Filmek

Legjobb filmek 1992-től 1992-ig

Saját filmes lista készítése
#1

91 Egy asszony illata  (1992)

(31) (12)

dráma

Frank Slade, a nyugdíjas alezredes hálaadás hétvégéjén New Yorkba érkezik, hogy végre kiélvezze az életet: jó éttermek, gyönyörű nők és egy pompás lakosztály várja. A férfi... több»

Ma már nem lehetne egy ilyen filmet leforgatni. Pacino szexista kijelentései miatt egyből betámadná valamelyik lelkes nőjogi mozgalom. Érdekes volt látni P. S. Hoffmant vagy a későbbi Robint ilyen fiatalon. Előbbi már itt is olyan tenyérbemászó figurát hozott, mint a Twisterben. Az... több»
#2

90 Kutyaszorítóban  (1992)

(47) (26)

dráma | krimi | thriller

HBO Max | TV-ben (Cinemax 2, csütörtök 01:33)

Quentin Tarantino első nagyjátékfilmje limitált vetítéssorozatban digitálisan felújítva visszatér a mozikba, a klasszikus 1992-es szinkronnal és feliratos változatban is.  A... több»

Ehhez a filmhez talán nem is kell sokat hozzáfűzni. A maga nemében zseniális darab, amiből rengeteg későbbi produkció merített. Az a generáció, aki ma látja, talán már nem fogja annyira izgalmasnak vagy újszerűnek érezni, mint amilyen annak idején volt, de ez nem von le az... több»
#3

90 Aladdin  (1992)

(112) (36)

animáció | családi | fantasy | kaland | musical | romantikus | vígjáték

Disney+

Agrabah városában él a furfangos utcagyerek, Aladdin és barátja, Abu, egy kismajom. Jafar, a szultán kapzsi varázslója évek óta vágyódik egy csodalámpa után, amiben egy titokzatos... több»

Az egyiptomi környezet újdonságot hoz a Walt Disney mesékhez képest. Remek dalok vannak benne, érdekes a története és igazán viccesek a a karakterek is.
#4

89 Nincs bocsánat  (1992)

(17) (21)

dráma | western

A kiöregedett bérgyilkos földművesként tengeti életét, amikor beállít hozzá az egykori fejvadász, és segítségét kéri egy becsületbeli ügy lezárásában. Munny némi hezitálás... több»

Eastwood a western által lett világsztár, így hát minden szakértelmét belepakolta a filmbe, ami nem véletlenül lett abban az évben a legjobb film, Clint pedig a legjobb rendező. A Nincs bocsánat nem egy lövöldözős pisztolypárbaly, mint mondjuk Raimi Gyorsabb a halálnál-a, itt a... több»
#5

88 Egy becsületbeli ügy  (1992)

(33) (13)

dráma | thriller

Az amerikai fennhatóság alatt lévő kubai haditengerészeti bázison Guantanamóban bűntény történik. Két katona meggyilkolja egyik társukat. A minisztérium a hadsereg két... több»

Egyetemista voltam, amikor ez a film a mozikba került, és emlékszem, utána mekkora vitákat folytattunk róla sörözés közben. Kimondatható-e valakivel egy mondat, mely tönkreteheti az illetőt? Pszichológia kell hozzá, és ez a történet tele van pszichológiai kérdésekkel. Tom... több»
#6

dráma

Amazon Prime Video

Az 1930-as évek elején, a nagy gazdasági válság idején vándormunkások járják az országot. Az értelmes George és bivalyerős, ám szellemileg visszamaradott társa, Lennie is munkát... több»

Szerintem ez egy nagyon nagyon jó könyv és film, különleges és elgondolkodtató. John Steinbeck műve egy igaz történet a barátságról, beilleszkedésről, a nőkről , a felelősségről és mindenről, ami felnőtté teszi az embert. Érdemes megnézni!
#7

animáció | családi | musical | vígjáték

Tom és Jerry végre egy egész estés rajzfilmben kergetőzhet és tolhat ki egymással lépten nyomon - és képzeljék, most másfél órára beszélni is megtanulnak - sőt nemcsak beszélni,... több»

Gyerekkori kedvenc mesém. A mai napig nem értem, hogy miért pont egy ilyen relatíve egyszerű humorú mese volt a kedvencem, de még ma is jókat nevetek tom és Jerry küzdelmén.
#8

