»

sok gyenge film után,végre bemutattak egy jót is. Úgy ültem le elé,hogy lássuk,nézzünk valamit,abszolút semlegesen. Ám kikerekedett szemekkel vártam a végét,s nem azért mert unatkoztam,hanem mert abszolút lekötött. Csavarokkal,és jó színészekkel,érdekes... több»
#9

akció | animáció | dráma | fantasy | kaland | misztikus | sci-fi | thriller

A sikeres Playstation játék, a Final Fantasy VII. történetét folytató filmben két év telt el azóta, hogy Midgar romjai a béke megteremtéséért hozott áldozatok örök mementójaként... több»

Lenyűgöző történetet kapott a anime és elgondolkodtató néhány helyen. Szinte bárkinek nyugodtan tudom ajánlani egyszeri megnézésre mindenképp, mert szerintem fantasztikusan megalkották.
#10

79 Túszdráma  (2005)

(8) (6)

akció | dráma | krimi | misztikus | thriller

Jeff Talley egy sikertelen túszmentő akció után úgy dönt, nem lesz tovább a Los Angeles-i rendőrség tárgyalási szakértője, inkább visszavonul, és egy csendes kisváros... több»

Nagyon jó film, üdítő volt végre látni Bruce Willis normális színészi oldalát is, nem csak azt, ahogy fapofával játssza a kemény akcióhőst. Ezekből a fajta filmekből derül ki igazán, hogy jó színész ő amúgy, és nagyon jól hozza ezt a fajta már-már drámai, lelki... több»
#11

79 Kisiklottak  (2005)

(8) (4)

dráma | krimi | thriller

Amikor két házas üzletembert, akiknek viszonyuk van, megzsarol egy erőszakos bűnöző, a családjuk megmentése érdekében előnyükre kell fordítaniuk a helyzetet. több»

Néhány napja láttam újra (másodszor) Mikael Hafström 2005-ös rendezését, a Kisiklottak című thrillert Clive Owen és Jennifer Aniston főszereplésével, és meglepően jól elszórakoztatott. Annak dacára szórakoztam kitűnően, hogy nyilván emlékeztem belőle a fontosabb dolgokra.... több»
#12

77 Világok harca  (2005)

(37) (9)

kaland | katasztrófafilm | sci-fi | thriller

Ki gondolta volna, hogy nem vagyunk egyedül, sőt, léteznek tőlünk értelmesebb lények, akik úgy vizsgálnak minket, mint ahogy mi vizsgáljuk a baktériumokat. Amíg mi a hétköznapi... több»

Spielberg, Cruise és Knopp nem alkottak semmi forradalmit a Világok harcával. Készítettek egy hatalmas költségvetésű filmet, ami tele van masszív rombolással és akcióval, és néha egész ügyesen elkerülték a kliséket.
#13

77 Durr, durr és csók  (2005)

(32) (12)

akció | krimi | misztikus | szatíra | thriller | vígjáték

Harry, a kisstílű tolvaj (Robert Downey Jr.) egyik rablása balul sül el, és egy színész meghallgatáson bújik el. A következő pillanatban már Hollywodban találja magát, miután... több»

Poénorgia! És ha szájzárat kaptál a sok röhögéstől, kapsz egy fordulatos krimit is. A krimi-vígjátékok TOP 10-jében ott a helye! Oké, Val Kilmer kicsit kilóg a filmből, de tehetségtelensége ellenére is egész jól helytáll. Robert Downey Jr. hozza a legjobb formáját, Michelle... több»
#14

77 A nyakörv  (2005)

(9) (10)

akció | dráma | krimi | thriller

Danny gyerekkorától fogva rabként él, úgy tartják és idomítják, mint egy állatot. Tökéletes gyilkológépet neveltek belőle, aki képes parancsszóra bárkivel végezni. Amikor... több»