86 Az utolsó mohikán  (1992)

(26) (14)

akció | dráma | háborús | kaland | romantikus

TV-ben (Film Mánia, csütörtök 01:33)

Brit és francia seregek csapnak össze a gyarmatosítás alatt álló Amerika területén. A két hadban álló nemzet csatáiba az amerikai őslakosok is beszállnak. Rajtuk kívül a... több»

Egy nagyon jó film Michael Mann rendezésében, az Oscar-díjas Daniel Day-Lewis kimagasló alakitásával. A film cselekménye a XVIII. századi Amerikába repíti el a nézőt a francia -angol háborúk korába. Középpontban egy brit ezredes két lányának sorsa, illetve egy indiánok közt... több»
#9

86 Glengarry Glen Ross  (1992)

(5) (2)

dráma | krimi | misztikus

A Glengarry Glen Ross című film David Mamet Pulitzer-díjas drámájából készült. A film történetének főhősei Ricky, Shelley, Dave és George, akik együtt dolgoznak egy... több»

Egy kiváló drámát láthatunk, a kapitalizmus világának tökéletes bemutatását. Üzletemberek (üzletállatok), akik bármit megtesznek a nyereségért és a haszonért, nincsen lelkiismeretük, meg sem próbálnak emberien viselkedni. Ritkán lehet ennyi kiváló színészt egy darabban... több»
#10

86 Micsoda csapat!  (1992)

(8) (17)

családi | dráma | sportfilm | vígjáték

TV-ben (TV4, csütörtök 01:33)

1942-ben leáldozik a baseballnak: a csapatok tagjait katonának vitték. Csak a nõk segíthetnek a szomorú helyzeten! A hajdani, szeszkazánná lett baseballsztárt fogadják fel a nõi... több»

Top 10-ben benne van. Úristen az egyik kedvenc filmem. Látszik, hogy sok munka van benne. Imádom a sztorit, a szereplőket, az akció jeleneteket. Nagyon látványos film, az összes szereplőt imádom. Ha még nem láttad itt az ideje!
#11

dokumentum

Cinego

A baraka szó jelentése: Ősi, szufi szó, mely igen sok nyelvben megtalálható. Jelentése áldás, életesszencia, létértelem, lélek, melyből az evolúciós folyamat elindul. Csupán egy... több»

Rendező: Ron Fricke

Meditatív jellegű természetfilm az életformákról. Sokszor gondolataimban elmerengtem rajta, majd egy csodaszép táj láttán gyönyörködtem. A film második fele főleg a civilizációkról szóló pillanatokról szól. Elgondolkodtató képáradat :)
#12

86 Csapd le csacsi!  (1992)

(6) (1)

vígjáték

Filmio

Ez a harc lesz a végső! - kiáltják a kerítés mindkét oldalán. Bea és Géza fiatal házasok. Gürcöltek, míg felépült családi házuk. Boldogok. Voltak. Egy nap az asszonyka a... több»

"Az a te bajod, hogy sokat voltál vidéken, nem fejlődött ki az agyad." Micsoda?Melyik nyelvben vannak ilyen fordulatos,szellemes.zseniális mondatok?A magyarban az egész világon! Sanyi csak úgy odavágja: " Végül is, friss levegőn jobb oszlatni." Eperjes,Koltai,Gáspár. Köszönjük ezt... több»
#13

85 Túl az óperencián  (1992)

(7) (2)

dráma | kaland | romantikus | western

1892, Írország nyugati partvidéke. Joseph Donnelly, a szegény ír földműves bosszút akar állni a családját sanyargató gazdag földbirtokoson. De a sors úgy hozza, hogy a bosszú... több»

Nagy kedvencem a Túl az óperencián, mely történelmi szemmel nézve is teljesen korrekt és valósághű film. A századforduló előtti években valóban zajlottak földosztások Amerikában, melyre rengeteg európai utazott el, hogy gazdálkodhasson a lehetőségek hazájában. Tom Cruise is... több»
#14

84 Halálos fegyver 3.  (1992)

(17) (29)

akció | krimi | thriller

Riggsnek (Mel Gibson) és Murtaugh-nak (Danny Glover), a jól ismert párosnak ezúttal egy volt rendőrből bűnözővé vált gonosztevővel kell szembenéznie. Jack Travis (Stuart Wilson)... több»

A '80-as évek akciódömpingje a '90-es években folytatódott, így nem egy klasszikus kapott ekkor folytatást az új évtized trendjeihez igazodva. A sorból a Halálos fegyver sem maradt ki, mely a 3. résszel teljesen levetkőzte a komor hangulatot, és egy ízig-vérig akció-vígjátékká... több»
#15

84 Tökéletes katona  (1992)

(10) (9)

akció | sci-fi

TV-ben (AMC, csütörtök 01:33)

Egy vietnami falu lemészárlása során Luc, egy amerikai katona konfliktusba keveredik a felettesével, az őrült Scott őrmesterrel. A konfliktusban mindkét férfi az életét veszti.... több»

Napokban vettem elő ezt a részemről régen látott filmet, amelyet én Van Damme egyik legjobb alkotásának tartok! Még mindig nagyon nézhető, pedig nem egy mai filmről beszélünk. Minden egyes percét élveztem még mindig. Nagyot alakít ebben Van Damme, na persze a többi színész is.... több»
#16

dráma | horror | kísérleti film | misztikus | thriller

Twin Peaksbe két FBI ügynök érkezik, hogy a fiatal pincérnő halálának ügyében nyomozzanak. A látszatra nyugodt kisváros titkai összekuszáltak és nyugtalanítóak. Cooper ügynök... több»

David Lynch sosem volt az átlagos filmrendező. Egyszer azt mondta: "Én annak örülök, ha valaki a filmem után azt mondja: Nem értem!" Ha megnézed a Twin Peaks filmet vagy akár a sorozatot, úszni fogsz az értetlenségben, a káoszban, a zavarban... de... még így is szuper film. ... több»
#17

83 Drakula  (1992)

(18) (15)

horror

A film Bram Stoker azonos című, klasszikus regénye alapján készült. A történet szerint Dracula (Gary Oldman), a véres kezű vámpír évekkel ezelőtt kikelt sírjából, és azóta is... több»

Ez a "vámpíros" horror film igazából nem ijesztő. Egy történet bemutatása olyan szereplőkkel akik fel tudják az egész filmet és olyan élménnyel tudják bemutatni amit nyomot hagy az emberben. Ezt lehet nevezni Mozinak és ebben a műfajban ez egy remek alkotás. A történet adott... több»
#18

83 Több mint testőr  (1992)

(13) (10)

dráma | romantikus | thriller | zenés

TV-ben (SuperTV2, csütörtök 01:33)

Rachel Marron népszerű énekesnő rengeteg rajongóval. Egyikük vonzalma azonban veszélyesebbnek tűnik a többinél. A popsztár egyre-másra kapja a zaklató leveleket. Rachel testőrt kap... több»

A szerelmi szál fele annyira sem volt romantikus, mint vártam, pedig romantikus klasszikusként van elkönyvelve a film. Whitney karakterével is túl lőttek a célon, oké , hogy ő egy vagány csaj, de azért attól mindenki eléggé megijedne, ha megtudná, hogy idegen járt a házában, és... több»
#19

83 Jól áll neki a halál  (1992)

(19) (6)

fantasy | horror | vígjáték

Madeline, Helen és Ernest sorsa bizarr eseményeknek köszönhetően fonódik össze. Madeline sikertelen színésznő, akit elhagyott a vőlegénye, mégpedig Helenért, aki azelőtt a legjobb... több»

Kételyeim melyek a film elején még voltak a film végére tökéletesen megerősödtek. Ezzel azt mondom, hogy nem ütötte meg a mércét. Egyszerűen nem adott olyan érzést, hogy ez megérje nekem.
#20

dráma | thriller

Miután férje megöli magát, egy megkeseredett várandós özvegyasszony elveszíti gyermekét, és bosszúhadjáratra indul egy nő és családja ellen. több»

Nagyon jó film, végig lehet borzongani az eseményeket, fenntartja a figyelmet. Bár már nagyon régen láttam, de emlékezetes film maradt számomra. Jó színészi alakítás, a női szereplőtől feláll a hátamon a szőr. Izgalmas film.