Nagyon jó film volt, Jet Li végre nem csak fapofával bunyózza végig az egészet, mint a legtöbb akciófilmjében. Morgan Freeman és Bob Hoskins is nagyszerű alakítást nyújtanak, igazi sztárparádé ez a film. A történet lehetett volna egy egész kicsit kidolgozottabb, és talán... több»
#15

77 Éjszakai járat  (2005)

(12) (6)

misztikus | thriller

Lisa Reiser élete és családja veszélybe kerül egy éjszakai repülőjáraton, ahol a mellette ülő baljós férfi, Jackson bevonja őt egy merényletbe. Ha a nő nem segít, az apját... több»

Egészen nézhető thriller, izgalmas, be tudja vonni az embert, nem annyira kiszámítható, mint a legtöbb film ebben a kategóriában. Rachel McAdams szerintem tök jól játszik, általában is szeretem, amiket csinál, de itt nagyon jól hozta ezt a fajta karaktert (valami, ami például... több»
#16

77 Maradj!  (2005)

(14)

dráma | misztikus | thriller

Miközben Sam egyre mélyebbre hatol Henry tudatalattijának labirintusába, a pszichiáter racionális világfelfogása is omladozni kezd. Sam hamarosan képtelen megkülönböztetni a... több»

Ej, gyerekek, azért a régiek is tudtak filmet csinálni, na! Legalábbis Marc Forster egészen biztosan. David Benioff meg marha jó forgatókönyvet írt. Ezt már láttam valamikor tizenvalahány éve, de elfelejtettem, ezért megint letöltöttem, és nekiláttunk ma is. Hamarosan be is... több»
#17

75 Serenity  (2005)

(31) (5)

akció | kaland | politikai | sci-fi | thriller

Malcolm Reynolds, a Serenity űrhajó kapitánya nem a tisztességes fuvarokról és üzletekről híres. Egy napon felvesz egy fiatal doktort, és természetfeletti képességekkel rendelkező... több»

A film misztikus scifi hangulatát eltalálták, vannak benne érdekes párbeszédek és jelenetek, de maga a film látványvilága elég gagyira sikerült, inkább egy jó bevált recept alapján kitalált kamaszfilm. 10/4
#18

75 Erőszakos múlt  (2005)

(17) (7)

dráma | krimi | thriller

TV-ben (AXN, csütörtök 01:33)

Tomból hős csinál a média, miután kisvárosi vedéglőjében meghiúsít egy rablótámadást, és önvédelemből megöl két körözött bűnözőt. A férfi megpróbál visszailleszkedni a... több»

David Cronenberg egy igazán kegyetlen és erőszakos mozival rukkolt elő, nem is tudtam hova tenni, amikor megnéztem. De bennem volt az érzés, hogy valami igazán jót láttam, amit újra akarok nézni, miután kihevertem. Azóta már megtörtént párszor.
#19

75 Négy tesó  (2005)

(6) (14)

akció | dráma | krimi | misztikus | thriller

Detroitban egy bolti rablás során halálosan megsebesül Evelyn Mercer (Fionnula Flanagan). Anyjuk temetésére eljön négy fogadott fia, Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson), Jack... több»

Hangulatos bosszúhadjárat. Jól választott színészekkel. Ez a havas lepukkant Amerika-érzés nagyon betalált. Szépen építkezik a film. Halad előre. Mindig kicsit többet.
#20

dráma | horror | thriller

HBO Max

Mikor a gonosz átveszi a hatalmat az ember fölött, magasabb hatalmakhoz kell fordulni. Emily Rose plébánosa segítségét kéri, mikor úgy érzi, nem tud megküzdeni a testét megszálló... több»

Minden ember számára vannak olyan filmek, amik kimondottan közel állnak a szívükhöz. Nálam eme remek kis film pont ilyen lenne, de persze megértem azon nézőket is, aki nem magasztalták fel az Ördögűzés Emily Rose üdvéért című filmet annyira, mint szerény személyem, hisz elég... több»